Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAuseklis dodas iepazīt Lietuvas mežus

Kamēr citi skrēja Nordea maratonu vai piedalījās A2 stafetēs, IK Auseklis jauniešu izlase devās uz Traķu apkaimi Lietuvā.

Šogad par mūsu sadarbības partneri Lietuvā kļuva orientēšanās klubs „Raidas”, kurš rīkoja Pasaules ranga sacensības (WRE) „Spring cup”. Tās norisinajās nelielās Augštadvaris pilsētiņas apkaimē orientieristiem ļoti interesantā paugurainā  ar ezeriem, upītēm un purviem bagātā apvidū. Šajās sacensībās klubs  „Auseklis” bija nolēmis sūtīt gūt pieredzi pārsvarā jaunos orientieristus. Pirmās dienas orientēšanās  karte tika uzzīmēta speciāli WRE sacensībām. Pasaules ranga sacensību dienas formulu, kad ieskaitē punktus gūst gan 18, 20 un elites skrējēji, tika patapināta no mūsu rīkotajiem „Rīgas kausiem”. Lieliska iespēja jaunajiem sportistiem salīdzināt savu meistarību ar pieredzējušajiem orientieristiem.

M21E, 20, 18 karte: ŠEIT

Uzreiz jāsaka, ka pirmās dienas distances nelikās īpaši grūtas plānojuma ziņā, bet daudzie kontrolpunkti un fiziski samērā smagais apvidus (kalni, purvi, vietām biezais mežs un kritušie koki – sacensības notika dabas parkā, kur saimnieciska darbība mežu izstradē ir liegta) protams prasīja labu meistarību veicot distanci. Veiksmīgākie mūsu skrējēji: Emīls Ģērmanis 1. v. M12, Matīss Saulīte 2. v. M12, Fricis Spektors 2. v. M14, Kristīne Berķe 2. v. W12, Alise Zagorska 5. v. W12, Pauls Johansens 5. v. M14. Diemžēl daudzie blakus esošie punkti un izdarīta atzīme nepareizā kontrolpunktā  „paklupināja” cerības uz labu rezultātu Aigai Irbei Blūmai.

Otrā diena, kur distances bija garākas kā pirmajā dienā, kā arī apvidus interesantāks t.i. sarežģītāks un lielāks reljefs, protams biežņas, kritalas un purvi kā pirmās dienas sacensībās, kā arī savu meistarību vajadzēja parādīt arī atšifrējot dažu labu izmaiņu dabā, kopumā - distances bija sarežģītākas.

Karte: ŠEIT

Labākie rezultāti: Emīls Ģēŗmanis 2. v. M12, Emīls Johansesns 3. v. M12, Kristīne Berķe 3. v. W12, Aiga Irbe Blūma 5. v. W12, Fricis Spektors 1. v. M14, Pauls Johansesns 4. v. M14., Ģirts Siliņš 4. v. M20.  Diemžēl arī šoreiz neiztikām bez nepareiza kontrolpunkta atzīmes, Matīsam Saulītem  – DSQ.

Kopvērtējumā labākie „Ausekļa” skrejēji: 1. v.. Fricim Spektoram, 2. v. Emīlam Ģērmanim, 3. v. Emīlam Johansenam un  Kristīnei Berķei, bet tūlīt aiz goda pjedestāla palika t.i. 4. v. - Alise Zagorska un Ģirts Siliņš.

Sestdienas vakars tika pavadīts "Muzeju nakts" zīmē apmeklējot gan Viļņu, gan Traķus, bet noslēgumā pamatīgi izlijām kārtējā negaisa laikā.

 

Nedaudz par sacensību organizāciju:

Interesi izraisīja Pasaules ranga sacensību (WRE) status. Sacensībās piedalījās 349 dalībnieki, kas ir salīdzinoši Latvijas apstākļiem  neliels dalībnieku skaits (tiesa mūsu pašu nupat notikušajā Latvijas čempionātā garajā distancē piedalījās 410 skrējēju, kas šķiet ir visu laiku antirekords. Tā, ka ir arī mums par ko padomāt). Sacensību arēna „paskopa”, vienīgais piesaistes punkts – uzpūšamā finiša arka. Koridori norobežoti ar sarkanbalto lentu ļoti minimāli. Centra telts apvienota ar finiša telti. Serviss – kafeinīca bez nojumes klientiem, tas liedza saimniekiem peļņu pirmās dienas pēkona negaisa laikā, kad lietus mijās ar krusu. Lai arī otrajā dienā starts aizkavējās  par 15 minūtēm, bet lieliskais apvidus (turp doties paorientēties ir vērts) un labās distances, kā arī draudzīgā publika atstāja patīkamu iespaidu par sacensībām. Ļoti iespējams, ka nākamgad turp dosimies atkal.

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Marita J.
IP: 195.13.169.146 @ 22.05.2014 | 10:23:01
Komentārs: Sacensības bija lieliskas! Augsta distanču kvalitāte un patiešām interesantais apvidus! Žēl, ka tik maz dalībnieku. Laikam visi bija aizbraukuši uz maratonu Rīgā :) ...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu