Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaRīgas O-nedēļas kulminācija - Rīgas kausi

Rīgas orientēšanās nedēļa 2015 ir aizvadīta. Droši varam teikt, ka projekts ir dzīvotspējīgs. Spējām piesaistīt arī šogad sportistus no 16 ārvalstīm. Viekāršais un demokrātiskais Magnēta formāts, kad starta laiks ir paša izvēlēts, deva iespēju viesiem izmantot papildus rīkotāju piedāvātās treniņu iespējas citos apvidos, kā arī apmeklēt ekskursijas. Savukārt mūsu Magnēta skrējējiem radās iepēja sacensties lielākas konkurences apstākļos par īpašām balvām.
Orientēšanās nedēļas kulminācija bija Rīgas kausu sacensības. Neskatoties uz ne visai patīkamiem laika apstākļiem, auksto un drēgno jūras vēju, sacensību arēnā skatītājus visu sacensību laiku piesaistīja lielais ekrāns ar kura starpniecību varējām sekot gan notikumiem sacensību arēnā, gan no meža, kā arī spēcīgāko skrējēju GPS ceļiem. Intervijas, komentāri trijās valodās, kā arī ekspertu slēdzieni šo notikumu darīja interesantu un aizraujošu. Tiešraide internetā nodrošināja ērtu iespēju mājās palicējiem sekot līdzi notikumu gaitai sacensībās.
Daudzie ārvalstu orientieristi dažādās vecuma grupās atsvaidzināja mazliet jau ierasto Latvijas kausu sacensību vidi un cīņu par uzvaru padarīja ievērojami interesantāku. Ar katru gadu centīsimiem piesaistīt arvien lielāku ārvalstu orientieristu interesi par mūsu rīkotajām sacensībām.
Protams, Rīgas kausu kulminācija tika plānota sacensībās elites klasēs. Pirmajā dienā, kad vienlaikus notika arī vērtējums Pasaules rangā, spēcīgākās dāmu elitē kļuva Anastasija Deņisova no Baltkrievijas un mūsu Inga Dambe ar Aiju Skrastiņu, vīru konkurencē uzvarēja Leonīds Novikovs no Krievijas, par 5 sekundēm iepalika Lauri Silds no Igaunijas un  trešais mūsu Andris Jubelis ar 15 sekunžu deficītu. Gan dāmu konkurencē, gan arī vīru konkurencē sekotāju pulciņš bija gana liels, lai otrās dienas starts iedzīšanā būtu aizraujošs un ar intrigu. Kas uzvarēs un kuri ierindosies pirmajās sešās vietās cīņā par Magnēta dāvātajām naudas balvām?
Pirmās apliecināt savu meistarību elites klasē otrajā dienā uzsāka dāmas. Anastasija Deņisova mežā devās kā līdere un šķita, ka iekrātais handikaps pirmajā dienā (2.13) pēc GPS datiem pirmajos kontrolpunktos tiek papildināts, bet dodoties izsējošajā tauriņā, tika pieļauta kļūda un abas aiz viņas startējošās konkurentes Inga Dambe un Aija Skrastiņa viņu jau ir panākušas un diezin vai kāda no konkurentēm atļausies provocēt izrāvienu pirms finiša. Tā arī notika. Trijotne vietu sadalījumu noskaidroja praktiski finiša taisnē. Pirmā finišēja Anastasija Deņisova, otrā Inga Dambe, kurai drusciņ pietrūka pārliecības cīņā par pēdējiem metriem un trešajā vietā ierindojās Aija Skrastiņa, kura vēlāk intervijā atsaucās uz vēl nesadziedēto traumu un tādēļ ne tik raitu finiša soli. Ceturtā ar samērā vieglu soli bez konkurences finiša taisnē atskrēja Gabija Ražaityte no Lietuvas, bet par piekto un sesto vietu izvērtās patiesi dramatiska cīņa starp mūsu jauno zvaigzni Līgu Valdmani un pieredzējušo Jūliju Novikovu no Krievijas. Šoreiz par mata tiesu uzvarēja pieredze.
Vīru konkurencē varēja paredzēt īstu nervu cīņu, jo līderi startēja redzamības robežās un tas nozīmēja, ka viens otru centīsies uzmanīt un prom nelaist. Arī pēc izsējošā tauriņa nekas būtisks nemainījās, visi konkurenti bija kopā. Līderību bija uzņēmies Lauri Silds un varēja tikai zīlēt vai abi konkurenti neatsēžas aizmugurē, lai finišā ar svaigākiem spēkiem atņemtu uzvaru. Gods kam gods Lauri Silds līderību neatdeva ne mirkli un ar kārtīgu spurtu vēl pirms pēdējā kontrolpunkta nodrošināja sev uzvaru ar 3 sekunžu pārsvaru pār konkurentiem, kuriem izvērtās savstarpēja stīvēšanās pie pēdējā kontrolpunkta kurš pirmais atzīmēsies un nokļūs finišā. Rezultāts vienāds, bet par sekundes desmitdaļām ātrāks bija Leonīds Novikovs (vietu kārtību izšķīra tiesnesis), trešais mūsu Andris Jubelis, kuram šīs sezonas sākums no Latvijas sportistiem izdevies visveiksmīgākais. Tā turpināt! Ceturtā vietā palika Valentīns Novikovs (Krievija), piektais mūsu Mārtiņš Sirmais, kurš pieļāva nelielu kļūdiņu un tādēļ izpalika ceturtās vietas intriga, bet cīņā par sesto vietu pretendentu pulks bija pamatīgs –Artems Popovs (Krievija), Artūrs Pauliņš, Artjoms Rekuņenko, Jānis Kūms (visi Latvija) un Ņikita Stepanovs (Krievija). Visa draudzīgā kompānija vietu secību bija nolēmuši noskaidrot tuvāk finišam. Artemam Popovam tas izdevās vislabāk, jo finiša uzrāvienu uzsāka laicīgāk par konkurentiem vēl pirms pēdējā kontrolpunkta, diemžēl mūsu ātrie finiša vīri to nokavēja un palika ārpus godalgotā sešinieka.
Veiksmi turpmākajos startos un īpašu veiksmi elites skrējējiem Pasaules čempionātos!

Spraigās pavasara cīņas nu ir galā, bet Rīgas kausos 2016 tiekamies Baldonē!
Pēc sacensībām bija patīkami uzklausīt no ārvalstu sportistiem labos vārdus par teicamo sacensību organizāciju un izcilo apvidu, kurā var droši rīkot Pasaules čempionātu. Protams vēl ir kur piestrādāt.
Paldies ka piedalījāties, paldies ka palīdzējāt radīt orientēšanās svētkus, bet mums rīkotājiem bija prieks censties!  
 
© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Kārlis
IP: 81.198.234.123 @ 27.04.2015 | 20:41:50
Komentārs: tas bija labi ...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu