Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaNometne Garkalnē - kāda tā bija...

Kamēr daļa Ausekļa jauniešu aizvadīja treniņnometni Spānijā, citi trenējās un baudīja sauli un skaisto laiku tepat Garkalnē.

Jaunieši tika izmitināti Garkalnes mākslas un vispārizglītojošās vidusskolas telpās. Treniņi notika gan sporta zālē, gan apvidū, kā arī dažādās orientēšanās kartēs, kas atrodas vidēji 1km attālumā no skolas.


Katrs rīts sākās ar rīta rosmi, 10 minūšu skrējienu pa Garkalni, pirmais treniņš bija tehnikas treniņš kartē, ko bija sagatavojuši treneri-studenti, bija vairāki atmiņas treniņi, kā arī distance reljefa kartē. Mazākajiem bērniem tajā laikā tika mācīti orientēšanās pamatprincipi. Otrajā treniņā tika trenēta fiziskā sagatavotība. Vakarā bija vingrošana vai sporta spēles zālē, kā arī teorijas nodarbības, kurās tika analizēti dienas treniņi. Brīvajā laikā praktikants Andris vadīja dažādas prāta un uzmanības spēles, piemēram, „Tik gudri”, kas kļuva par bērnu mīļāko spēli.
Trešdien praktikanti Sindija un Andris bija izveidojuši 700m garu spēka trasi „Garkalnes bļodā” , kur bija jāskrien gan pa smilšainiem kalniem, gan priežu jaunaudzēm, vietā, kur 2012.gadā atradās Rīgas stafešu sacensību centrs.


Ceturtdien otrā treniņa laikā nometnes vecākie dalībnieki izveidoja pārgājienu ar uzdevumiem. Dalībnieki tika sadalīti 4 komandās, kapteiņi bija treneri: Valters, Andris, Kristīne un Sindija. Pirmajā punktā dalībniekiem bija jāskrien kalnā augšā lejā uz ātrumu. Tā kā treneri iepriekš bija likuši bērniem skriet vairākus kalnu treniņus, tad šajā punktā viņiem pašiem bija jāskrien kalnā 2 reizes vairāk kā bērniem. Pa ceļam uz citiem punktiem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par Garkalni. Vēlāk, esot tajās pašās komandās, bērniem un treneriem bija jāspēlē Ausekļa ierastā spēle „Pastnieki”. Summējot spēles un pārgājiena rezultātus, uzvaru guva Valtera komanda.
Piektdien, kā jau katru nometni, notika nometnes meistarība, kura norisinājās Garkalnes Buļļezera kartē, kurā tika noskaidroti nometnes izturīgākie un spēcīgākie skrējēji. Pavisam bija 5 komandas, katrā pa 6 cilvēkiem. Komandai bija jāpaņem no 1 kontrolpunkta (jaunākajam skrējējam) līdz pat 5 kontrolpunktiem (komandas kapteinim). Šajā reizē savus spēkus vislabāk parādīja Kristīnes komanda, kā otrie palika Lauras komanda un trešie bija Elzas komanda, bet diemžēl tika diskvalificēti, jo viens punkts tika paņemts divas reizes, tāpēc ka komandas kapteinis kļūdījās sadalot etapus.

Intervija ar Andri Rupo
1. Kas Jūs esat?
Esmu Andris Rupais, šobrīd IK Auseklis treneris-praktikants. Šī nometne ir mana gala prakse, daļa no diplomdarba LSPA studijās.
2. Kāpēc Jūs izvēlējāties tieši orientēšanās sporta veidu?
Tāpēc ka es bērnībā un joprojām pats nodarbojos ar šo sporta veidu.
3.Ko Jūs domājat par orientēšanās sporta veidu?
Orientēšanās sporta veids man ir tuvs ne tikai tāpēc, ka ar to nodarbojos jau no mazotnes un ka tas ir vajadzīgs veselībai, bet gan tāpēc, ka, manuprāt, šis ir viens no lieliskākajiem sporta veidiem, jo tiek apvienota fiziskā sagatavotība un intelektuālā izaugsme.
4. Ko Jūs darījāt šajā nometnē?
Kā jau teicu, šī ir mana prakse, man bija jātrenē bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem, jāvada orientēšanās tehnikas, fiziskās sagatavotības un teorijas treniņi.
5. Kāda bija atmosfēra nometnē?
Atmosfēra bija fantastiska, visapkārt bija bērni, kas kaut ko darīja, trenējās un spēlēja dažādas spēles.
6. Vai bērni nometnē Jūs klausīja?
Kopumā jā, šķiet, ka atradām kopīgu valodu.
7. Vai šī nometne Jums bija noderīga?
Jā, protams, šī nebija tikai kā atzīme manai praksei. Es ieguvu noderīgu pieredzi veidojot uzdevumus un vadot treniņus.
8. Vai Jūs domājat turpināt trenera darbu?
Vispirms man jāpabeidz studijas, tikai pēc tam sākšu par to domāt vairāk, bet neizslēdzu iespēju, ka varētu to darīt.
9. Kas Jums nometnē patika vislabāk?
Man patika nometnes vecāko bērnu veidotais pārgājiens, ļoti labi, ka tika iesaistīti gan treneri, gan bērni, tas palīdzēja satuvināties ar audzēkņiem.
10. Kā, jūsuprāt, vecākiem nodarbināt savu bērnu brīvlaikā?
Manuprāt, šī orientēšanās nometne ir lielisks veids bērniem, kā pavadīt brīvlaiku, jo šeit var apgūt orientēšanās pamatus, lieliski pavadīt laiku, piekopjot veselīgu dzīvesveidu, kā arī iegūt labus draugus.

Mūsu sabiedrotie šajās skolēnu brīvdienās bija gan saulainie laika apstākļi, gan jaukie treneri un treniņbiedri. Kā arī pateicamies Garkalnes novada domei un Garkalnes skolas direktoram par jauko iespēju lieliski aizvadīt brīvdienas.

Vairāk bildes ŠEIT

© www.magnets.lv | Ilvija Jakāne

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: regimants
IP: 77.38.191.139 @ 25.03.2015 | 21:58:11
Komentārs: viegli uzdevumi..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu