Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAusekļa Ziemas nometne Inčukalnā

Skolēnu brīvlaiks jau pusē un arī mūsu sportiskie jaunieši aizvadījuši kārtējo ziemas nometni. Šoreiz bija iespēja izvēlēties starp divām dažādām nometnēm, jo paralēli norisinājās viena Inčukalnā ar ierastajām sporta aktivitātēm un otra Madonā, kur slēpot gribētāji varēja trenēties pa 100m garu ledus trasi.

Kamēr daļa jauniešu Madonā skrēja nakts orientēšanos un organizēja triatlonu, pārējie Inčukalnā skrēja dažādās kartēs, spēlēja sporta spēles zālē un vakaros kārtīgi izpeldējās baseinā.

Inčukalna nometnes pirmajā dienā visi devās skriet krosu, mazliet apskatīt un iepazīt karti, kā arī iesildīties visai nometnei. Vēlāk bija sporta spēlēs zālē un kā jau katru vakaru - baseins. Otrā diena sākās ar atmiņas treniņu, kur kartes fragmentu ar etapu uz nākamo kontrolpunktu varēja apskatīt tikai pašos kontrolpunktos. Pavisam mazie skrēja ar parasto karti un iepazinās ar orientēšanās pamatprincipiem. Otrais treniņš bija zāle, taču vakara treniņš pirms došanās uz baseinu bija trepītes ar atmiņas uzdevumu, kur visi kārtīgi izskaraidīja Inčukalna pamtskolas kāpnes 3 stāvos.

Trešajā dienā visi kopīgi devās pārgājienā uz tuvāko slēpošanas trasi un atpūtas kompleksu ‘’Rāmkalni’’. Atpakaļceļā lielie bērni skrēja pa garāku ceļu, tai skaitā arī pa visai interesantu taku gar Gaujas malu. Vidējie un mazākie, lēnām paskrienot un paejot, arī tika atpakaļ. Vēlāk visi pulcējās parkā, lai kārtējo reizi spēlētu Auseklī tik iecienīto spēli "pastnieki". Šeit visātrākie un ašākie izrādījās 3.komanda ar Alexu kā kapteini. Pēc tam sekoja zālēs treniņš un baseins.

Ceturtā diena bija lietaina un auksta, taču tas mūsu sportistus neapturējā doties interesantajā un visai sarežģītajā reljefa treniņā ar karti, kur iezīmēts tikai reljefs. Tikai daži stiprinieki pieveica šo treniņu, cīnoties ar sliktajiem laika apstākļiem un grūtībām distancē. Vēlāk, pēc pusdienām, visi silti saģērbušies devās pārgājienā, kuru uzrīkojā  Ausekļa meitenes: Aiva, Anna, Elza un Gunta. Savus spēkus vislabāk pierādīja Arņa vadītā komanda, apsteidzot pārējos ar 6 punktu pārsvaru. Vakarā norisinājās draudzības mačs ar Siguldas orientēšanās klubu A2 - teplu orientēšanās. Izskraidot visu skolu krustu šķērsu, visātrāko rezultātu uzrādīja Ervīns, aiz sevis atstājot Arni un Valtu.

Pēdejā nometnes dienā, kā jau parasti, norisinājās nometnes meistarība, šoreiz pārbaudot jauniešu atmiņu un ātrās kājas. Parkā bija izvietoti 20 kp, kuri bija komandai kopīgi jāsavāc, bez kartes vai citām norādēm, izmantojot tikai atmiņu. Šeit no visām komandām visātrākie bija Ģirta komanda ar Annu, Irbi, Martu un Matīsu. Otro vietu nopelnīja Haralds ar komandu.

Interesantu šo nometni padarīja arī tas, ka kopā ar mums dzīvoja un trenējās puisis no Itālijas - Alex, kurš šogad dzīvo Latvijā apmaiņas programmas ietvaros. Lai gan mūsu viendabīgie meži viņam sagādāja lielākas un mazākas problēmas, viņš neatlaidīgi meklēja punktus distancēs un piedalījās visās nometnes aktivitātēs ar lielu aizrautību un prieku. Arī viņš padalījās savos iespaidos par šo nometni: "ero un po agitato all inizio perchē non conoscevo nessuno e non sapevo cosa mi aspettava; ma subito mi sono sentito parte del gruppo! Gli allenamenti nella foresta non erano per niente male e mi son divertito a correre nella foresta di Inčukalns (anche se mi son perso). Il cibo era buono (sopratutto la putra), ma la prossima volta volgio la pizza! A parte gli scherzi, mi ē piaciuto veramente tanto,quindi vi ringrazio tutti e spero di vedervi anche al prossimo campo! "mangiate la nostra merda"

Alex latviskā versija: "sakūms es biji nemierīgs, tāpēc es neviens nezināju un es nezināju kas tur būs; bet drīz es jutos labi, tāpēc visi bija laipni un jautri! Treniņi mežā bija forši un man ļoti patīk skriet Inčukalna mežā (tomēr es esmu pazuduši). Ēdiens bijia garšīgi (īpaši putra), bet nakamājā nomotnē es gribu est pizzu! sirsnīgi man ļoti ļoti patīk, Liels paldies es ceru mēs varam satikt velreize, varbūt nakamājā nomotnē! (mangiate la nostra merda!)"

© www.magnets.lv | Gunta Raituma

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Sausais atlikums
IP: 109.110.13.60 @ 07.01.2014 | 16:02:08
Komentārs: no visas viedokļu apmaiņas ir tas, ka tekstā Alex vairs nav Akex. Arī pozitīvi. Kā redzams, ne tikai Arnis un autors domā - par labām lietām var rakstīt kā pagadās, raksts vienalga būs baudāms. Var jau ēst izcilu ēdienu no netīra trauka un vainot nevis to, kas traukā sametis, bet to, kam dūša apskrienas.

Vārds: Nu, nu...
IP: 91.105.27.185 @ 07.01.2014 | 07:21:39
Komentārs: Visu cieņu Aleksam, bet kāpēc publiskā portālā jāpublicē teksts, par kuru pamatskolā sekmīgu vērtējumu neviens neliktu. Ikviens no malas, kas to lasīs, nodomās, ka orientieristi ir pilnīgi nejēgas, jo rakstus taču ļauj publicēt labākajiem ne sliktākajiem. Uz autora fona Alekss patiesi ir fenomens. Kļūdas visā tekstā katrs var paskaitīt pats. Kaut arī amatieru līmenī, šī tomēr ir žurnālistika, bet lasītājus un aprakstītos ir jāciena.

Vārds: Nu, nu...
IP: 91.105.27.185 @ 06.01.2014 | 23:13:22
Komentārs: Visu cieņu Aleksam, bet kāpēc publiskā portālā jāpublicē teksts, par kuru pamatskolā sekmīgu vērtējumu neviens neliktu. Ikviens no malas, kas to lasīs, nodomās, ka orientieristi ir pilnīgi nejēgas, jo rakstus taču ļauj publicēt labākajiem ne sliktākajiem. Uz autora fona Alekss patiesi ir fenomens. Kļūdas visā tekstā katrs var paskaitīt pats. Kaut arī amatieru līmenī, šī tomēr ir žurnālistika, bet lasītājus un aprakstītos ir jāciena.

Vārds: Arnis
IP: 212.93.114.74 @ 06.01.2014 | 16:53:41
Komentārs: Tā Alex latviskā versija, kuru viņš pats saviem spēkiem ir uzrakstījis, dzīvojot šeit tikai četrus mēnešus. Būtu jāapbrīno cik ātri viņš ir apguvis mūsu valodu, nevis jānoliek teksta autors..

Vārds: ???
IP: 78.84.5.213 @ 05.01.2014 | 18:41:30
Komentārs: mangiate la nostra merda = eat our shit

Vārds: :(
IP: 46.109.21.66 @ 05.01.2014 | 18:08:57
Komentārs: Tas varbūt mīlīgi izklausītos dzīvā runā un, ja to īpaši grib demonstrēt, tad var publicēt video. Taču teksts liecina tikai un vienīgi par raksta autora (ne Aleksa, protams) necieņu pret latviešu valodu un Aleksu arī ("Akex"). :(

Vārds: anonīms
IP: 212.93.114.74 @ 05.01.2014 | 17:50:39
Komentārs: To nav tulkojusi google, tas ir tas ko Alex pats ir rakstījis ar savām Latviešu valodas zināšanām.

Vārds: OMG (AMD)
IP: 46.109.21.66 @ 04.01.2014 | 23:13:11
Komentārs: Patiesi visā Auseklī neviens nespēj nabaga tizlajai googlei piepalīdzēt skaidri saprotamas domas latviski formulēt?..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu