Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas komandai 6.vieta jauktajā sprinta stafetē

Ar jaukto sprinta stafeti noslēdzās orientēšanās sacensības Pasaules Spēļu ietvaros. Latvijas komanda sacensību laikā uzlaboja savu sniegumu un pozīciju, finišējot 6.vietā, kas ir atkārtots labākais rezultāts Pasaules Spēļu stafetē.

Jauktā sprinta stafete bija pēdējās sacensības orientēšanās sportā 2013.gada Pasaules Spēļu ietvaros. Sacensību formāts ir tāds, ka šī ir četru etapu stafete. Pirmais un trešais etaps tiek uzticēts vīriešiem, kuriem šoreiz bija jāveic 3,3km gara distance, bet otrais un izšķirošais ceturtais etaps - sievietēm, kurām šoreiz bija jāpieveic 3,1km garas distances.

Latvijas komandas sastāvs bija Kalvis Mihailovs, Inga Dambe, Edgars Bertuks un Aija Skrastiņa. Pirms četriem gadiem Taivānā stafetē tika sasniegta 6.vieta, un šoreiz pastāvēja reālas izredzes šo sasniegumu uzlabot.

Uz starta līnijas stājās 17 komandas. Latvijas komandai pirmo etapu veica Kalvis Mihailovs. Distances sākumā Mihailovs skrēja ātrā tempā, bet tad, kopā ar Šveices un Krievijas komandām, pieļāva kļūdu uz 7.kp:

Turpinājumā Mihailovs kļūdas nepieļāva, bet zuda distances sākumā uzņemtais ātrums, un stafetes maiņā Mihailovs ieradās kā 13., 2:35 aiz līdera - Lielbritānijas komandas.

Otrais etaps bija jāveic sievietēm un Latvijas izlases rindās tas bija uzticēts Ingai Dambei.

Dambe distancē spēja apsteigt Jaunzēlandes komandu, taču pietuvoties citām konkurentu komandām neizdevās. Pateicoties Jaunzēlandes apsteigšanai, kā arī Norvēģijas un Zviedrijas diskvalifikācijām, izdevās pacelties uz 10.vietu, 3:58 aiz līderkomandas Šveices.

Trešajā etapā Latvijas komandu pārstāvēja Edgars Bertuks.

Bertuka skriešanas ātrums bija augsts, bet, lai pietuvotos konkurentiem, no kuriem tuvākie tajā brīdī bija lietuvieši, pietrūka veiksmīgas ceļu izvēles pāris etapos, kuros Bertuks izvēlējās skriet cauri džungļainajam mežam, nevis apkārt, pa atklātām teritorijām un takām.

Bertuks ar 6.labāko laiku savā etapā nevienu komandu neapsteidza, bet Lielbritānijas komandas diskvalifikācijas dēļ izdevās pakāpties uz 9.pozīciju.

Pēdējā, ceturtajā, etapā, Latvijas krāsas pārstāvēja Aija Skrastiņa.

Skrastiņa startēja 9.pozīcijā, 7:45 aiz līderiem - Šveices. Sasniedzamā attālumā bija Krievijas, Lietuvas un Ungārijas komandas, kuras pēdējā etapā startēja 2 minūšu intervālā priekšā Latvijai.

Skrastiņa jau no paša sākuma demonstrēja gan labu skriešanas ātrumu, gan pieņēma pareizās ceļu variantu izvēles. Piemēram, uz 5.kp izdevās apsteigt Ungārijas un Krievijas komandas, kā arī pietuvoties Lietuvas komandai. Krievijas un Ungārijas orientieristes, sekojot Aušrinei Kutkaitei (Lietuva), nonāca pie farsta kontrolpunkta (C), tādējādi pieļaujot kļūdu, kuru izmantoja arī Skrastiņa, apsteidzot Krieviju un Ungāriju.

Diemžēl uz 10.kp tika pieļauta neliela kļūda, paskrienot garām punktam, un Anastasija Tihonova (Krievija) noķēra Skrastiņu:

No Krievijas komandas kompānijas Skrastiņa atbrīvojās ceļā uz skatītāju kontrolpunktu, kad izdevās realizēt izdevīgāka farsta varianta priekšrocību. Skrastiņa skrēja kopā ar Tihonovu, bet farsta variants C bija īsāks un labāk skrienams nekā farsta variants D, kas bija jāapmeklē krievietei.

Pēc skatītāju kontrolpunkta bija atlikusi pavisam vienkārša orientēšanās ar pamatīgu kāpumu. Skrastiņa spēja pietuvoties ļoti tuvu Kutkaitei, bet, lai apsteigtu konkurenti, spēka nepietika.

Skrastiņa finišēja uzreiz aiz Lietuvas komandas, 8:48 aiz uzvarētājiem Šveices komandas, kuras rindās par pirmo orientieristu, kurš izcīnījis 3 zelta medaļas Pasaules Spēlēs, kļuva nepārspētais Matiass Kiburcs. Pēdējā etapā tika diskvalificēta arī Čehijas komanda un galu galā Latvijas komanda ieņēma 6.vietu, kas ir atkārtots labākais sasniegums Pasaules Spēļu stafetēs. Skrastiņa uzrādīja 3.labāko laiku pēdējā etapā un 4. labāko rezultātu starp visām sievietēm (ieskaitot arī 2.etapus).

Pasaules Spēļu orientēšanās sacensības ir beigušās, Latvijas labākie rezultāti bija Edgara Bertuka 6.vieta vidējā distancē un Latvijas stafešu komandas izcīnītā 6.vieta jauktajā sprinta stafetē.

Stafetes video vēl var noskatīties šeit

Rezultāti, GPS, kartes šeit.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu