Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaTautas Rogainings 2013

Lielā rudens pastaiga – Tautas Rogainings un Latvijas 2. orientēšanās maratons un pusmaratons ir noslēdzies.

Rudens orientēšanās lielākais pasākums Latvijā pulcēja 622 dalībniekus, par ko rīkotāji visiem sirsnīgi pateicas! Lai gan visu iepriekšējo nedēļu laika apstākļi mūs gandrīz katru dienu nebeidza pārsteigt ar 1/3 vai ½ mēneša nokrišņu normu, kas piepildīja ar ūdeni ne tikai grāvjus, bet arī zemākās vietas, tas dalībniekus nenobiedēja. Tiesa lietus sacensību dienas rītā bija mitējies un priecēja ar rēnu rudens sauli un dažiem grādiem virs nulles – lieliski laika apstākļi garām distancēm.

Vienlaikus tika dots starts 8, 4 stundu rogainingam, kā arī maratona un pusmaratona distancēm. Sacensību intrigu varēja vērot gan skatītāji uz vietas, gan internetā ar GPS starpniecību. Pirmos aizrautīgos mirkļus mūs sagādāja vīru pusmaratona dalībnieki. Līderu grupā izvirzījās 3 dalībnieki – Aigars Leiboms, Edgars Laķis un Einārs Šillers. Līderu grupiņa kopā turējās gandrīz visu distanci, „sašķīstot” tikai īsi pirms pēdējā kontrolpunkta. Tur līderos nedaudz izvirzījās Edgars Laķis, viņam sekoja Enārs Šillers un Aigars Leiboms. Skatītājiem GPS iekārta, kura protams darbojas ar nelielu laika nobīdi, rādīja šķietami pietiekami pārliecinošu E. Laķa pārākumu, bet E. Šillers bija izvēlējies citu ceļa variantu uz finišu un uzskatāmi sāka deldēt iekavēto, tomēr  likās, ka tas viņam neizdosies un skatītāji jau devās Edgara virzienā, lai viņu uzmundrinātu finiša taisnē, bet, visiem par pārsteigumu, Enāram savā etapa izvēlē izdevās ne tikai „pievilkt”, bet par dažiem metriem arī apsteigt Edgaru un finišēt pirmajam.  Trešajā vietā ierindojās Aigars Leiboms, kuram šoreiz nepietika spēka finiša uzrāvienam. Lieliska intriga līdz pat pēdējiem metriem!

Dāmu pusmaratonu pārliecinoši uzvarēja Lāsma Ozoliņa, otrajā vietā atstājot Elīnu Mankus, trešajā – Ivetu Jansoni.

 

Pēc pusmaratona dalībniekiem, drīz vien sāka finišēt 4 stundu rogaininga censoņi. Labāko rezultātu uzrādīja Arnis Grasis un Ilze Bērtule (Divi Turki,grupa X), Māris Čipēns, Ivo Lūkins, Raivis Miezītis (Aventuro, grupa M) un ģimene -Jānis Lagzdkalns, Jānis Lagzdkalns. Dāmu grupā uzvaru izcīnīja Ieva Godiņa un Marita Johansena (Godīgais Johans)

  

GPS iekārtas vēstīja, ka ilgi nebūs jāgaida arī uz maratona līdera finišu, kur Kaspars Zudrags bija stabili izvirzījies vadībā. Šo godu neviens nespēja „apstrīdēt” un pēc  5.05.23 tika šķērsota finiša līnija, otrajā vietā atstājot Uldi Žimantu, trešajā Mareku Meņšikovu.

 

Dāmu maratona distanci veica viena dalībniece – Irita Puķīte, kura parādīja ļoti teicamu rezultātu, kurš vīru konkurencē būtu devis ceturto rezultātu.

Jāpiebilst, ka orientēšanās maratona un pusmaratona distanču garumi taisnā līnijā tiek plānoti pietuvināti saviem klasiskajiem skriešanas „dvīņu brāļiem” 42.195km un 21km.

Intriga 8 stundu rogainingā saglabājās ilgu laiku starp divām komandām EBIKE ARacing no Latvijas, kuru pārstāvēja Kristaps Jaudzems un Romāns Evarts un SK100 no Igaunijas, kuru pārstāvēja Timmo Tammemäe, Rait Pallo un Lauri Tammemäe. Abas komandas bija izvēlējušās šķiet vienu variantu un jautājums bija – vai kādai komandai izdosies „paņemt” visus kontrolpunktus. Tomēr, rīkotājiem par godu, tas neizdevās (rogaininga nerakstītais labais tonis ir izplānot tādu distanci, ka nav iespējams kontrollaikā „paņemt” visus kontrolpunktus). Pirmie finišēja EBIKE Aracing ar diviem nepaņemtiem kp, bet gandrīz 15 minūtes pirms kontrollaika beigām. Otrajā vietā atstājot igauņus no SK100 ar četriem nepaņemtiem kontrolpunktiem un 8 zaudētiem punktiem laika pārtēriņa dēļ. Trešajā vietā kopvērtējumā  ierindojās Guntis Pikurs un Nikolajs Lucāns no komandas „Aivariņam par godu” .

  

Kā ik gadu norisinājās bērnu pārgājiens ar orientēšanās elementiem un spēlēm.

Paldies atbalstītājiem:

Elkor FAZER     

 

2014. gadā Tautas rogainigā, maratonā un pusmaratonā tiksimies Baldones pusē.

Visi rezultāti, bildes un GPS apskatāmi šeit

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu