Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas MTB-O 2014 daudzdienas

Ausekļa rīkotās veloorientēšanās daudzdienas piesaista spēcīgu dalībnieku sastāvu.

No 13. līdz 15. jūnijam Ropažos un Ropažu apkārtnē norisinājās starptautiskas 3 dienu velo-orientēšanās sacensības “Latvijas MTBO daudzdienas 2014”.

Velo-orientēšanās sacensības ne tuvu nav tik masveidīgas kā tradicionālie OS pasākumi, tādēļ 100 dalībnieki Baltijas mēroga sacensībās ir uzskatāms par ļoti kuplu dalībnieku skaitu.

Elites grupās dalībnieku sastāvs bija visai iespaidīgs- divkārtējais Pasaules čempions un Pasaules ranga 3. numurs Tõnis Erm (Igaunija), četrkārtējā Pasaules čempione Ksenia Chernykh (Krievija), Eiropas un Pasaules čempionātu medaļniece un Pasaules ranga 7. numurs Olga Vinogradova (Krievija), Lietuvas un Igaunijas izlases, viesi no Krievijas un Baltkrievijas un, protams, arī visi labākie Latvijas velo-orientieristi.

“A” grupās, savukārt, vienotā ieskaitē sacentās juniori un seniori (18 un 40 grupas), “B” grupas varēja nosaukt par cīņu starp jaunību un pieredzi- bērni un jaunieši (līdz 16 g.) cīnījās ar pieredzes bagātākajiem velo-orientieristiem (60 gadniekiem)

Piekdienas vakarā sacensības sākās ar sprinta distanci Ropažos.

Ļoti dinamiskajā, aizraujošajā, sarežģītajā un daudzveidīgajā distancē, kā atzina dalībnieki, bija iekļautas visas iespējamās sprintam raksturīgās “lamatas”... un, jau iekrājis minūtes handikapu pār tuvākajiem sekotājiem, “iekrita” vīru Elites grupas galvenais favorīts Tõnis Erm- pašās distances beigās izlaists kontrolpunkts un cīņa par kopvērtējuma uzvaru viņam bija beigusies. Pēc šī pavērsiena visu pirmās dienas pjedestālu aizņēma Lietuvas pārstāvji- uzvarēja jaunais talants Jonas Maišelis (2012. gada Pasaules junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvējs), otrajā vietā Petras Andrašiūnas, savukārt trešajā vietā ar vienādu rezultātu ierindojās Julius Juodišius un Audrius Platakis. No Latvijas sportistiem vislabāk veicās junioram Atim Heinolam, kurš ierindojās 7. vietā.

Dāmu Elites grupā visas distances garumā sīva cīņa norisinājās starp Krievijas un Lietuvas sportistēm. Uzvarēja Olga Vinogradova, otrajā un trešajā vietā atstājot lietuvietes Karolina Mickeviciute un Asta Simkoniene.  Labākā no mūsu dāmām bija Ingrīda Šmite (7.vieta).

       

Sestdien dalībniekiem bija jāveic vidējā distance Vangažu pusē.

Kā atzina dalībnieki, šī distance bija fiziski ļoti smaga, kā arī liela nozīme bija ceļu variantu izvēlei.

Vīru Elites grupā “atkal zirgā” bija Tõnis Erm, otrajā vietā atstājot savu tautieti Margus Hallik, trešajā vietā Jonas Maišelis. Mūsējiem šoreiz veicās ne tik labi- labākais bija Uģis Voiceščuks (11. vieta).

Dāmām atkal nepārspēta palika Olga Vinogradova, otrajā vietā Ksenia Chernykh, trešā- Ramune Arlauskiene (Lietuva). Labākā no Latvijas pārstāvēm šoreiz bija Ieva Mauliņa, izcīnot 6. vietu.

Noslēdzošajā sacensību dienā bija paredzēta garā distance ar masu startu Zaķumuižā. Sacensības iesākās ar dalībnieku parādes braucienu uz starta/ fininiša vietu. Izskatījās diezgan iespaidīgi!

Elites grupām distances bija izplānotas divos ļoti līdzīga garuma apļos un tādējādi arī skatītājiem bija iespēja klātienē sekot līdzi sacensību gaitai. Pateicoties spēcīgajām lietavām, visi smilšainie ceļi bija kļuvuši krietni ātrāk un vieglāk braucami nekā dažas dienas iepriekš, un lai gan reālie uzvarētāju rezultāti bija krietni vien ātrāki nekā prognozēts, no tā sacensības tikai ieguva papildus dinamiku.

Jau pēc pirmā apļa pieklājīgu handikapu pār sekotājiem bija ieguvuši Tõnis Erm un Ksenia Chernykh, otrajā aplī abiem arī izdevās nosargāt savu pārsvaru un izcīnīt uzvaras.

Vīriem šoreiz visu pjedestālu aizņēma igauņi- Tõnis Erm, Margus Hallik un Riivo Roose. Uģis Voiceščuks finišēja 5. vietā.

Dāmu trijnieks- Ksenia Chernykh, Olga Vinogradova, Ramune Arlauskiene. Ingrīda Šmite līdz pat distances beigām cīnījās par trešo vietu, taču distances beigu daļā dažas ne tik veiksmīgas ceļu variantu izvēles liedza to sasniegt, rezultātā 4. vieta.

Uzņēmuma “MINTprint” izgatavotos īpašā dizaina “Latvijas MTBO daudzdienas 2014” Elites grupu kopvērtējuma uzvarētāju velokreklus savā īpašumā ieguva Margus Hallik un Olga Vinogradova.

Pirmais sešinieks kovērtējumā:

WE grupā- 1. Olga Vinogradova, 2. Ksenia Chernykh, 3. Ramune Arlauskiene, 4. Asta Simkoniene, 5. Ingrit Kala, 6. Vaida Reinartaite.  .

ME grupā- 1. Margus Hallik, 2. Regimantas Kavaliauskas, 3. Riivo Roose, 4. Victor Korchagin, 5. Alar Viitmaa, 6. Audrius Platakis. 

 

“WA” grupā kopvērtējuma sešinieku savā starpā sadalīja Lietuvas un Krievijas junioru izlašu dalībnieces, uzvarēja lietuviete Viktorija Michnovič, otrajā un trešajā vietā- krievu meitenes Olya Mikhaylova un Valentina Trifilenkova

“MA” grupā pēc divām sacensību dienām līderis bija Otto Pēteris Pirtnieks, tomēr pēdējā dienā viņam neizdevās nosargāt savu pārsvaru. Uzvarēja Baltkrievijas veterāns Alexander Minchukov, otrais Otto Pēteris, bet trešo vietu izcīnīja lietuviešu juniors Nojus Kalvaitis. Jāatzīmē, ka mūsu spēcīgākais 18-gadnieks Atis Heinols šajās sacensībās startēja Elites grupā.

“MB” grupā jaunieši neatstāja cienījamā gadagājuma kungiem nekādas izredzes- pirmais trijnieks Danil Buzovkin, Markus Pais, Mikhail Chernykh.   

Lai gan “WB” grupā visas 3 dienas startēja tikai 2 dalībnieces, tomēr tieši šajā grupā intriga par kopvērtējuma uzvarētājas likteni saglabājās līdz pat pēdējās distances pēdējiem metriem. Šoreiz lietuviešu “vecmāmiņa” Ruta Staneviciene 3 dienu kopvērtējumā par 34 sekundēm pārspēja 11 gadus veco krievu meitenīti Zoya Chernykh. Toties cik sirsnīgi viņas apsprieda savu ikdienas veikumu :)

Pilni rezultāti, fotogrāfijas un Elites grupu kartes apskatāmas šeit

Apbalvošanas ceremonija noritēja jautrā un nepiespiestā atmosfērā, kuras laikā norisinājās arī čempionu duelis (Olga pret Margusu) braucienā ar “TREKveikals” speciāli sarūpētiem velosipēdiem un loterijā tika izlozētas balvas no “ISOSTAR”.

Noslēgumā dalībnieki īpaši atzīmēja sacensību mājīgo un sirsnīgo gaisotni, ko palīdzēja nodrošināt SAA “Magnēts” komanda un Ropažu novada pašvaldība.

Īpašs paldies Aigai Strazdiņai par skaistajiem dalībnieku numuriem un Ropažu sporta centra vadītājai Evitai Eglājai par kausiem, medaļām un naktsmājām mūsu viesiem.

 

Paldies arī visiem sacensību dalībniekiem!

Foto: Kristīne Sergejeva

 

Veiksmīgu sezonas turpinājumu vēlot,

sacensību organizators

Mārtiņš Lasmanis

© www.magnets.lv | Mārtiņš Lasmanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Kārlis
IP: 212.93.105.45 @ 17.06.2014 | 22:29:32
Komentārs: Paldies, brīnišķīgas sacensības!..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu