Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaDesmitajās Klubu stafetēs uzvar IK Auseklis

1.septembrī Makstenieku mežā spēkiem mērojās 65 desmit cilvēku orientēšanās komandas no 24 Latvijas un Igaunijas klubiem. 650 dalībnieki ir jauns šo stafešu rekords. Spēcīgākie šajās aizraujošajās stafetēs, kurās jādemonstrē visu vecumu un dzimumu sportistu spējas, izrādījās interešu kluba Auseklis orientieristi, kuri otrajā vietā atstāja iepriekšējo divu gadu uzvarētājus Ozons.

65 komandu pirmo etapu veicēji 1.septembra rītā sarindojās uz starta līnijas, lai pārstāvētu savu klubu ātrajās orientēšanās distancēs, kādas piedāvāja tipiska pierīgas meža apvidus.

Pirmajā etapā šoreiz nestartēja iepriekšējo divu gadu līderis Artjoms Rekuņenko, tāpēc pirmā etapa karaļa vieta bija brīva. Līderu grupā ietilpa 6 skrējēji, bet visātrākais no tiem bija Raido Mits no igauņu kluba Polva Kobras,kurš pēc finiša sacīja, ka parasti nemēdz zaudēt šādās finiša situācijās un vienkārši jutās ātrāks par konkurentiem. Turpat netālu bija gandrīz visas favorītkomandas, nedaudz iepalika Ozons 1 (+2:00) un Meridiāns 1 (+4:44).

Otrais etaps bija pirmais no pāru etapiem, kur abi komandas dalībnieki vienlaicīgi veic savas distances, tad apmainās kartēm un noskrien to distanci, kuru pirms tam veica viņu pārinieks. Šajā etapā par līderiem kļuva OK Saldus ar Uldi Bruci un Kārli Lukjanovu ierindā. Turpat netālu bija arī OK OGRE, MBJSS/OK Arona un citi klubi. Pēc šī etapa vēl īsti nevarēja pateikt, kuri klubi ir reāli pretendenti uz uzvaru stafetēs un kuri savus spēcīgākos skrējējus ir ielikuši pirmajos etapos.

Trešais etaps viesa skaidrību šajā jautājumā. Mikus Puriņš no IK Auseklis pārliecinoši veica savu etapu un apsteidza sešus konkurentus, pēc finiša saņemot etapa uzvarētāja medaļu. Puriņš pēc finiša nešaubījās par to, ka komanda noturēs līderpozīciju līdz pat finišam. Kārlis Ķuzis no Saldus OK neatpalika daudz un finišēja kā otrais, tikai minūti aiz Puriņa. Kā jau katru gadu, arī šogad Ozons komandu nepievīla Ivars Žagars, kurš pacēla komandu uz 3.pozīciju, 1:41 aiz līderiem. Turpat netālu finišēja arī ZVOC jaunie, OK Ogre un OK Ziemeļkurzeme, kuru lieliskais sākums bija pārsteigums daudziem.

Pēc trešā etapa atstarpes starp līderkomandām bija samazinājušās. Ceturtajā, pāru etapā savu pārsvaru palielināja IK Auseklis orientieristi Jānis Lagzdkalns un Haralds Ulmanis, kuru pārsvars pār sekotājiem sasniedza jau četras minūtes. Taču turpmākais vietu sadalījums solīja aizraujošu stafešu otro pusi. Otrie bija OK OGRE jaunie sportisti Andris Sarksņa un Daniels Vahruševs, kuriem bija divu minūšu pārsvars pār Ozons un OK Saldus, kuri stafeti nodeva vienlaicīgi. Tikai 50 sekundes tālāk finišēja ZVOC jaunie. Šajā etapā no piecām līderkomandām iepalika OK Ziemeļkurzeme - 4:14 aiz Ziemeļvidzemes Orientēšanās centra komandas.

Piektajā etapā šogad uzmanību izpelnījās Rihards Gailis no IK Auseklis, kurš pēdējos divos gados nebija bijs savu uzdevumu augstumos, un šogad startēja kā pārliecinoši pirmais - situācijā, kas jaunajam sportistam varēja izrādīties ļoti stresa pilna. Taču jaunais sportists bija mācījies no kļūdām - IK Auseklis savu pārsvaru palielināja līdz septiņām minūtēm! Sekoja trīs komandu grupa - Meridiāns 1, Saldus OK, ZVOC jaunie, pēc kuriem, savukārt, minūti vēlāk sekoja Rodrigo Slaviņš no Ozons. No līderu grupas šajā etapā izkrita OK Ogre, kura finišēja 12 minūtes aiz Ausekļa un trīs ar pusi minūtes aiz Ozona. Vēl tālāk atkrita arī OK Ziemeļkurzeme, kuru apsteidza otrā un trešā Ausekļa komanda un Meridiāna otrā komanda. Šķita, ka Ziemeļkurzemes komandas spožais sākums ir bijis tikai taktisks gājiens un, ka Meridiāna komandas beidzot ir atguvušās no neveiksmīgā sākuma. Taču stafetes gaita kārtējo reizi pierādīja, ka tā ir absolūti neprognozējama.

Sestais etaps bija īsais pāru etaps, kur pārinieki nemainās kartēm, bet gan vienkārši satiekas finiša zonā un kopā pēdējā etapā raida savas komandas izšķirošo etapu. Arī pēc šī etapa drošu pārsvaru (6:09) savai komandai saglabāja IK Auseklis orientieristes Annija Zaļaiskalna un Jana Lepiksone. Taču sekojošās komandas parūpējās par drāmas situācijām. Otrajā vietā pēc sestā etapa izvirzījās OK Saldus, kuriem šo etapu veica Ģirts Brucis un Matīss Brucis, tikai 20 sekundes vēlāk viņiem sekoja Ozona Diāna Marta Ruka un Elizabete Blūmentāle. Pusotru minūti pēc šiem diviem klubiem sekoja Pauls Alberings un Māris Heinols no ZVOC jaunie komandas. Liktenīgs šis etaps izrādījās abām Meridiāna pirmajām komandām, kuru dalībnieki neatzīmējās pareizajos kontrolpunktos. Līdz ar to pārsteidzošā 5.vietā izvirzījās Ausekļa otrā komanda, kurai uz pēdām mina OK Ogre. 2-3 minūtes aiz viņiem sekoja vēl viena Ausekļa (trešā) komanda un Kāpas komanda. OK Ziemeļkurzeme bija atkāpusies uz 9.pozīciju, piecas ar pusi minūtes aiz apbalvojamā sešinieka. Bija nodrošināta interesants starta izkārtojums pēdējam etapam.

Kā jau to varēja sagaidīt, pēdējā etapā problēmas neradās Ausekļa komandai, kurai šo etapu veica Jānis Tamužs, un viņi pirmo reizi kopš 2004.gada, kad Klubu Stafetes notika pirmo reizi, varēja finišā ieskriet kā uzvarētāji un izdarīt to pārliecinoši - līdera pozīcija netika zaudēta kopš 3.etapa un finišā pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza gandrīz piecas minūtes.

Daudz spraigāka cīņa izvērtās par 2.-4. vietu, kur savā starpā sacentās Atis Rešķis (OK Saldus), Anatolijs Tarasovs (OK Ozons) un Daniels Kārkliņš (ZVOC jaunie), kurš abus konurentus noķēra pēc viņu pieļautās kļūdas uz pirmo kontrolpunktu. Sacīkste starp šiem trim orientieristiem ilga līdz pat finiša koridoram, kur nepārspēts palika Anatolijs Tarasovs, viņam sekoja Atis Rešķis, kurš noturējās priekšā Danielam Kārkliņam, kurš, starp citu, uzrādīja labāko pēdējā etapa laiku. 11 minūtes vēlāk finišēja Andris Kivlenieks no OK Ogre, kurš duelī uzveica jau diskvalificētā Meridiāns 1 skrējēju Andri Cānu, un finišēja 5.vietā. Cīņa par sesto vietu izvērtās ļoti aizraujoša. Didzis Vīksne no Meridiāna otrās komandas par sešām sekunēm apsteidza konkurentu, taču jau sestajā etapā bija nopelnīta diskvalifikācija, un viens no ātrākajiem Magnēta skrējējiem, Uldis Klepers, izcīnīja OK Ziemeļkurzeme komandai pirmo pjedestālu Klubu Stafešu vēsturē.

Ar ieskaitītu rezultātu finišēja 55 komandas, un brīvstartu nākamā gada stafetēm, finišējot kā pēdējā komanda ar ieskaitītu rezultātu, nopelnīja komanda Bebri. Igaunijas komandas, OK Põlva Kobras un OK Võru, finišēja attiecīgi 19. un 29.vietā. Viskuplāk pārstāvēti bija klubi IK Auseklis ar 11 komandām, kā arī Meridiāns un OK Ziemeļkurzeme ar piecām komandām katrs.

Organizatoru komandai bija prieks sniegt jums kopā būšanas prieku, un lielākā iespējamā pateicība ir tas, ka komandu un klubu ar katru gadu kļūst arvien vairāk! Ceram jūs vēl lielākā skaitā sagaidīt nākamgad!

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu