Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaRīgas orientēšanās nedēļas 2016 spožums un posts

Ar 3194 startiem nedēļas garumā un dalībniekiem no 15 valstīm – Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Krievijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Ukrainas, Polijas, Čehijas, Šveices, Vācijas, Izraēlas, Lielbritānijas un Latvijas Rīgas orientēšanās nedēļa 2016 ir noslēgusies.

Neskatoties uz ļoti nepievilcīgajiem laika apstākļiem - dominēja lietus, krusa un slapjš sniegs, tiesa - reizēm pavīdēja arī pa kādam saules stariņam, tomēr, pulcēja ievērojamu dalībnieku skaitu.
Ārzemju viesi ļoti labprāt izmantoja organizatoru piedāvāto Rīgas ievērojamāko vietu apskates ekskursiju, kuru, līdzīgi kā citus gadus nodrošināja tautas orientēšanās sacensību Magnēts sadarbības partneris Jēkaba ceļojumi.

Nedēļas garumā norisinājās aizrautīgas cīņas starp visu vecumu un sagatavotības orientieristiem vispirms salīdzinoši vienkāršākās un demokrātiskākās sacensībās kādas ir tautas orientēšanās sacensības Magnēts (ceturtdienas Magnētā ciemojās Sporta studija, lai klātbūtnē noskaidrotu - kas ir Magnēts?), bet nedēļas izskaņā, sestdien un svētdien, ar ļoti aizraujošām, azartiskām un skatāmām sacensībām Rīgas kausi, kuras varēja vērot ne tikai klātbūtnē, bet arī ar interneta starpniecību savos datoros, planšetēs un telefonos. GPS sekošana, intervijas, tiešraides no meža trasēm, ekspertu komentāri bija skatāmi un klausāmi lielajā ekrānā sacensību centrā. Dažādi paredzējumi, vērtējumi, azarts un emocijas ne mirkli nepameta sacensību arēnu un, jādomā, arī pie savu tālrāžu ekrāniem. Šogad sacensību organizatori bija nodrošinājuši arī iespēju sekot līdzi tiešraideI LMT Straume kanālā, kas ir liels solis orientēšanās atpazīstamības attīstīšanā.

Pirmās dienas sacensības elites grupās deva ieskaites punktus Pasaules rangā. Šeit dāmu kokurecē trešo vietu ieguva Anna Dvorjanskaja (Krievija), otro Inga Dambe (Latvija) , uzvaru izcīnija Sandra Paužaite (Lietuva).

Vīru konkurencē trešo vietu vienlaikus ar vienādu rezultātu ieguva Martynas Tirlikas (Lietuva) un Andrejs Saļins (Baltkrievija), otrais Dmitrijs Cvetkovs (Krievija), bet uzvaru izcīnija mūsu Artūrs Pauliņš (Latvija). Pirmās dienas rezultātu blīvums liecināja par gaidāmajām spraigajām cīņām otrajā sacensību dienā iedzīšanā. Tā arī notika. Spraigās cīņas visupirms uzsākā elites dāmas. Pretendenšu pulciņš gana liels - pirmās dienas uzvarētājas Sandra Paužaite (Lietuva), Inga Dambe (Latvija), Anna Dvorjanskaja (Krievija), Aija Skrastiņa (Latvija), Kristīne Bertuka (Latvija), Elīna Svilpe (Latvija) un Kirti Rebane (Igaunija). Strta spriedze un īpašais distances plānojums, mums skatītājiem, radīja intrigu. Protams neiztika bez nelielām, bet izšķirošām kļūdiņām. Gala rezultātā uzvaru neatdeva pirmās dienas uzvarētāja Sandra Paužaite, otrā Inga Dambe, trešā Aija Skrastiņa, ceturtā Anna Dvorjanskaja, piektā Kristīne Bertuka un “olimpisko” sešinieku noslēdza Elīna Svilpe.

 

Eltes vīru pretendentu pulks uz godalgotām vietām krietni kompaktāks un garāks: Artūrs Pauliņš (Latvija), divkārtējais Pasaules čempions Dmitrijs Cvetkovs (Krievija), Martynas Tirlikas (Lietuva), Andrejs Saļins (Baltkrievija), Dmitrijs Mihalkins (Baltkrievija), Jurijs Kirjanovs (Krievija), Jānis Kūms (Latvija), Artjoms Rekuņenko (Latvija) un Henrikas Paužas (Lietuva). Kā vēlāk pastāstīja starta tiesneši - spriedze bija jūtama pat gaisā. Lai gan bez nelielām kļūdiņām neiztika neviens no līderiem, līdz skatītāju etapam ar dažu soļu intervālu izvirzījās līderu trijotne - Andrejs Saļins, Artūrs Pauliņš un Dmitrijs Cvetkovs. Kurš izturēs lielo spriedzi un uzvarēs taktiskajā cīņā finiša taisnē? Veiksme šoreiz bija Andreja Saļina (Baltkrievija) sabiedrotā, jo Artūrs Pauliņš (Latvija) nedaudz pirms pēdējā kontrolpunkta paklupa un zaudēja izšķirošo skrējiena ritmu un uzvaru tikai 3 sekunžu vērtībā, trešais Dmitrijs Cvetkovs (Krievija), kuram šoreiz aptrūkās ātrums izšķirošajam spurtam, ceturtais Martynas Tirlikas (Lietuva), piektais Dmitrijs Mihalkins (Baltkrievija) un sestais Jānis Kūms (Latvija).
Daudzie ārvalstu orientieristi dažādās vecuma grupās atsvaidzināja mazliet jau ierasto Latvijas kausu sacensību vidi un cīņu par uzvaru padarīja ievērojami interesantāku. Ar katru gadu centīsimiem piesaistīt arvien lielāku ārvalstu orientieristu interesi par mūsu rīkotajām sacensībām.

Pēc sacensībām bija patīkami uzklausīt no ārvalstu sportistiem labos vārdus par teicamo sacensību organizāciju un izcilajiem apvidiem, kuros var droši rīkot augstas klases sacensības un arī Pasaules čempionātu. Protams kā vienmēr vēl ir kur piestrādāt.
Paldies ka piedalījāties, paldies ka palīdzējāt radīt orientēšanās svētkus, bet mums rīkotājiem bija prieks censties! Spraigās pavasara cīņas nu ir galā, tiksimies Rīgas orientēšanās nedēļā 2017!

 

Pateicamies mūsu atbalstītājiem un sadarbības partneriem - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Latvijas valsts mežiem, Baldones pašvaldībai, Tõnis Erm un Sportrec, Saimon Harston, Janetai Turkai un jsh.Radio, Video centram, LMT Straume, Latnet, Ivaram Valtasam un SIA Norde, OS veikalam, komentētāju komandai - Andrim Rupajam un Jānim Krūmiņam, mūsu video grupai Anda Sipjāgina vadībā un izturīgajām bildētājām - Gunai Hainovskai un Vija Šilterei. Īpašs paldies kluba Auseklis lielajiem un mazajiem palīgiem.

Rīgas kausu 2016 rezultāti, spliti, grafiki, GPS sekošana, Routegadget, bildes un video skatāmi ŠEIT

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu