Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I Video



Rogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afiša



IK Auseklis velo-orientieristi Mārtiņš Lasmanis un Ingrīda Šmite izcīna Latvijas čempionu titulus!

Vīru LČ vidējās distances pjedestāls

Šī gada Latvijas MTBO čempionāts norisinājās 1. un 2. augustā Daugavpilī.
Latvijas čempionu titulus vidējā distancē izcīnīja IK Auseklis pārstāvji Mārtiņš Lasmanis un Ingrīda Šmite! 
Turklāt Mārtiņam izdevās izcīnīt arī sudraba godalgu sprintā un tādējādi viņš bija vienīgais, kurš Daugavpilī kāpa uz vīru elites grupas LČ goda pjedestāla abās dienās. Tas vien liecina par ļoti sīvu konkurenci un līdzvērtīgiem spēku samēriem.

Savukārt, atgādināsim, ka Ingrīda palika nepārspēta arī Latvijas čempionāta garajā distancē, kas norisinājās jūlija sākumā Kāpas daudzdienu ietvaros (Mārtiņš šajā laikā centās atgūt savu sportisko varēšanu Čehijas MTBO 5-dienās).


Šampanieša duša meitenēm:)

Oficiālā informācija par Latvijas čempionātu ir lasāma ŠEIT

Bet, ja kādam ir vēlme paraudzīties uz LČ mazliet no Mārtiņa redzes punkta ar nelielu distances analīzi, tad turpiniet lasīt.

Sprints

Par sprintu varu pateikt tikai to, ka distanci iesāku pārāk piesardzīgi un distances gaitā bija arī dažas kļūdiņas. Šoreiz bez variantiem- Mārtiņš Linde bija pārliecinoši labākais. Bet arī sudraba godalga bija patīkams pārsteigums, jo, kā vēlāk izrādījās, daudzi konkurenti, lai gan bija ātrāki un agresīvāki (kā jau sprintā pieklājas), tomēr pārcentās un uzķērās uz distanču plānotāja izliktajām lamatām. Dažiem visas izredzes uz labu rezultātu zuda izbraucot ārā no kartes jau pie K punkta.

Sprinta karte apskatāma ŠEIT

Vidējā distance

Var jau būt, ka raugoties no malas viss izskatījās vienkāršāk (citējot LOF lapas rakstiņu: Nekādas izredzes konkurentiem šoreiz neatstāja iepriekšējās dienas sudraba medaļnieks Mārtiņš Lasmanis), tomēr tā tas nebūt nebija.
Manā izpildījumā vidējo distanci varētu iedalīt divās daļās- līdz KP15 un pēc tā. Un nenoliedzami, ka distances pirmajā daļā vēsu prātu palīdzēja saglabāt vakardienas sniegums- tā teikt čempionāts jau bija uzskatāms par izdevušos :)

Uz pirmajiem punktiem atkal sāku samērā piesardzīgi, bet, neskatoties uz to, pamanījos uztaisīt sīku kļūdiņu uz pirmo KP (apmēram 10 sek.) un uz otro KP pazaudēt vēl 20 sekundes neapzināti izbraucot nevinnējošo ceļa variantu (plānots bija veikt labāku variantu (ar zaļo bultu)).
KP3 un KP4 paņēmu akurāti, bet bez kļūdām.
Savukārt uz KP5 sekoja gan zobratos ietīti zari (mēģinot nogriezt stūrīti pa sākumā daudzsološu pustaku pazaudēju apmēram 20 sek.), gan pārāk optimistisks mēģinājums izbraukt pa gaiši dzelteno stidziņu, bet ieraugot to dabā, pieņēmu zibenīgu lēmumu braukt atpakaļ, un, lai gan uz iekšā-ārā pabraukāšanos pazaudēju vēl kādas 40 sekundes, tomēr tas bija pareizs lēmums- ejot pa taisno zaudētu vēl vairāk.
Etaps uz KP6 bija kārtīga pulsa pacelšana minot pret kalnu, savukārt tieši pēc tā uz KP7 vinnējošajā ceļa variantā bija ieplānotas nopietnas lamatas - taka nogriezās pa labi un izbeidzās, savukārt pa taisno ejošajai takai tieši šajā vietā bija pārrāvums, ko 15 000 mērogā nav iespējams ne īsti attēlot, ne arī nolasīt. Tāpat kā daudzi citi, arī es nogriezos pa redzamo taku, bet kkas negāja kopā un tādēl, neko nesasteidzot, apstājos, padomāju un iztiku ar 20 sekunžu pazaudēšanu vietā, kas vairākiem konkurentiem izrādījās liktenīga.
Uz KP8 izvēlējos taisnāko variantu ar šortkatu beigās, bet, ieraugot to zariem klāto mežiņu, nobijos un apbraucu riņķī. Vēl vismaz 10 sekundes.
Uz KP9 izvēlējos apakšējo variantu, bet abi varianti izrādījās laika ziņā identiski.
Uz KP10 izvēlējos drošāko variantu pa labi braucamajiem ceļiem, bet riskantākais variants pa stigām tomēr izrādījās par kādām 20 sekundēm ātrāks.
KP11- maucamais gabals uz pacietību :) galvenais bija neiegriezties kkur par ātru.
Sākuma daļā uz KP12 atkal ieslēdzās piesardzīgais režīms. Būtu labāk to pietaupījis nākošajam etapam :)
Izejot no KP12 punktētā taka pa kreisi (reāli ļoti laba taka bija) izskatījās ar ļoti daudzsološām iespējām, ka tā savienosies ar cauri purvelim ejošo taku. Bet taka izbeidzās, labo taku tā arī neuzķēru un sekoja spraukšanās caur zaļo purvu. Kļūda- 1 minūte. Bet pats galvenais, ka pat šajā brīdī nebija nekāda stresa.
Ceļā uz KP14, braucot pa granteni, izanalizēju ceļu variantus visai atlikušajai distancei, tālāk, līdz pat finišam par variantiem nebija jādomā- atlika vairs tikai pēc iespējas ātrāk īstenot savu plānu. Izvēlētais ceļa variants uz KP15 gan nebija tas labākais, turklāt vēl pamanījos pašauties garām celiņam un kopā pazaudēt vēl kādas 40 sekundes.

 

Pie KP15 līderis Latvijas čempionāta ieskaitē bija Edgars Bričonoks un šeit es no viņa atpaliku par 1 minūti un 1 sekundi....
Bet turpinājumā manā izpildījumā gan sākās čempiona cienīgs brauciens (nekādas cerības arī ārvalstu konkurentiem, atvinnējot vairāk nekā minūti arī dienas absolūtajam uzvarētājam Margusam Hallikam), savukārt Edgaram pēc KP15 līdz pat KP19 sekoja vesela nevinnējošo ceļa variantu izvēles sērija, kas arī izšķīra Latvijas čempionāta zelta medaļas likteni. Jāteic, ka man tomēr arī  paveicās- KP18 bija nedaudz nepareizi ielikts- zemāk nekā zīmēts kartē pa labi no takas, pa kuru braucu (pietiekoši, lai, domājot braukt līdz ieraugi punktu, pabrauktu tam garām). Izpalīdzīgi ļautiņi palīdzēja, azartiski saukdami un rādīdami punktu :)
 
Diemžēl, es vēl joprojām neesmu sev ieviesis GPS pulksteni, bet ŠEIT Jūs varat redzēt kā ir gājis tiem, kuriem ir GPSi (Mārtiņš ir Mārtiņš Linde).
 
Man pa vecai modei- ceļi iezīmēti ar zīmuli :)
Izšķirošā distances beigu daļa


Kopumā, lai gan bija niansītes, kas liecināja par organizatoru pieredzes trūkumu, tomēr viņi bija ieguldījuši milzīgu darba apjomu un bija ļoti centušies, lai pasākums izdotos pēc iespējas labāks.

Paldies viņiem!

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       



..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu