Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaSniegs netraucē sākt jauno sezonu "Kurzemes Pavasarī"

7. un 8.aprīlī Kalvenē notika pirmais Latvijas Kausa posms orientēšanās sportā. Sacensības “Kurzemes pavasaris” šoreiz pulcēja 500 orientieristus no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm. Sniegotajos mežos uzvaras elites grupās divu dienu kopvērtējumā izcīnīja Igaunijas sportists Timo Silds un Irina Nuberga no Krievijas

Orientēšanās kluba "Saldus" organizētās sacensības “Kurzemes pavasaris” jau tradicionāli ir Latvijas Kausa izcīņas pirmais posms un, līdz ar to, sacensību sezonas atklāšanas pasākums Latvijas orientieristiem. Pēdējos gados šo sacensību popularitāte arvien pieaug un arvien vairāk spēcīgi ārzemju orientieristi iesaistas cīņā par uzvaru šajās divu dienu sacensībās. Šogad abas sacensību dienas notika sniega apstākļos un bieži vien izlozei bija ārkārtīgi svarīga loma vietu sadalījumā.

Pirmajā dienā sacensība notika vidējā distancē, kuras rezultāti tika skaitīti arī Pasaules ranga ieskaitē. Uz starta stājās vairāki spēcīgi dalībnieki un dalībnieces, tostarp arī Dmitrijs Cvetkovs, brāļi Sildi, spēcīgi Lietuvas sportisti kā arī, protams, gandrīz visi Latvijas labākie orientieristi, tostarp arī Pasaules čempions Edgars Bertuks vīriešu elitē, kā arī spēcīgas Latvijas orientieristes, Lieldienu balvas uzvarētāja Irina Nuberga, kā arī virkne Lietuvas un Igaunijas sportistes sieviešu elitē. Sakarā ar WRE statusu, pirmās dienas starta kārtība bija tāda, ka sportisti ar augstāko vietu rangā startēja beigās un varēja izmantot iepriekšējo skrējēju iemītās takas.

Pirmajā dienā uzvaru vīriešu elitē izcīnīja Timo Silds no Igaunijas, kurš 6,3km garo distanci veica pa 36:47. Tikai 18 sekundes sliktāku laiku uzrādīja Krievijas izlases pārstāvis Dmitrijs Cvetkovs, bet Edgars Bertuks ierindojās trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot 1:03.

Sieviešu elitē Irina Nuberga no Krievijas 4,6km garo distanci veica pa 39:09 un pārliecinoši apsteidza Lauru Vīķi (+1:53) un Gabiju Ražaitaiti no Lietuvas (+3:48).

Sportisti distancē sastapās ar netipiskiem orientēšanās izaicinājumiem, jo informācija par skrienamību sniega dēļ nebija nolasāma no kartes, bija reizē jāgūst pieredze par "sniega orientēšanos" un jāliek tā lietā, izvēloties pareizos ceļu variantus. Lūk, daži izaicinājumi, ar kuriem sastapās elites orientieristi (Šeit un turpmāk variet iezīmēt savu variantu par to, kā vislabāk veikt etapu. Ja veicāt to sacensībās, lūdzu, pierakstiet arī etapa laiku):

ME 8-9:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

ME 13-14:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

WE 7-8:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

WE 11-12:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

Pilnas elites distances skatīt šeit:

Vīriešu

Sieviešu

Otrajā dienā orientēšanās izaicinājumi bija nedaudz cita veida. Kā jau garajā distancē tas piedienas, bija iespējas izvēlēties ceļu variantus un tādējādi vismaz daļēji izvairīties no smagi šķērsojamajiem purviem un izcirtumiem. Atjautīgākie orientieristi dažbrīd izvēlējās skriet pa ezeriem, grāvjiem vai nepārejamajiem purviem, jo tie, esot gludi aizsaluši, labi kalpoja par nešķēršļotām skriešanas virsmām.

Timo Silds, kurš pārstāv OK “Alūksne”, uzrādīja labāko laiku arī otrajā dienā, 12,8km garo distanci veicot pa 1:21:53, un uzvarēja kopvērtējumā, bet uz otro vietu, nestartējot Cvetkovam un izstājoties Bertukam, pakāpās Artūrs Pauliņš no OK “Azimuts” - Sm BJSS, kurš divu dienu summā tikai par 14 sekundēm apsteidza Andri Jubeli no “Mežamalas MTB/Madonas BJSS”.

Irina Nuberga

Sieviešu elites sportistēm otrajā dienā bija jāveic 8,2km gara distance, ko atkal visātrāk paveica Irina Nuberga, kura pārstāv Lietuvas klubu “Igtisa”. Nubergai šī distance prasīja 1:12:23, kas ļāva Krievijas sportistei izcīnīt uzvaru divu dienu kopvērtējumā. Laura Vīķe no OK “Kāpa” saglabāja otro pozīciju kopvērtējumā, bet uz trešo vietu veiksmīgas otrās dienas dēļ pakāpās Kristīne Bertuka (CPSS/Meridiāns/Pārgauja).

Lūk, daži etapi no elites distancēm:

ME "mega" etaps 15-16:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

ME 18-19:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

WE S-1:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

WE 14-15:

Powered by WebRoute - WorldofO.com

Pilnas elites distances skatīt šeit:

Vīriešu

Sieviešu

Sportistu komentāri:

Laura Vīķe (2.vieta):

"Kurzemes pavasaris vienmēr ir īpaši gaidītas sacensības, jo pirmās. Un vienmēr iepriecina ar patīkamām distancēm, teicamu servisu un atkalsatikšanos. Arī šogad sajūtas priecīgas. Runājot par pašas sportisko sniegumu, esmu ļoti apmierināta - bija šādas tādas kļūdiņas, ceļu varianti, kas vasarā visticamāk pat netiktu apsvērti, bet kopumā prieks. Biju sailgojusies pēc sacensībām, un tas pilnīgi noteikti neļāva entuziasmam zust, brīžiem pat esot līdz degunam sniegā! Cepuri nost rīkotāju priekšā, kas par spīti pavasara izspēlētajam boikotam spējuši sarīkot tik kvalitatīvus orientēšanās svētkus!"

Kristīne Bertuka (3.vieta kopvērtējumā):

"Vidējā distancē startēju beigu daļā un pārsvarā varēju baudīt citu skrējēju sniegā iemītās taciņas, kas gan nav pārāk objektīvi šāda veida sacensībām. Savukārt otrajā dienā startēju pašā sākumā un, jau sākot ar pirmo kontrolpunktu, tā bija cīņa ar sniegu. Secināju, ka man krietni labāk padodas orientēties apstākļos, kad varu skriet, kur pati gribu, nevis pa noteikta virziena iemītajām taciņām, tāpēc pirmajā dienā nereti izvēlējos neīstās takas un salīdzinoši daudz kļūdījos (kopumā aptuveni 6 minūtes), bet otrajā dienā noskrēju praktiski bez kļūdām, ja neskaita varianta kļūdu uz pirmo punktu (kādus 100 m vienkārši bridu pa sniegu pāri celim, tā vietā, lai skrietu pa stigu). Otrajā dienā gan jutos arī krietni fiziski vājāka, jo vairāk kā mēnesi nebiju skrējusi pa sniegu (par to arī liecina šodienas sāpes kāju muskuļos). 

Esmu priecīga par kopvērtējumā izcīnīto 3. vietu un paldies orientēšanās klubam „Saldus” par ziemīgo sezonas atklāšanu."
 
Timo Silds (1.vieta):
"Pirmā diena: Kurzemes Pavasaris bija manas pirmās sezonas sacensības un iesākums treniņu posmam, kas noslēgsies ar Tiomilu, Igaunijas Čempionātu vidējā distancē un Baltijas Čempionātu. Sniegs man pārāk netraucēja, jo gandrīzvisu ziemu pavadīju Igaunijā skrienot līdzīgos apstākļos. Man bija nelielas tehniskas grūtības: neliela apstāšanās ceļā uz 3.kp un nepareiza ceļa izvēle uz 6.kp. Lai arī apstākļu dēļ šīs nebija pašas godīgākās sacensības, bet es domāju, ka visi varēja gūt aptuvenu priekšstatu par savu pašreizējo tehnisko un fizisko stāvokli.

Otrā diena: "Šs bija labs mentālais treniņš garās distances skriešanai: skriešanas apstākļi bija slikti un lielāko daļu laika es skrēju vienatnē, kas nozīmējā cīņu pret savu fizisko un mentālo nogurumu vienatnē. Ir grūti uzturēt labu tempu garajā distancē, ja nav ne jausmas cik ātri tu patiesībā kusties. Es biju priecīgs, redzot, ka mūsu grupā laika atšķirības garajā distancē nebija nemaz tik lielas. Šķiet, ka latviešu orientieristi ir labi trenējušies, un es sagaidu augstas kvalitātes un konkurences sacensības turpmākās sezonas laikā, tikai šādi mēs visi varam attīstīties tālāk. "

Artūrs Pauliņš (2.vieta kopvērtējumā):
"1.diena - iesāku ļoti labi uz stabili, un līdz kļūdām biju jau iekārtojies 3.vietā, bet tad garajā etapā izvēlējos ceļa variantu, kuru arī gribēju labi atstrādāt, līdz ar to piemirsu par pareizu vietas noteikšanu un iegriezos iekšā stipri par ātru un zaudēju daudz laika šķērsojot purvu pa sniegu. Kā arī uz nākamo kp izvēlējos skriet taisni, lai gan taka gāja gar izcirtuma malu, kur vēl tika zaudēts pamatīgs laiks un arī ļoti daudz spēka. Jūtos ļoti neapmierināts ar pirmo dienu, jo laiku zaudēju uz ļoti muļķīgam kļūdām.
2.diena. Biju noskaņojies cīnīties. Iesāku ļoti raustītī. Kartē iejutos tikai pēc 4.kp paņemšanas, līdz tam biju vairāk kā V-12 grupas skrējējs. Daudz laika zaudēju taurenītī, kā arī garajā etapā, kur izvēlējos skriet taisni. Bet kopumā esmu apmierināts ar rezultātu un parādīto sniegumu. Garā distance nebūt nav mans prieka avots. Turpinam gatavoties."
 
Par iespēju sacensības rīkot gluži jaunā kartē organizatori OK "Saldus" ir pateicīgi galvienajie atbalstītājiem SIA MAILEKS, " Mana Aptieka" un Saldus novada pašvaldībai, kā arī pateicība citiem lielajiem atbalstītājiem ASICS, Latvijas valsts meži, "Mamma daba", NORTH66, SIA MATSS, SIA Meduspils.

Sacensību galvenais organizators Oskars Zērnis:
"Esam gandarīti, ka kopumā, it īpaši ņemot vērā īpašo dabas situāciju, mačs izdevās un prieks, ka sacensības veidojas ar labu elites grupu sastāvu un cīņa bija ļoti interesanta. Esam atklājuši jaunu sacensību rajonu Latvijā, kur turpmāk varētu sarīkot nopietnas sacensības. Paldies dalībniekiem par atsaucību un sapratni!"

Sacensību mājaslapa.

Sacensību rezultāti.

Par foto pateicība Salvim Daģim.

Latvijas kausa nākamais posms notiks jau nākamajā nedēļā Carnikavas apkārtnē, kurā OK “Kāpa” organizēs “Ziemeļu divdienas”.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu