Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaBertuks soli tuvāk Gada balvai sportā

Gada balvas sportā aptaujā par gada populārāko sportistu orientierists Edgars Bertuks iekļuvis starp trim finālistiem, par kuriem notiks balsošana no 16.decembra 12:00 līdz 26.decembra pusnaktij. LOF viceprezidents Viesturs Tamužs un pārējie valdes locekļi aicinabalsot par orientēšanos!

Labdien, orientieristi!

Šogad kongresā mēs vienojāmies par Latvijas orientēšanās sporta attīstības vīziju: „2020.gadā orientēšanās sports būs ietekmīgākais tautas sporta veids Latvijā”. Lai gan visa Latvijas sportu mīlošā publika vēl joprojām atceras, ka mūsu sports divus gadus pēc kārtas aptaujās tika atzīts par populārāko Latvijā (lielā mērā šī rezultāta dēļ tāda aptauja vairs netiek rīkota, jo uzvarētājs ir iepriekš zināmsJ), lai gan pēdējos divos gados Edgars Bertuks ir atnesis mūsu sportam izcilu starptautisku atpazīstamību, ceļš uz mūsu pašu nosprausto mērķi nemaz nav viegls. Popularitātes ziņā strauji attīstās tādi tautas sporta veidi kā skriešana un, jo īpaši riteņbraukšana, ar mums arvien vairāk konkurē arī dažādi motoru sporti (pieminēsim OsCar veiksmes, motobraukšanu blakusvāģu klasē, šī gada Reiņa Nitiša panākumus). Par hokeja un basketbola milzīgo ietekmi uz valsts naudas dalītājiem nav vērts atgādināt, taču šogad pat tāds margināls sporta veids kā spīdvejs saņēma 100 000 latu atbalstu no valsts. Daudz mums vēl darāmā arī mūsu sporta veida skatāmības un popularitātes ziņā; cik bieži TV ekrānos parādās ar orientēšanos saistītas ziņas, bet, piemēram, slēpošanu un biatlonu ziemā var skatīties vai katru nedēļu.

Tomēr LOF valde ir definējusi sešus savstarpēji atbalstošu panākumu veicināšanas faktorus, kuri, kopīgi darbojoties, aizvedīs mūs līdz mērķim. Šie faktori ir: Izcilība, Atpazīstamība, Ietekme, Bagātība, Profesionalitāte un Masveidība. Katram no pieminētajiem faktoriem ir vai pašlaik tiek izstrādāta ilgtermiņa darbības programmas, kuru realizēšanas rezultātā mēs gadu no gada uzlabosim savu darbību visās jomās. Šādas programmas ir izstrādātas arī mūsu sporta veida Atpazīstamības un Ietekmīguma veicināšanai, un atbildīgie valdes locekļi strādā pie to realizēšanas. Tomēr reizēm liktenis, sakritības vai laimīgs gadījums paver mums iespējas dažu dienu laikā paveikt vairāk, nekā citkārt, mēnešiem ilgi smagi strādājot.

Iespēja Edgaram uzvarēt aptaujā par gada populārāko sportistu ir tieši šāds gadījums. Mēs visi esam inteliģenti cilvēki un saprotam, par ko NAV šī aptauja. Šādā veidā noteikti nevar izmērīt sportistu meistarību, jo tā ir muļķīga doma jau pati par sevi. Ar šādu aptauju nevar noteikt sportistu patieso popularitāti Latvijā. Ja būtu šāda vēlme, tad būtu jārīko korekta socioloģiska aptauja vismaz 1001 respondentam un iegūtie rezultāti samērā precīzi atspoguļotu sportistu popularitāti un atpazīstamību (man ir bažas, ka Edgars šādā aptaujā nebūtu ļoti populārs). Šī aptauja IR izveidota tikai un vienīgi publicitātes dēļ, lai savu atpazīstamību varētu veidot Delfi, radio SWH un konkursa „Gada balva sportā” rīkotāji, tai skaitā Igo Japiņa sporta aģentūra. Jau pats balsošanas formāts nemaz neatbilst prasībām par patiesas popularitātes noskaidrošanu. Veicām nelielu statistikas pētījumu – katru dienu kopumā tiek izdarīti ne vairāk par 600 balsojumiem, ļoti iespējams, ka katru dienu balso vieni un tie paši respondenti, pie tam vismaz katrs otrais to dara kāda lūgts, nevis savas pārliecības vadīts. Tātad apmēram 300 cilvēki rada samērā lielu publicitāti. Sporta draugi seko līdzi šim cīniņam, gala pasākums televīzijā būs skatīts, tādēļ to ietekmi, ko attiecīgā sportista uzvara atstās uz sava sporta veida atpazīstamību un ietekmes spēju, nevar novērtēt par zemu.

Mēs esam runājuši arī ar pašu Edgaru Bertuku. Lai gan viņš ir ļoti godīgs un samērā kautrīgs cilvēks, un šāda veida viņa personas atpazīstamības veicināšana viņam neliekās pati pareizākā, tomēr viņš  saprot un apzinās spēles noteikumus, un ir piekritis upurēt zināmu daļu sava laika, spēka un privātuma mūsu sporta veida popularizēšanai.

Mēs saprotam, ka šāda aptauja ir tikai un vienīgi sportistu un sporta veidu publicitātes cīņa – par lielāku atpazīstamību, par lielāku valsts finansējumu nākotnē, par iespēju iekarot savu vietu „ietekmīgo puišu klubiņā”. Skaidri apzinoties šos spēles noteikumus, mēs aicinām orientēšanās sabiedrību saliedēties un nākamo 10 dienu laikā pārliecinoši pierādīt „Kurš šajā mežā galvenais”. Lūdzu izpildiet šādas darbības:

1. Katru dienu nobalsojiet paši http://www.delfi.lv/sports/news/gada-balva-sporta/jaunumi/balso-par-2013gada-popularako-sportistu-balsojuma-otra-karta.d?id=43902022#a_emb_138718817029126_574   un aiciniet to darīt draugus, jo aptaujas ierobežojums ir izveidots tā, ka no vienas IP adreses vienā diennaktī, iespējams nobalsot tikai vienu reizi , tas nozīmē, ka pat no liela biroja var veikt tikai vienu balsojumu dienā, bet, lietojot mājas datorus, iespējams sasniegt daudz labākus rezultātus;

2. Pārsūtiet šo uzsaukuma vēstuli vismaz sešiem (bet vēlams vēl vairāk) adresātiem, kuri, jūsuprāt, varētu līdzdarboties šajā projektā, pirmkārt, jau, protams, orientieristiem. Arī jūsu adresātiem šī vēstule jāpārsūta tālāk;

3. Katru dienu vai katru otro dienu atgādiniet saviem aģentiem gan par balsošanu, gan arī to, lai viņi „patramda” savus adresātus un tie, savukārt, savējos.

Līdzšinējā statistika liecina, ka par Gulbi un Nitišu katru dienu ir balsojuši apmēram 150 reižu, par Edgaru – 70. Kopā Gulbim pēc pirmās kārtas bija 2577 balsojumi, Nitišam 2474, mums 1528.

Esam pārliecināti, ka orientieristu saimei šāda aktivitāte pilnībā ir pa spēkam, ķeramies klāt jau no šodienas (balsošanas sākās plkst. 12.00). Lūdzu ierobežosim uz desmit dienām savstarpējās nepatikas izpausmes, nefilozofēsim par sportistu patieso meistarību un citiem tik iecienītiem diskusiju tematiem. Kā jau teikts, šis nav balsojums tik daudz par sportistu, kā par turpmāko ietekmi un naudu, kuru mēs varēsim izmantot sava sporta veida attīstībai. 

Lai mums izdodas,

Ar cieņu,

LOF valde:

Pēteris Apinis, Ingūna Čākure, Mārtiņš Gaigals, Jānis Lazdāns, Indulis Peilāns, Jānis Tamužs, Viesturs Tamužs, Ingūna Valdmane, Mārtiņš Vimba

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu