Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaTallinn Orienteering Week

Nedēļu starp Jukolu un Jāņiem 45 Ausekļa jaunieši (un pieaugušie) pavadīja Tallinā, piedaloties 6 sacensībās un 4 orientēšanās treniņos Tallinas o-nedēļas ietvaros. Šīs sacensības tika rīkotas tikai otro gadu, bet jau tagad izpelnījušās starptautisku atpazīstamību, tajās piedaloties orientieristiem no 19 dažādām valstīm.

Nedēļa iesākās ar Pasaules ranga sprintu Kadriorg parkā, kur distancē punkti atradās gan pie igauņu prezidenta rezidences, gan mākslas muzeja KUMU labirintos.

Šajā dienā uzvaras izcīnija Rihards Gailis (M-12), Katrīna Dzene un Emīlija Staģe (abas finišēja ar vienādu laiku W-12), otrā vieta Mārtiņam Ansonskim (M-18) un trešās vietas Emīlam Ģērmanim (M-12) un Fricim Spektoram (M-16).

Nākamās dienas plānā bija rīta treniņš un vakarā- Magnēta tipa regulārās o-sacensības. Ja treniņā skrējām pa līdzenu, atklātu apvidu, kur agrāk atradās Padomju armijas bāze, tad vakara sacensības risinājās daudz kalnainākā, zaļākā un rīdziniekiem neierastākā apvidū.

Arī trešdiena iesākās ar rīta treniņu, bet šoreiz sprinta kartē Tallinas Botāniskajā dārzā, kur skrējām orientēšanās intervālus pa pāriem. Vakarā savukārt skrējām vienas no nedēļas interesantākajām sacensībām- vidējo distanci sprinta kartē pa Tallinas vecpilsētu.  Organizatori bija piedomājuši gan pie tā, lai distancē būtu daudz dažādu ceļa variantu, gan arī pie skatāmības- elites skrējēji startēja ar GPS ierīcēm un distancē filmētais tika rādīts tiešraidē uz lielā ekrāna Tallinas centrā. M-21A Karte

Tehniskajā sprinta distancē savu meistarību vislabāk no Ausekļiem arī šoreiz pierādīja un Rihards Gailis (M-12), Emīlija Staģe un Katrīna Dzene (abas W-12), kuri šoreiz ieguva 2. vietu. Trešajā vietā ierindojās Emīls Ģērmanis (M-12) un Dainis Krasovskis (M-18). Jāuzteic arī Andra Gaiļa spēcīgā konkurencē iegūtā ceturtā vieta elites grupā (M-21A); 2:20 aiz pirmās vietas ieguvēja igauņa Ats Sõnajalg.

Ceturtdienas plāns līdzinājās otrdien pieveiktajam, bet šoreiz rīta treniņš norisinājās pie ievērojamajiem Keilas ūdenskritumiem, kuri tika apmeklēti gan distances laikā, gan pēc tam. Pēc atpūtas un kārtīgām pusdienām devāmies uz nedēļas otro igauņu ”Magnētu”, kurš šoreiz norisinājās tipiskā piejūras kāpu apvidū.

Arī piektdienas rīts, kā jau kārtīgā nometnē, iesākās ar treniņu. Bet vakarā beidzot bija pienācis laiks pirmajām no divām nedēļas noslēguma sacensībām, šīs divas dienas tad arī tika vērtētas kopvērtējumā. Šīs bija otrās Pasaules ranga sacensības nedēļas laikā un uz tām mūsu rindas papildināja arī Zigmārs Gailis, kurš ieguva ceturto vietu M-21A grupā. Arī viņa jaunākais brālis startēja ļoti veiksmīgi, M-12 grupā jau atkal ierindojoties uz augstākā piedestāla. Šī diena bija veiksmīga arī Tomam Ģērmanim uzvarot M-8 grupā, kā arī Fricim Spektoram un Ansim Poikānam, kuri M-14 grupā ieguva pirmo un otro vietu. M-18 grupā trešajā vietā ierindojās Dainis Krasovskis. W-12 grupā arī šoreiz Auseklis aizņēma divas vietas uz goda piedestāla, Katrīnai Dzenei ierindojoties pirmajā un Emīlijai Staģei trešajā vietā. W-16 grupā trešā vieta Ditai Silai, bet W-40 grupā savukārt uzvara Ievai Freimanei un trešā vieta Līgai Blankai.

Sestdienā norisinājās unikālās 100 KP sacensības kur elites vīru grupā bija jāpaņem 100 (!) kontrolpunkti, bet pārējās grupās proporcionāli mazāk, atkarībā no distances garuma. Šāds garās distances formāts, kur bez tam daļa distances bija jāveic ar reljefa karti pieprasīja nepārtrauktu koncentrēšanos distances garumā. Šo uzdevumu vislabāk izpildīt izdevās Ditai Silai uzvarot W-16 grupā, kā arī Emīlam Ģērmanim, Rihardam Gailim un Dāvim Šolmanim, kuri ieņēma visu goda piedestālu M-12 grupā. Jāatzīmē arī Toma Ģērmaņa 2 vieta M-8 grupā un Emīlijas Staģes trešā vieta W-12 grupā. Lielisku sniegumu elites skrējēju vidū rādīja Zigmārs Gailis gan šajā dienā, gan kopvērtējumā finišējot trešajā vietā.

Kopvērtējumā uzvaras Tomam un Emīlam Ģērmaņiem, Ditai Silai. Otrās vietas Rihardam Gailim un Katrīnai Dzenei. Trešās vietas Ilzei Vilks, Ievai Freimanei, Mārtiņam Ansonskim, Annai Freimanei un Emīlijai Staģei.

 

Jāpiebilst ka bez jau pieminētajiem Keilas ūdenskritumiem, no sportiskām aktivitātēm brīvajā laikā apmeklējām Tallinnas vecpilsētu, bērnu atrakciju parku ”Skypark” un Hidroplānu ostas muzeju.

Nometnes dalībnieku komentāri:

Anna Freimane: ”Ļoti interesanta nedēļa, sacensības un treniņi tādi vēl nekad nebija bijuši. Šokējošākais bija uzzināt, ka ierindojos 3. vietā pēdējo divu dienu sacensību kopvērtējumā. Nebiju skrējusi tik garu un ar tik daudz punktiem distanci kā pēdējā dienā. Interesanti arī bija sprinti, parkā un vecpilsētā. Labprāt nākamgad arī uz turieni aizbrauktu.”

Zigmārs Gailis: "Tā kā biju ieradies tikai uz 3 pēdējām sacensību dienām Tallinā, tad mērķis noteikti bija parādīt labāko uz ko šobrīd esmu spējīgs un atjaunot pēc atsevišķiem, iepriekšējiem ne pārāk veiksmīgiem startiem, nedaudz zudušo pārliecību. Jāsaka, ka tas izdevās jau no pirmās dienas - ceturtdienas un Magnēta tipa distances, kas tika piedāvāta. Distancē jutos labi, pirmkārt jau fiziski, lai arī  pieļāvu dažas kļūdas. Kopumā pirms galvenajiem startiem nākamajās divās dienās, jutos pārliecināts, ka spēju nokļūt uz godalgoto pjedestāla. Vidējo - Pasaules ranga jeb WRE distanci, aizvadīju pārliecinoši, lai gan atkal bija divas kļūdiņas, kas maksāja vietu trijniekā, tomēr pēc ilgāka laika biju spējīgs patiesi izbaudīt distanci nevis cīnīties ar to. Protams, nākamā diena bija īpašs izaicinājums, jo nācās veikt 14,1 km garo distanci ar 100 kp. Pirms starta biju patīkami uztraukts, pēc labajām sajūtām iepriekšējā dienā jutos pārliecināts par saviem spēkiem un koncentrējos uz distances veikšanu bez lielām kļūdām, jo zināju, ka fiziski spēšu izturēt. Labās sajūtas ātri vien gan pazuda jau distances sākumā, kur vienu pēc otras pieļāvu diezgan lielas kļūdas zaļajā.Tomēr tālākajā distances daļā spēju saņemties un iztikt bez milzīgām neprecizitātēm. Kopumā gan biju kļūdās atstājis visai daudz, izrēķināju, ka visā distancē kopā tās varētu būt ~ 15min. To izdevās kompensēt ar ātrāku skriešanu par konkurentiem,  kas ļāva atgūt zaudēto un ieņemt trešo vietu gan dienā, gan summā."

Rihards Gailis: "Tallinas nometne bija ļoti interesanta. Man vislabāk patika distance, kas veda pa Tallinas vecpilsētu. Skriet vajadzēja ļoti ātri. Kopumā distanci veicu labi, tikai 1 minūtes kļūda uz 13. punktu atsvieda mani uz otro vietu. Treniņi bija sarežģītos apvidos, kas ļāva izmantot skriešanu pēc virziena un pēdējo piesaisti. Tas ļāva labāk sagatavoties vakara distancēm. Sestdien un svētdien mežs bija diezgan sarežģīts. Sestdien distanci veicu gandrīz bez kļūdām. Kļūdījos tikai skrienot pēc virziena cauri zaļajam uz 100. punktu. Svētdien kļūdu jau bija vairāk. Visi īsie pārskrējieni bija jāņem pēc virziena. Kļūdījos skrienot uz 9. un 17. punktiem. Tā rezultātā paliku otrais."

Sveicam visus ar lieliskajiem startiem! Rezultāti, kartes, fotogrāfijas un video atrodami mājaslapā un facebook.

Foto: Ainārs Gailis, http://meelistoom.eu/

© www.magnets.lv | Marita Freimane

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu