Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaPasaules skolēnu čempionāts Turcijā

Laikā no 18. līdz 24.aprīlim Turcijā, Tekirovā norisinājās Pasaules skolēnu čempionāts. Uz sacensībām no Latvijas devās 43 cilvēku delegācija, tostarp IK Auseklis trenere Tita un jaunieši - Signija Elva Lapa, Elza Gulbe, Selīna Paula Sproģe (visas pārstāvēja Rīgas Valsts 1.ģimnāziju), kā arī Fricis Spektors, Haralds Ulmanis un Rihards Gailis, kuri startēja Latvijas izlases sastāvā.

 

Mūsu meiteņu iespaidi par sacensībām:
 
1. diena
2015. gada 18. aprīlī, 13:30 Lidostā „Rīga” varēja manīt paprāvu jauniešu bariņu. Tie bija orientieristi, kas no visdažādākajiem Latvijas nostūriem bija sapulcējušies, lai dotos uz Pasaules skolēnu čempionātu, kas šogad notika Antālijā, Turcijā. Sacensību nolikums paredz, ka katra valsts dalībai šajās sacensībās var pieteikt 1 labāko skolas komandu un 5 spēcīgākos sportistus SV 16 un 18 grupās. Skolu kategorijā Latviju šogad pārstāvēja Ogres 1.vidusskola (M1 grupā), Valmieras Viestura vidusskola (M2 grupā), Grundzāles pamatskola (W2 grupā) un Rīgas Valsts 1.ģimnāzija (W1 grupā), kuras sastāvā bija arī IK Auseklis audzēknes Elza Gulbe, Selīna Sproģe un Signija Elva Lapa. Sacensībās piedalījās arī četras izlases komandas un līdzi, protams, brauca arī treneri, kas palīdzēja organizēties, morāli atbalstīja un deva padomus saviem audzēkņiem visas nedēļas garumā. 
Latvijas delegācijai bija plānots lidot no Rīgas un Stambulu un tad tālāk uz Antāliju, bet pirmās lidmašīnas kavēšanās dēļ nepaspējām uz nākamo lidmašīnu un nācās pavadīt papildus 4 stundas Stambulas lidostā, un lidot ar nākamo reisu. Ierodoties Antālijā, visi bijām ļoti noguruši, bija nakts, bet ar to nekas vēl nebeidzās  - šķita, ka viens no koferiem ir pazudis. Galu galā koferis tomēr atradās un latvieši laimīgi iekāpa autobusā un pēc pusotru stundu ilga brauciena ieradās hotelī 60 km attālajā kūrortpilsētiņā Kemerā, ko vēlāk latvieši mīļi iedēvēja par Ķemeriem.
 
 
2. diena
Tā kā viesnīcā ieradāmies tikai piecos no rīta un 7:30 jau bija paredzētas brokastis, otrās dienas rītā neviens nejutās pārāk možs. Spītējot nogurumam, tomēr piecēlāmies, paēdām viesnīcas nodrošinātās bagātīgās brokastis un devāmies uz treniņkarti iepazīt apvidu, kurā notiks sacensības. Treniņdistance lika saprast, ka šie vairs nav vis Latvijas līdzenumi, bet gan pamatīgi kalni, klintis un akmeņains segums, kas apgrūtina skriešanu pat pieredzējušākajiem skrējējiem. Atgriežoties viesnīcā, nebija daudz laika atpūsties, jo jau pēc dažām stundām bija jāiet parādē, kas beidzās ar pārsteidzošu čempionāta atklāšanas pasākumu vietējā amfiteātrī. 
 
 
3. diena
20. aprīlī, sākot jau no 8:30, iepriekš sadalītās grupās, visi dalībnieki ar autobusiem devās uz netālo Tekirovu, kur notika Pasaules skolēnu čempionāta garā distance. Pirms starta laiks tika pavadīts karantīnā – noslēgtā zonā, kuru atstāt drīkstēja tikai dodoties uz startu. Garajā distancē raksturīgas bija lielas kalnu sistēmas, daudz izžuvuši grāvīši, kas palikuši no strautiņiem, kuri tecējuši lejup no kalna, un, lai gan distances laikā likās, ka skrienamība šajā dienā bija slikta, vēlāk noskaidrojām, ka patiesībā šāda veida akmeņains segums Turcijā vēl skaitās diezgan pieņemams. Priekšrocības, protams, bija valstīm ar līdzīgu orientēšanās apvidu, tomēr arī Latvija neizpalika bez apbalvojumiem – svinīgajā apbalvošanas ceremonijā uz viesnīcas amfiteātra skatuves kāpa Fricis Spektors, kurš pārstāvēja  IK Ausekli M2 Selected grupā un bija ieguvis godalgoto 3. vietu, kā arī Pauls Alberings no Valmieras Viestura vidusskolas M2 School grupā, kurš garajā distancē bija ieguvis 4. vietu, atpaliekot no 3. vietas ieguvēja tikai par nieka 5 sekundēm.
 
 
4.diena
21. aprīlis, bija atpūtas diena, kad atjaunot spēkus, lai ar jaunu sparu mestos vidējā distancē. Šo dienu jaunieši pavadīja peldoties viesnīcas baseinā vai Vidusjūrā, spēlējot pludmales volejbolu, sauļojoties un iepazīstoties ar citu valstu pārstāvjiem. Taču bija vēl kāda nianse - šī bija arī kultūras diena, kad vakariņās katra valsts piedāvāja no mājam līdzpaņemtos tradicionālos gardumus, kā arī vakarā katras valsts delegācijai bija jāuzstājas ar priekšnesumu, kas aicinātu ciemos uz savu valsti. Tika svinēta arī dzimšanas diena – vienam no Latvijas pārstāvjiem M1 Selected grupā, Kārlim Kaminskim, apritēja 17 un arī organizatori  nebija viņu aizmirsuši – tika pasniegta kūka un kopīgi ar 7 citiem WSOC dalībniekiem, kuru dzimšanas dienas sagadījās tajā pašā dienā, nopūstas svecītes.
 
 
5.diena
Piektās dienas rīts uzausa ar patīkamu satraukumu, jo atkal bija sacensību diena – šoreiz vidējā distancē, Beycikā. Iepriekšējā vakara sanāksmē treneri savlaicīgi visus brīdināja, ka vidējās distances karte ir ļoti atšķirīga no garās distances kartes – tajā iezīmēti tikai lielākie un izteiksmīgākie objekti, citādi karte būtu tā saraibināta, ka nebūtu lasāma. Pirmsstarta laiks atkal tika pavadīts karantīnas zonā, bet dodoties uz startu bija iespēja paskriet pa pavisam nelielu treniņkarti, lai iejustos apvidū. Šāda iespēja bija arī pirms garās distances, bet pirms vidējās distances uzsākšanas tas bija īpaši nozīmīgi, jo klintis un akmeņi, kas būtu iezīmēti garās distances kartē, šeit no kartes bija izdzēsti, tāpēc bija svarīgi saprast, kā izvairīties no grūti skrienamiem akmeņu laukiem un nesajaukt vidēji lielos akmeņus, kas kartē nav redzami, ar lielajām klintīm un akmens bluķiem, kas kartēs bija iezīmēti. 
Šajā sacensību dienā lepnums par latviešiem bija īpaši liels - Fricis Spektors no IK Auseklis (M2 Selected grupā) un Agnija Caune no Grunzāles pamatskolas (W2 School grupā) bija izcīnījuši zeltu. Arī pārējie latvieši daudz neatpalika – Pauls Alberings (M2 School), Rihards Krūmiņš (M2 Selected) un Elīna Skopāne (W2 School) tika apbalvoti kā 5. vietas ieguvēji, bet Uldis Upītis (M1 Selected) noslēdza pirmo sešinieku savā grupā, atpaliekot no 5. vietas ieguvēja tikai par 10 sekundēm.
 
 
6.diena
Sestā un dažiem pēdējā sacensību diena tika veltīta Pasaules Skolēnu čempionāta galvenajam uzdevumam – sadraudzības veidošanai starp visu valstu un tautību jaunajiem orientieristiem. Šajā dienā notika tā sauktās Draudzības Stafetes, kurās komandās pa trim tika sadalīti visdažādāko valstu un vecuma grupu pārstāvji, kuru uzdevums bija, kopīgi sadarbojoties un izvērtējot savus un komandas biedru trūkumus un talantus, gūt vislabāko iespējamo rezultātu. Šo stafešu īpatnība bija tāda, ka nebija vajadzības noskriet visu sprinta distanci, lai nodotu stafeti nākamajam komandas dalībniekam. Visi komandas dalībnieki startēja vienlaikus iepriekš izplānotā distancē un katram dalībniekam bija jāpaņem vismaz 15 kontrolpunkti, bet kopā komandai bija jāatzīmējas visos 58 kartē iezīmētajos punktos. Distancē bija arī 3 pieturpunkti, kuros visiem komandas dalībniekiem bija obligāti jāsatiekas, lai dotos tālāk nākamajā distances posmā. Arī šajā distancē Kemeras pilsētiņas ielās latvieši ar komandas biedriem guva apbalvojumus – Signe Sirmā ar Portugāles un Skotijas orientieristiem ieguva 3. vietu, bet Rihards Krūmiņš kopā ar Beļģijas un Portugāles pārstāvjiem izcīnīja 6. vietu.
Vakarā viesnīcas amfiteātrī notika atvadu ballīte un noslēguma pasākums, kurā visi nosvinēja lieliski pavadīto nedēļu. Daļai latviešu gan daudz svinēt nesanāca, jo jau 4:00 naktī bija jādodas uz lidostu un jālido mājās, kamēr pārējie vēl varēja gulēt, lai 00 naktī bija jādodas uz lidostu un jālido mājās, kamēr pārējie vēl varēja gulēt, lai nākamo dienu joprojām pavadītu saulainajā Turcijā.
 
 
7.diena
24. aprīlī ap pusdienlaiku latvieši ar koferiem pārcēlās no viesnīcas Kemerā uz citu viesnīcu Antālijā. Diena tika pavadīta apskatot dažādus kultūras objektus, pastaigājoties pa šaurajām Antālijas vecpilsētas ieliņām, ēdot saldējumu un priecājoties par skaisto skatu ostā. Antālija pārvērta viesnīcā gūto iespaidu par Turciju un parādīja Turciju kā dinamisku valsti, kurā rosība nekad nerimstas.
 
8. diena
Astotā ceļojuma diena tika pavadīta galvenokārt lidostās. Lidojums no Antālijas uz Stambulu noritēja veiksmīgi, bet Stambulas lidostā atkal piedzīvojām nepatīkamu pārsteigumu, kad lidmašīna uz Rīgu kavējās 3 stundas un nekas cits neatlika, kā gaidīt, kad visi ar lidojumu saistītie sarežģījumi tiks atrisināti. Galu galā tomēr veiksmīgi tikām līdz Rīgai un Pasaules skolēnu čempionātu vienmēr atcerēsimies kā lieliskas sacensības, kurās, ja vien varētu, piedalītos vēl un vēl.
 
Rezultāti, bildes http://www.isfwsco2015.org/en/
 
 
© www.magnets.lv | Selīna Sproģe un Elza Gulbe

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu