Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaRīgas kausi - pavasara sezonas spilgtākais notikums

19. un 20.aprīlī Rīgā norisinājās Latvijas kausa 3.posms un Pasaules ranga divu dienu orientēšanās sacensības Rīgas kausi. Pirmo reizi Latvijā sacensību centrā bija uzstādīts lielais ekrāns, kas palīdzēja sekot sacensību norisei un elites grupu cīņām par prēmijām. Par uzvarētājiem kļuva Jonas Vitautas Gvildis no Lietuvas un Anastasija Deņisova no Baltkrievijas.

 

Rīgas kausi jau trešo gadu norisinās ar jaunu formātu, statusu un dalībnieku skaitu. Šogad divu dienu vidējās distances sacensībās ar Pasaules ranga (WRE) zīmogu piesaistīja rekordlielu dalībnieku skaitu - vairāk nekā 930 dalībnieki no 19 valstīm atrada savu ceļu uz Jaunciema mežu un Rīgas orientēšanās nedēļas svarīgāko notikumu.

Gandrīz katru gadu Rīgas kausos tiek demonstrēts kaut kas jauns, kas ceļ sacensību līmeni.  Gps sekošana, naudas balvas, vienādas distances jauniešiem, junioriem un pieaugušajiem - tas viss tika piedāvāts iepriekšējos gados, - bet šogad pirmo reizi sacensību norisei varēja sekot ar video tiešraides palīdzību.

Izvietojot kameras mežā un finišā, ar komentētāju palīdzību bija iespējams saprast, kā notiek cīņa par uzvru elites grupās. Video, gps sekošana un tiešsaistes rezultāti bija pieejami arī internetā, nodrošinot iespēju gūt priekšstatu par arēnā notiekošo arī sēžot mājās dīvānā.

Bet protams, orientēšanās sacensībās visa pamatā ir sportiskais gars, patīkams apvidus un interesantas distances. Lai arī pierīgas meži ir ar pārsvarā labu redzamību un skrienamību, distances Rīgas kausos bija izplānotas ar vairākiem āķiem, un reti kurš varēja pēc finiša sevi uzslavēt par perfekti veiktu distanci.

Aizraujošas sacensības izvērtās jauniešu (MW18), junioru (MW20) un elites (MW21E) grupās, kurām uzmanība tika pievērsta arī sacensību gaitā.

Jauniešu konkurencē vīriešu grupā pēc pirmās dienas par līderi kļuva Rikardo Skalets no Itālijas, bet tikai 18 sekundes viņam zaudēja Endijs Titomers (OK Alnis-JNSC), rosinot cerības, ka izdosies otrajā dienā pacīnīties par uzvaru.

Taču otrajā dienā Rikardo Skalets atkārtoja savu sniegumu un kļuva par sacensību uzvarētāju. Endijs Titomers pieļāva vairāk kļūdu nekā pirmajā dienā un kopvērtējumā ierindojās 3.vietā, piekāpjoties arī šveices jauniešu izlases pārstāvim Rikardo Rankanam. Starp jaunietēm pārliecinoši labākā bija Mališeva Zlata no Krievijas komandas Nord West, kuras pārsvars kopvērtējumā sasniedza gandrīz septiņas minūtes.

Labākā no Latvijas jaunietēm bija Annija Anna Zaļaiskalna (IK Auseklis), kura noturējas priekšā Kendijai Aparjodei no OK Kāpa un izcīnīja otro vietu. Kendija Aparjode izmantoja zviedrietes Alises Tornlundas kļūdas otrajā dienā un apsteidza viņu kopvērtējumā, pakāpjoties uz trešo vietu.

Junioru grupā divu dienu garumā norisinājās duelis par uzvaru starp Miku Puriņu (IK Auseklis) un Konstantīnu Serebraņicki (KUZMOLOVO) no Krievijas. Lai arī pirmajā dienā krievs bija 40 sekundes ātrāks par M. Puriņu, otrajā dienā tika pieļauta virkne kļūdu, kas ļāva uzvaru svinēt Latvijas junioram, atstājot pārējos trīs minūšu attālumā aiz sevis. Pieļautās kļūdas K. Serebraņickim gandrīz vai maksāja arī otro vietu, bet distances beigu daļā uzrādītais ātrums ļāva atgūt otro pozīciju no Emīla Henrija Taubes (ZVOC-VBSS), kurš izcīnīja trešo vietu.

Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) bez variantiem citām junioru grupas dalībniecēm uzvarēja ar teju 11 minūšu pārsvaru. Taču interesanta izvērtās cīņa par 2.-4.vietu. S. Grosbergas kluba biedrene Marta Jansone otrajā dienā pakāpās no 4. uz 2.vietu, apsteidzot Mariju Federovu (KUZMOLOVO), kurai trešā vieta.

Galvenā sacensību intriga bija par to, kas izcīnīs naudas balvas, kas tiek labāko sešiniekam Rīgas kausu elites grupu kopvērtējumā.

Sieviešu konkurencē pirmajā dienā tika piedzīvota dramatiska cīņa starp visām labākajām Latvijas orientieristēm.

Nedaudz negaidīti sev un citiem labāko laiku uzrādīja Laura Vīķe (OK Kāpa), tikai par trīs sekundēm apsteidzot Ingu Dambi (Paimion Rasti). Trešajā vietā pēc pirmās dienas ierindojās Kurzemes pavasara uzvarētāja baltkrieviete Anastasia Deņisova, 48 sekundes aiz L. Vīķes. Otrajā dienā veselība vairs nebija Lauras Vīķes sabiedrotā un nācās atkāpties uz 5.vietu kopvērtējumā, cīņu par uzvaru atstājot konkurenšu rokās.

Lai arī likās, ka Ingai Dambei pavērusies laba iespēja izcīnīt uzvaru un video punktā bija redzams, ka viņa no līderes Anastasijas Deņisovas atpaliek tikai pāris sekundes, galu galā pieļautā kļūda neļāva izaicināt baltkrievietes laiku un kopvērtējumā Ingai Dambei 2.vieta, 34 sekundes aiz jaunās (21 gads) baltkrievietes Anastasijas Deņisovas.

Trešajā vietā pēc ne tik sekmīgās pirmās dienas izvirzījās Aija Skrastiņa (SK Briksnis), kura pārspēja Līgu Ārnieci (Ozons). 6.vietā ātrākā lietuviete - Gabija Ražaitite (OK Medeina).

Vīriešu elitē viens sportists šajās sacensībās bija krietni pārāks par citiem - lietuvietis Jonas Vitautas Gvildis (OK Medeina) abas dienas uzrādīja labākos laikus un pelnīti kļuva par Rīgas kausu uzvarētāju un par 350 eiro bagātāks. Stabilu sniegumu, abas dienas sasniedzot otro rezultātu, parādīja arī baltkrievs Jurijs Tambasovs (OK Eridan), bet ar to nepietika uzvarai - otrā vieta kopvērtējumā. Līdzīgi kā abi priekšā finišējušie konkurenti, arī pēdējo divu gadu šo sacensību uzvarētājs Dmitrijs Cvetkovs no Krievijas abas dienas finišēja vienādi - trešajā vietā, kas deva trešo vietu kopvērtējumā, tiesa, tikai 28 sekundes aiz baltkrievu konkurenta.

Labākais no Latvijas sportistiem - Artūrs Pauliņš (OK Azimuts - SmBJSS) sasniedza ceturto vietu kopvērtējumā, otrajā dienā pārspējot lietuvieti Vilius Aleliunas (Igtisa), kuram 5.vieta. Sestais kopvērtējumā finišēja Anatolijs Tarasovs (Ozons).

Sacensību centrā valdošā atmosfēra un kopējais noskaņojums atbilst tam, kā sacensību organizatori bija iedomājušies orientēšanās sacensību būtību. Par to paldies visiem dalībniekiem!

Nākamajā pavasarī Rīgas kausi norisināsies interesantajā un sarežģītajā Bumbukalna apvidū. Sagaidāmi arī kārtējie jaunumi no organizatoriem, lai arī nākamgad šīs sacensības būtu orientēšanās svētki.

1.diena, 19.04.2014.

Rezultāti | Spliti | Grafiki GPS sekošana | Bildes | Bildes 2

Karte M21E | Karte W21E | Paraugkarte

 

2.diena, 20.03.2014.

Rezultāti | Spliti Grafiki Kopvērtējums GPS sekošana | Bildes

Karte M21E | Karte W21E Paraugkarte

 

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu