Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas izlase ceļā uz Pasaules čempionātu Somijā

No 6. līdz 13.jūlijam Somijā, slēpošanas kūrorta Vuokati apkārtnē notiks Pasaules Čempionāts orientēšanās sportā, kurā sacentīsies pasaules labākie orientieristi no 48 valstīm. Latviju šajā čempionātā pārstāvēs 10 sportistu komanda, kuras līderis būs pašreizējais Pasaules Čempions vidējā distancē Edgars Bertuks.

Šajā Pasaules Čempionātā nedēļas laikā sportisti veiks 14 dažādas distances un izcīnīs 8 čempionu titulus. Latvijas izlasi šajā ar sacensībām piepildītajā čempionātā pārstāvēs 10 cilvēku komanda - Edgars Bertuks (OK Alūksne), Mārtiņš Sirmais (IK Auseklis) Kalvis Mihailovs (IK Auseklis), Andris Jubelis (Mežmalas MTB), Jānis Kūms (OK Alūksne), Artūrs Pauliņš (OK Azimuts - Smiltenes BJSS), Aija Skrastiņa (SK Briksnis), Inga Dambe (Paimion Rasti), Līga Ārniece (Ozons) un Laura Vīķe (OK Kāpa). Sportistiem līdzi dosies komandas vadītājs Jurģis Krastiņš.

Šis čempionāts būs īpašs ar to, ka pēdējo reizi sacensību programma būs šāda veida - nākotnē tiks ieviestas izmaiņas, lai padarītu sportu skatītājiem vēl draudzīgāku un tādējādi tuvojoties olimpisko sporta veidu saimei. Taču šogad čempionāta programmā joprojām būs kvalifikācijas un finālu skrējieni sprinta, vidējā un garajā distancē, kā arī trīs etapu stafetes.

Sacensību programma:

7.jūlijs Garās distances kvalifikācija

8.jūlijs Sprinta distances kvalifikācija un fināls

9.jūlijs Garās distances fināls

10.jūlijs Atpūtas diena

11.jūlijs Vidējās distances kvalifikācija

12.jūlijs Vidējās distances fināls

13.jūlijs Stafetes

Izlases vadītājs Jurģis Krastiņš par komandas izredzēm izsakās šādi: “Šis ir čempionāts, kuru gaidījām jau kādu laiku. Mums mazāku plānu par čempionu titulu nav. Bet, ja nopietni, ir skaidrs, ka pagājušais gads ir devis papildus pārliecību visiem komandas dalībniekiem. Kopējais komandas rezultāts būs ne sliktāks kā pagājušajā gadā. Tas ir, stafetē desmitnieks meitenēm, sešinieks vīriešiem.“

Tā kā sacensību programma ir tik kompakta, lai sasniegtu optimālus rezultātus visās distancēs, katrs izlases sportists piedalīsies tikai vienā vai divās disciplīnās. Sprinta disciplīnā Latvijas izlasi pārstāvēs Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais, Līga Ārniece un Laura Vīķe, garajā distancē startēs Edgars Bertuks, Jānis Kūms, Kalvis Mihailovs, Inga Dambe, Līga Ārniece un Aija Skrastiņa. Vidējā distancē startēs Edgars Bertuks, Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais, Kalvis Mihailovs, Aija Skrastiņa, Inga Dambe un Laura Vīķe. Stafešu komandu sastāvi tiks noteikti čempionāta laikā.

Protams, lielākās medaļu cerības Latvijas izlases sastāvā saistās ar Edgaru Bertuku, bet profesionālajā sportā pastāv jau sen zināma aksioma, ka aizsargāt titulu ir grūtāk, nekā to izcīnīt. Bertuka gatavošanās PČ ir noritējusi veiksmīgi, un galvenais mērķis ir izcīnīt zelta medaļu garajā distancē. Protams, arī vidējā distancē ir cerības uz labu rezultātu un pat medaļu.

Bertuks par gaidāmo čempionātu: “Lai cik tuva Somija mums būtu, garās distances apvidus ir pierastāks mums, tas ir tas, pie kā esam pieraduši. Centīšos izdarīt visu, ko varu arī vidējā distancē, bet tur sacensību grafiks būs saspringtāks. Trenēties Somijā nav bijis nekādu problēmu, esmu bieži bijis un pavadījis daudz laika arī čempionāta apvidus, noteikti vairāk kā citos gados. Šobrīd galvenais konkurents ir Tjerī Žeržū. Kā  stafešu komanda esam progresējuši katru gadu. Manā uztverē, tas ir tikai laika jautājums, kad ieskriesim medaļās un kāpēc gan ne šogad?”

Arī Latvijas izlases vīriešu stafetes komanda ir tā, no kuras labi rezultāti tiek sagaidīti jau vairākus pēdējos čempionātus. Viens no potenciālajiem komandas dalībniekiem  -Kalvis Mihailovs - pavadot divus gadus Zviedrijā ir ļoti audzis kā orientierists un uzrāda arvien labākus  individuālos rezultātus. Mārtiņš Sirmais, kurš PČ zem Latvijas karoga startē kopš 2001.gada PČ, kas arī notika Somijā, risina veselības problēmas, bet varētu būt labs palīgs stafetes komandai ceļā pēc medaļām.

Vīriešu izlasē debitēs Jānis Kūms, kurš centīsies sevi pierādīt garajā distancē: “Pirmkārt, darbu es gribu izdarīt tik labi, cik varu un tad paskatīšos, kur es esmu. Vēlētos iekļūt finālā. Garās distances apvidus ir piemērots man kā ātram skrējējam. Nav bijusi iespēja aizbraukt turp, bet esmu trenējies tepat Latvijā, kas ir bijusi gana līdzīgs apvidus.”

Andris Jubelis ir veidojis savu treniņu plānu pakārtojot visu startam Pasaules Čempionātā: "Gatavība ir ļoti laba. Ar treneri cenšamies izdarīt visu, lai sasniegtu labāko formu tieši uz čempionātu, kas, protams, būs kā parbaudījums, jo sadarbojamies pirmo gadu. Sacensību apvidū esmu aizvadījis 2 treniņnometnes, tāpēc tas nebūs svešs. Galvenā distance būs vidējā, bet, protams, abās vēlos izdarīt visu, kas ir manos spēkos tajā brīdī. Protams, pirmais ir iekļūt finālos un tad jau viss var notikt."

Izlases sprinteris Artūrs Pauliņš par gaidāmo startu: "Šobrīd jūtos ļoti labi, arī Kāpas laikā sajūtas bija iepriecinošas (baltajā mežā, uz ceļiem), tapēc centīšos šīs sajūtas noturēt un būt optimālajā formā pēc nedēļas.

Gatavošanās IR noritējusi ļoti labi, visi intervāiI ir skrieti ar domu par PČ, ceru tik, ka meža daļa būs ar cietu pamatu, kas varētu diezgan ietekmēt manu rezultātu. Fināls būs mans minimālais uzdevums, iekļūšana starp 30 labākajiem - normāls iznākums un tālāk viss atkarīgs no veiksmes, sajūtām, cīņas..."

Lai gan pagājušajā gadā vīriešu izlases panākumi aizēnoja daiļā dzimuma orientieristu sasniegumus, ir pamats optimismam, ka šogad arī sieviešu izlases pārstāves varētu parādīt vērā ņemamus rezultātus. Inga Dambe, kura jau ilgstoši dzīvo Somijā, šo čempionātu ir gaidījusi jau ilgi un varbūt tieši šoreiz izdosies ielauzties labāko sešiniekā vai pat augstāk. Aijai Skrastiņai arī Somijas apvidus ir uzskatāms par parocīgu, jo jau daudzus gadus tiek pārstāvēts Somijas orientēšanās klubs.

Aija Skrastiņa par komandas līderi nosauc Dambi: “Pirmkārt jāsaka, ka šobrīd izlases līdere noteikti ir Inga Dambe, kura jau daudzus gadus dzīvo un trenējas Somijā, tāpēc viņai šis apvidus būs ļoti piemērots.

Esmu šobrīd sagatavojusies atbilstoši apstākļiem. Tā kā neesmu profesionāle, tad nav bijis laiks aizbraukt uz sacensību apvidu, bet garās distances apvidus ir gana līdzīgs Latvijas apstākļiem. Vidējā distance rada man bažas, bet man ir pieredze šādos apstākļos.”

Inga Dambe paļaujas uz savu pieredzi Somijas apvidos: "Ceru uzlabot savus iepriekšējos sasniegumus. Garās distances apvidus solās būt pilnīgs pretstats tam, ko piedāvā vidējai distancei. Trenējusies tur speciāli neesmu. Ceru, ka ar pieredzi Somijā pietiks. Mazlietiņ robu trenētībā ienesa saaukstēšanās pirms nedēļas. Tad arī bija paredzēts piedalīties Somijas izlases atlases sacensībās, bet tas izpalika."

Sieviešu izlasē PČ startēs arī Līga Ārniece, kura pēdējo reizi šajā līmenī startēja vēl 2004.gadā, kad PČ notika Zviedrijā: “Jūtos labi, jūtos savā vietā. Veselības problēmas ir atrisinātas, jūtos arī spēcīgāka tīri fiziska. Garā distance noteikti ir mans galvenais mērķis.”

Latvijas labākajiem sportistiem lielākie konkurenti būs Francijas, Krievijas, Šveices un, protams, Skandināvu valstu pārstāvji. Lielākie favorīti un šķietami neapturami pavasara sezonā ir bijuši francūzis Tjerī Žeržū un Simone Nigli no Šveices. 

Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Pēteris Apinis: “Runājam, redzam Pasaules Čempionātu, bet domājam arī par Pasaules Spēlēm Kolumbijā augusta sākumā. Tur stafetes versija ir 2+2. Domājam, ne tikai kā uzvarēt Pasaules Čempionātā, bet arī kā to paveikt Pasaules Spēlēs. Domāju, ka vīriešu stafetē beidzot ir pienācis laiks ieskriet (zelta) medaļās.

Esam uzstādījuši mērķi - orientēšanās kā nozīmīgākais tautas sports valstī - un šo taktiku cenšamies īstenot. Šāda izlase var atvest labus pārsteigumus visās distancēs un mums ir labs noskaņojums. Pirmo reizi rādīsim to visu televīzijā tiešraidē. Orientēšanās ir nesalīdzinām skatāmāks sports par, piemēram, slēpošanu un biatlonu.”

Vienlaicīgi ar Pasaules čempionātu orientēšanās sportā Francijā norisināsies arī Pasaules čempionāts Taku-O disciplīnā. Sacensībām būs iespējams sekot līdzi WOC oficiālajā interneta lapā www.woc2013.fi. Tostarp pirmo reizi Latvijas vēsturē sekot orientēšanās sacensībām tiešraidē varēs arī televīzijā, kurā tiks pārraidīts vīriešu vidējās distances fināls, kā arī vīriešu stafete.

Vairāk foto no preses konferences.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu