Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaVeloorientēšanās svētki Rīgā

Latvijas MTBO trīsdienās dominē Igauņi, par Baltijas čempioni kļūst cēsniece Aiga Strazdiņa.

Rīgā un Pierīgā nedēļas nogalē aizvadītas tradicionālās Latvijas veloorientēšanās trīsdienas, kas šoreiz bija arī pasaules ranga ieskaites sacīkstes un arī Baltijas čempionāts. Vīru elites grupā visas dienas dominēja Igaunijas sportisti, bet dāmām – spēcīgās somietes. Tomēr Baltijas čempionāta zelta medaļa pirmo reizi tika Latvijas pārstāvei Aigai Strazdiņai, bet sudraba medaļa IK Auseklis pārstāvei Ingrīdai Šmitei.
 
Par Latvijas trīsdienu uzvarētāju vīru elites grupā kļuva Igaunijas sportists Lauri Malsroos, kurš bija ātrākais gan piektdienas vakara sprintā, gan sestdien vidējā distancē Šmerlī un Biķerniekos, gan arī noslēdzošajā dienā Jaunciemā garajā distancē ar masu startu.
Viņš arī tika sveikts kā jaunais Baltijas čempions vidējā distancē un garajā distancē ar masu startu.

Ļoti interesantas sacīkstes norisinājās sestdien, Biķernieku un Šmerļa mežā, kur sportisti devās mēroties spēkiem vidējā distancē. Gan vietējie, gan ārvalstu braucēji ļoti augstu novērtēja kartes un distances kvalitāti. Galvas kūpēja visiem!  Jau iepriekš bija nojaušams, ka karte Šmerlī un Biķerniekos būs tik sarežģīta, kā reti kad redzēts. Tagad pēc finiša var droši apgalvot, ka tādas kartes pat Pasaules kausos un Pasaules čempionātos gadās tikai laiku pa laikam. Gan ceļu tīkls, gan zīmēšanas kvalitāte, kā arī distances plānojums bija visaugstākajā līmenī. Karti iespējams apskatīt šeit.

Vīriem šajā distance, kā jau minēts, uzvarēja Lauri Malsroos, dāmām Marika Hara, kura vēl līdz šai nedēļas nogalei bija Pasaules ranga līdere. Spriežot pēc LIVE GPS rezultātiem, arī viņiem neizdevās iztikt bez kļūdām. Piemēram, Marika pamanījās nevis izbraukt caur Biķernieku trases tuneli, bet, aizstājot meža metrus ar asfalta metriem, nokļūt trasē virs tuneļa! Un tad jau atlika tik vien variants, kā šķērsot žogu... kas, starp citu, nav aizliegts, ja vien žogs nav zīmēts sarkans.
/Vai smaids par atrastu KP??/
 
No latviešiem vīru elites distancē labākie bija Edgars Bričonoks (6.vieta), Eduards Rēns (7.vieta) un Mārtiņš Linde (9.vieta). Dāmām starp latvietēm labākās: Inese Kauķe (6.vieta), Ingrīda Šmite (7.vieta) un Mārīte Knēta (9.vieta).
 
Garā distance ar kopējo startu tika aizvadīta Jaunciemā, 2014. gada Rīgas kausu apvidū. Sākums kā jau masu startos ierasts, ar skrējienu līdz velosipēdiem, kartes ielikšanu un mīšanu cik spēka, pūloties saprast kurp. Arī šeit L. Malsroos pierādīja lielāko ātrumu un teicamo ceļu izvēli. Pirmajā taurenīti viņam spēja sekot tikai Edgars Krūmiņš, un tālāk jau katram bija savi distances varianti. No latviešiem labākie Edgars Krūmiņš (8.vieta), Mārtiņš Linde (11.vieta) un Edgars Bričonoks (13. vieta).
/Lauri Malsroos trešās dienas finišā/

Ievērības cienīgi notikumi risinājās dāmu elites grupā, kur Baltijas čempionāta garās distances ieskaitē uzvarēja Aiga Strazdiņa no Cēsīm. Otrā – Ingrīda Šmite, bet trešā Ramune Arlauskiene no Lietuvas.

Šīs sacensības vienlaikus deva arī punktus Latvijas kausa ieskaitē. Nākamās nedēļas vidū būs pieejams jaunākais Latvijas Kausa aprēķins. Latvijas Kausa izcīņas kalendārā turpmākos pāris mēnešus neliela pauze un nākamais posms jūlija sākumā tradicionālo Kāpas sacensību laikā.
Savukārt Latvijas izlases pretendentiem jāatceras, ka maija pēdējā nedēļas nogalē Lietuvā, Šauļu apkaimē notiks Lietuvas čempionāts MTBO, kas dos punktus, lai iekļūtu Latvijas izlasē startam Pasaules čempionātā. Lietuvas čempionāta nolikums (lietuviski).
 
Pilni rezultāti, spliti, foto un drīzumā arī videoieskats no Latvijas MTBO trīsdienām: www.magnets.lv.  
© www.magnets.lv | Maija Pētermane

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Mārtiņš/ VeloMagnēts
IP: 95.68.48.190 @ 18.05.2015 | 17:54:17
Komentārs: Paldies visiem "rūķīšiem"! Visiem, kas kaut pavisam mazdrusciņ pielika roku, lai šis pasākums izdotos...atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu