Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas izlase dodas uz Pasaules Spēlēm

No 2. līdz 4. augustam Kolumbijas pilsētas Kali apkārtnē notiks orientēšanās sacensības Pasaules Spēļu ietvaros, kas notiek reizi 4 gados un šogad pulcē vairāk nekā 4500 neolimpisko sporta veidu pārstāvjus no 101 valsts. Latvijas orientēšanās izlasi pārstāvēs 5 sportistu komanda - Edgars Bertuks, Mārtiņš Sirmais, Kalvis Mihailovs, Aija Skrastiņa un Inga Dambe.

Pasaules Spēles, kas pirmo reizi tika rīkotas 1981. gadā, ir starptautiskas sacensības, kas paredzēts tiem sporta veidiem, kuros nenotiek sacensības Olimpiskajās spēlēs.

Dalība Pasaules Spēlēs ir viens no kritērijiem, kas tiek ņemts vērā, lai iekļautu sporta veidu Olimpisko spēļu programmā, un dažiem sporta veidiem, piemēram, triatlonam, ir izdevies iekļauties olimpiskajā apritē.

Orientēšanās Pasaules Spēļu programmā ir iekļauta kopš 2001. gada, tātad, šīs būs jau 4.spēles ar orientieristu klātbūtni.

2001.gadā Akitā, Japānā Latvijas izlase nepiedalījās.

2005.gadā Duisburgā, Vācijā Latvijas izlase tika pārstāvēta un uzrādīja sekojošus rezultātus:

Vidējā distancē:

12.Inga Dambe

15.Aija Skrastiņa

10.Mārtiņš Sirmais

31.Kristaps Jaudzems

35.Oskars Zērnis

Jauktajā stafetē:

8. Kristaps Jaudzems, Inga Dambe, Mārtiņš Sirmais, Aija Skrastiņa

Foto no Mārtiņa Sirmā arhīva.

2009.gadā Kaosjungā, Taivānā sacensību programmā tika iekļauta arī sprinta distance:

Sprintā:

20.Aija Skrastiņa

21.Inga Dambe

19.Mārtiņš Sirmais

27.Edgars Bertuks

Vidējā distancē:

5.Aija Skrastiņa

16.Inga Dambe

19.Edgars Bertuks

24.Mārtiņš Sirmais

Jauktajā stafetē

6.Edgars Bertuks, Inga Dambe, Mārtiņš Sirmais, Aija Skrastiņa.

Labākais latviešu individuālais rezultāts ir Aijas Skrastiņas 5.vieta sprintā Taivānā, kur arī stafetē tika uzrādīts labākais rezultāts - 6.vieta

Šogad sacensību programma paredz 3 sacensības 3 dienās. 2.augustā notiks sprinta sacensības, 3.augustā medaļas tiks dalītas vidējā distancē, bet 4.augustā sacensības noslēgs jauktā stafete. Sacensību apvidus sprinta distancei ir aprakstīts kā ļoti skrienams un līdzens, savukārt vidējā distance vedīs gar upes krastiem, piedāvājot reljefa formas un dažas aizaugušas vietas, kurās organizatori ir ieteikuši uzmanīties no ērkšķiem. Gan sprinta gan vidējās distances apvidū ir Jauktās stafetes apvidus būs daļēji līdzīgs abiem - sprinta un vidējās distances - apvidiem. Pasaules Spēļu īpatnība, kas tiek ievērota arī šoreiz, ir 1:5000, jeb sprinta karšu mērogs visām distancēm, arī vidējai.

Latvijas izlasi Kolumbijā pārstāvēs pieredzējusi komanda. Aijai Skrastiņai, Ingai Dambei un Mārtiņam Sirmajam šīs būs jau 3. Pasaules Spēles, 2. reizi tajās startēs Edgars Bertuks, bet vienīgais debitants būs Kalvis Miahilovs.

Lielākās cerības uz medaļu individuālajās distancēs var saistīt ar Edgaru Bertuku, kaut gan viņš pats atzīst, ka sprinta specifikai, kas caurvij visas Pasaules Spēles distances, viņš nav īpaši gatavojies. Intervijas ar Bertuku iespējams aplūkot šeit:Road To Cali un One Week to the World Games - many favorites for medals

Preses konferencē pēc Pasaules Čempionāta Edgars Bertuks atzina, ka sezonas galvenais starts tomēr ir bijis Pasaules Čempionāts, nevis Pasaules Spēles, taču tas nemazina viņa apņēmību tur distances veikt pēc iespējas labāk. Viņš un citi komandas dalībnieki lielas cerības saista ar jaukto stafeti.

Izlases vadītājs Jurģis Krastiņš, kurš būs kopā ar izlasi arī Kolumbijā, sacīja, ka ir grūti prognozēt rezultātus, jo nav īsti skaidrs, kāds būs apvidus un distanču plānojums - vai tā būs patiesa orientēšanās vai "kross". Taču arī viņš cerības saistīja ar stafetes komandu.

Skaidrs ir, ka komandas noskaņojums ir uzlabot esošos labākos rezultātus un, kas zina, varbūt tas nozīmē medaļu vai medaļas, kas mēros ceļu no Kolumbijas uz Latviju. Latvijas izlasi ceļā uz panākumiem Kolumbijā atbalsta Trimtex, Moscompass, LSFP, Isostar, Maratons un Ceļotājs.

Sacensībām varēs sekot līdzi ar GPS, video un čata palīdzību. To varēs meklēt starptautiskās orientēšanās federācijas mājaslapā vai orientēšanās sadaļā Pasaules Spēļu mājaslapā.

Laika zonas atšķirība ar Kolumbiju ir 8 stundas, tas nozīmē, ka sacensību programmā pēc Latvijas laika būs sekojoša:

2.augusts Sprints

18:00 Sieviešu starts

19:00 Vīriešu starts

3.augusts Vidējā distance

17.30 Sieviešu starts

19.30 Vīriešu starts

4.augusts

18:00 Stafetes starts

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu