Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas izlase gatava PČ orientēšanās ar slēpēm Kazahstānā

Latvijas izlase trīs cilvēku sastāvā ir ieradusies Kazahstānas pilsētā Riderā, kur no 5. līdz 10.martam notiks Pasaules čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Sacensības sāksies ar sprinta distanci 5.martā. Latviju pārstāvēs Andris un Raivo Kivlenieki un Edgars Bričonoks.

Šoziem Latvijā notika Eiropas Čempionāts orientēšanās ar slēpēm, kurā Andris Kivlenieks izcīnīja augsto 16.vietu sprintā, savukārt stafetē tika iegūta 6.vieta, kas ar cerībām ļauj skatīties Pasaules čempionāta virzienā. Tomēr sezonas svarīgākās sacensības tiks aizvadītas tālu no mājām, Kazahstānā, kur mūsu sportisti ieradās jau vakar.

Ceļā tika pavadītas 2.5 diennaktis ar trīs lidojumiem, 10h pavadīšanu Kazahstānas galvaspilsētā Astanā un, galu galā, ar 15h pavadīšanu autobusā, veicot 100km garu ceļa posmu, kura beigās autobuss piedzīvoja nelielu avāriju, un turpmākais ceļa posms bija jāveic kravas automašīnā. Visi trīs izlases pārstāvji ir sveiki un veseli nonākuši čempionāta norises vietā un gatavojas pirmajiem startiem.

Čempionāts sāksies ar sprinta distanci 5.martā, turpināsies ar vidējo distanci 6.martā, 7.martā tiks aizvadīta jauktā sprinta stafete, kurā Latvija netiks pārstāvēta. 8.martā būs vēl viena atpūtas diena, bet čempionāta beigās, 9. un 10.martā, medaļas tiks sadalītas stafetē un garajā distancē ar kopējo startu.

Protams, lielākās cerības Latvijas izlases līdzjutēji var saistīt ar Latvijas izlases līderi Andri Kivlenieku, kurš EČ uzrādīja visu laiku labāko Latvijas sportistu rezultātu EČ un PČ vēsturē - 16.vietu sprintā. Andris Kivlenieks pats atzīst, ka lielākās cerības saista ar īsākajām distancēm - sprintu un vidējo, - bet, protams, netaupīsies arī stafetē un garajā distancē, kas ir čempionāta pēdējā dienā un tādējādi nevar atņemt spēkus citām distancēm. Raivo Kivlenieks šajā sezonā nav demonstrējis tehnisko stabilitāti, bet var palīdzēt komandai stafetē, visticamāk, pirmajā etapā un uzrādīt labu rezultātu garajā distancē, kurā visizteiktāk izpaužas sportistu izturība. Edgars Bričonoks EČ Madonā bija spiests pamest slimības dēļ un joprojām nav pilnībā pēc tās atguvies, bet izteic cerības, ka būs gatavs uz čempionāta beigām - stafeti un garo distanci.

Ir aizvadīts pirmais treniņš sacensību apvidū, kas būs viena nogāze ar samērā blīvu špūru tīklu, iekļaujot vietējo slēpošanas trasi. Laika apstākļi - sniegs līdz māju jumtiem, neliels lietus un mainīga temperatūra - prasa adaptāciju gan slēpošanas tehnikā, gan slēpju sagatavošanā, ar ko izlases puišiem būs jātiek galā pašiem.

Tomēr jāatceras, ka mūsu izlase saskaras ar vairākiem šķēršļiem, kas var traucēt sasniegt labus rezultātus. Ceļā uz tālo čempionāta norises vietu ir pavadītas vairāk nekā 2 diennaktis, tostarp ar pārlaistu nakti autobusā. Andris Kivlenieks pašreizējās sajūtas raksturo kā līdzīgas nogurumam pēc vairāku dienu sacensībām. Pārējie komandas dalībnieki komentē, ka vajadzētu gulēt un atjaunoties pirms pirmā starta sprinta distancē, bet vēl pēc atklāšanas ceremonijas būs jāsagatavo slēpes, un doties pie miera agri nesanāks.

Čempionātā pavisam būs pārstāvētas 19 valstis, un par medaļām sacentīsies 100 sportisti.

Vairāk par čempionātu var uzzināt mājaslapā www.orienteering.lik.kz/wsoc

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu