Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaMangaļsala 2015

IK Auseklis un biedrības "Magnēts" rīkotā šīs vasaras pirmā orientēšanās sporta nometne jauniešiem jau aiz muguras. Par to kā gāja stāsta Elīna. Nākamā nometne no 3.augusta līdz 7.augustam. Uzziņām 26321780 (trenere Tita)

1.DIENA (13.07)
Šai nometnei bija tāds pats plāns kā jau visus citus gadus – ierašanās pirms plkst. 11:00. Tas problēmas, parasti, nesagādā. Tālāk visi tiek sadalīti pa istabiņām. Tiek dotas pāris stundas laika, lai iekārtotos un tad jau gaida pirmā nometnes maltīte – pusdienas. Nedaudz vēlāk notiek ierastais pirmais nometnes treniņš jeb mazo mācīšana. Šis process jau ir kļuvis par tradīciju – lielākie un pieredzējušākie sportisti  māca orientēšanās knifiņus un pamatzinības bērniem, kuriem šī pieredze nav pietiekami liela. Pēc treniņa sekoja vakariņas, naksniņas un telefonu nodošana, un desmitos vakarā jau bija jābūt istabiņās, gataviem pārciest pirmo nakti.

 
2.DIENA (14.07)
Celšanās astoņos un rīta rosme, ejot pa laipiņu uz jūru un brokastis  – tāds sākums ir, bija un būs katram nometnes rītam. Pēc tam visi raitā solī iet uz dienas pirmo treniņu. Mazajiem šoreiz tas būs distance ar mazo karti, savukārt lielajiem – fiziskais. Tālāk, kā ierasts, pusdienas, pēc kurām Silvija piedāvā pastaigāties ar koka ķekatām. Šī iespēja tika dota visu nometnes laiku, pat ar cerību, ka vajadzēs savas spējas demonstrēt pārējiem. Nākamais treniņš bija vairāk kā nometnes tradicionālā spēle ar nosaukumu „Pastnieki” – bērni tiek sadalīti vairākās lielās grupās. Viņi visi ir pastnieki. No lielo cilvēku vidus tiek izvēlēti „kioska darbinieki” (viņu uzdevums ir iedot lapiņu bērnam, tiklīdz tas ir viņu noķēris) , „apzīmogotāji” (viņu uzdevums ir uzrakstīt uz lapiņas komandas numuru, tiklīdz pastnieks ir viņu noķēris) un „zagļi” (viņu uzdevums – apstādināt mazos pastniekus un noņemt lapiņas). Spēles uzdevums ir saņemt lapiņu, dabūt to apzīmogotu un nogādāt treneriem, kas uzkrāj lapiņas, pirms zaglis noķer tevi. Vienvārdsakot – interesanti.

 
3DIENA (15.07)
Šorīt bija pirmais rīts, kad varēja redzēt, ka kāds iemēģina jūras vēso ūdeni. Tomēr no rīta ne visiem ir noskaņojums slapināties. Pēc brokastīm gan lielie, gan mazie orientieristi gatavojās treniņam kartē. Lielajiem tomēr nedaudz grūtāk – ir jāskrien bez kartes un katrs nākamais etaps ir pielikts pie kontrolpunkta, bez luktura. Mazie palika nometnē, un iztika ar teritorijas karti. Otrais treniņš dažiem lielajiem nemaz nenotika sadarbībā ar treneriem, jo viņi izmantoja izdevību aizbraukt uz „Magnētu”. Pārējie gan cītīgi darbojās skrienot fizisko treniņu, lai gan „Magnētā” arī nemaz nebija tik viegls mežs. Vēl šī diena bija īpaša ar to, ka gaidāma nometnes „odziņa” – nakts pārgājiens, kurā treneri neiesaistās. Šogad bija sešas komandas, no kuriem vienas sastāvā bija florbolisti. Komandu kapteiņi bija Emīls J., Renārs Fr. un Renārs St. (florbolistu kapteinis), Elīna, Kārlis un Elizabete V., kura, diemžēl nepiedalījās sliktas pašsajūtas dēļ. Viss pārgājiens bija sagatavots godam – biedēšana, dejošana, lapiņu un citu lietu meklēšana, „žļurgas” dzeršana, izģērbšanās, brišana ūdenī, krokšu nešana un vēl citas aktivitātes. Beigu beigās ar nelielu pārsvaru uzvarēja Elīnas komanda, kura kā balvu izvēlējās arbūzu. Otro vietu ieguva Renāra Fr. un trešo – Emīls J.
 
 
4.DIENA (16.07)
Rīts iesākās kā parasti, tikai nedaudz vēlāk,  jo pagājušās nakts piedzīvojumu dēļ nakts grafiks aizkavējās par pāris stundām. Lielajiem pirmais treniņš bija skrējiens uz molu, un pa jūru, savukārt mazajiem – pārgājiens. Vēlāk sekoja arī peldēšanās, jo beidzot bija pietiekami silts! Otrais treniņš noteikti bija jautrāks, jo visi tika sadalīti pēc vecuma un tika rīkotas vieglatlētikas sacensības pie jūras. Visas disciplīnas – īso, garo skrējienu, tāllēkšanu un mešanu tiesāja treneri un lielie bērni. Nākamajā dienā tika apkopoti rezultāti, paziņoti un apbalvoti uzvarētāji katrā grupā.
 
 
5.DIENA (17.07)
Šī diena neiesākās pārāk priecīgi, jo laiks bija apmācies un pāris cilvēkiem bija jau jādodas prom, savu iemeslu dēļ. Pirmā bija nometnes meistarība lielajiem ar „sagriezto karti”, vidējiem ar „normālo karti” , bet mazajiem bija stafetes. Šajā uzdevumā labu sniegumu starp puišiem parādīja Pauls, Emīls J. un Kārlis, bet starp meitenēm Kristīne, Elīna un Irbe. Visvairāk tobrīd traucēja aukstais lietus, nesaprotamās kartes un fakts, ka kontrolpunkti bija bez lukturiem. Tomēr visi tika galā ar uzdevumu un jutās laimīgi. Otrais treniņš, kuru jaunieši pavadīja vairs ne tik kuplā skaitā, bija mazo meistarība. Tepatās pa nometnes teritoriju ar kontrolpunktiem.
 
 
6.DIENA (18.07)
Pēdējā nometnes diena noslēdzās ar mierīgām, treneres Silvijas rīkotajām stafetēm un istabiņu kārtošanu. Skanēja pēdējie atvadu vārdi un treneru balsis, kas atgādina, ka nākamā nometne būs jau trešajā augustā…
 
Nometnes bildes ŠEIT
 
© www.magnets.lv | Elīna Krēmere

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu