Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaKarst Cup 2014

Auseklis piedalās sacensībās apvidū, kurā ir un būs vērts skriet jebkuram orientēšanās gardēdim. 

Šī gada 29.jūlija pēcpusdienā IK Auseklis orientieristi devās ikgadējā vasaras ceļojumā. Šoreiz gala mērķis bija Slovākija, kur norisinājās šīs valsts pazīstamākās, 4 dienu sacensības Karst Cup, kas starp citām ārvalstu sacensībām izceļas ar orientēšanos interesantā apvidū, kurā atrodas liels daudzums karsta kriteņu. Sacensību centrs atradās nelielā ciematā Krásnohorská Dlhá Lúka. Šogad dzīvojām studentu tipa viesnīcā Rožņavā, kas atradās apmēram 10km attālumā no sacensību centra.

Pirmajā un otrajā sacensību dienā starts atradās Plešivecká kalnos. Tā kā ceļš uz turieni bija ļoti šaurs, ar savu transportu braukt nedrīkstēja, tāpēc visiem dalībniekiem bija jāizmanto organizatoru autobusi. Pirmajā dienā bija nedaudz saīsināta garā distance, ar aptuveni 200m kāpumu. Pārsvarā mežs bija viegli skrienams, taču ar latviešiem neierasto akmeņaino segumu. Lielākā daļa punktu atradās pie klintīm vai akmeņiem. Otrajā dienā bija vidēja distance.

Pēc pirmās sacensību dienas devāmies apskatīt alas, kas atrodas netālu no Ungārijas robežas. Otrā diena bija vissiltākā, tāpēc pēcpusdienā aizbraucām uz āra atrakciju parku, kurā bez atrakcijām bērniem bija arī 2 āra baseini.

Otrās dienas vakarā Krásnohorská Dlhá Lúka norisinājās nakts orientēšanās, kas bija kā papildus sacensības un neietekmēja kopvērtējumu. Nakts orientēšanās sacensībās piedalījās arī vairāki Ausekļa skrējēji.

Trešajā un ceturtajā dienā starts bija Silická. Tā kā iepriekšējā vakarā bija nakts sacensības, starts, atšķirībā no pārējām dienām, notika pa dienu. Arī trešajā dienā bija vidējā distance ar nelieliem kāpumiem. Pēdējā dienā notika iedzīšana garajā distancē. Salīdzinoši ar citām dienām bija vairāki ļoti gari etapi, dažām grupām pārsniedzot pat 2km.

   

Katru dienu treneri bija sagādājuši pārsteiguma balvas ātrākajam skrējējam un skrējējai finišā.  Trešajā dienā Vinnijs bija ļoti laimīgs, kad finišā noskrēja Laķi. Vēl bija speciālās OK Mona balvas, kur katru dienu bija izvēlēts konkrēts etaps, kurā balvu ieguva attiecīgi ātrākais, lēnākais vai tuvāk konkrētam laikam esošais skrējējs. Līdz pat dienas beigām neviens nezināja, kas būs rakstīts tās dienas nolikumā. Lai iepriecinātu arī tos, kam distancē negāja viegli, bija balva dalībniekam, kurš mežā pavadījis visilgāko laiku.

KARTES 

Friča Spektora teiktais par sacensībām- Man Slovākijas Karst Cup izcīņā vislabāk patika interesantais apvidus, kas pamatā sastāvēja no kalniem, kas ir daudzreiz lielāki par Baltijā sastopamiem un vēl īpaši interesantāku to padarīja ļoti dziļās karsta ieplakas un bedres.  Karsta bedres ir specifiskas ar to, ka jāizvēlas skriet tām apkārt vai starp tām un skriet cauri tām ir izdevīgi tikai retos gadījumos - tā man bija jauna pieredze. Ļoti patika interesantais distanču plānojums ar daudziem dažādiem ceļu variantiem uz katru no distances punktiem. Nepatika šķērsot aizaugušos biezokņus un izcirtumus, kuri patiešām bija necaurejami, kā arī daudzie augi ar dzeloņiem. Tas bija iemesls manam sliktajam startam nakts etapā, jo izdziestot lukturim gāju pēc virziena un diemžēl tur arī pazaudēju iepriekš iekrāto pārsvaru. PIrms pēdējās dienas iedzīšanas etapa, man līdz līderim trūka 3 sekundes, kuras atguvu jau līdz K - punktam un līdz disatances vidum biju radījis nelielu atrāvienu. Diemžēl kļūdījos distances vidū, skrienot apkārt karsta apaļajām ieplakām novirzījos no nepieciešamā virziena uz KP un tas man maksāja uzvaru šajā kausa izcīņā. Tā tika  iegūta ļoti laba pieredze nākotnei.

Neierastajā un sarežģītajā apvidū veiksmīgākie Ausekļa skrējēji bija Evelīna Siliņa W10 1. vieta, Fricis Spektors M14 2. vieta, Elīza Ozola W14 3. vieta, Valts Ulmanis M18 3. vieta. Vairākiem sportistiem izdevās parādīt atzīstamus rezultātus atsevišķās dienās uzvarot vai ierindojoties starp 3 labākiem skrējējiem, tie bija: Emīls Lazdāns, Matīss Saulīte, Rihards Gailis, Haralds Ulmanis, Ģirts Siliņš, Magda Cigle un Laura Lapiņa.

   

Pieaugušo grupās mūsu klubu visveiksmīgāk izdevās pārstāvēt - Madarai Kirmuškai W21B 2. vieta, Baibai Birzniecei W35B 2. vieta, Baibai Ozolai W50A 1. vieta, Vairai Černiševai 65A 3. vieta, Staņislavam Kojalovičam M70A 3. vieta. 

Sacensību rezultāti apskatāmi ŠEIT

Vairāk bildes ŠEIT

Ar patīkamām atmiņām un lielisku pieredzi Ausekļa orientieristi ir atgriezušies mājās un turpinās piedalīties Latvijas kausa sacensībās , kā arī gatavoties rudens lielākajām sacensībām - Latvijas čempionātam Viesītē. Lai veicas!

 

© www.magnets.lv | Ilvija Jakāne

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Dana
IP: 212.93.100.112 @ 15.08.2014 | 12:33:33
Komentārs: Vnk..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu