Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaLatvijas MTBO daudzdienās Smiltenē triumfē spēcīgie Krievijas sportisti

Nedēļas nogalē Smiltenes apkaimē aizvadītajās velo orientēšanās Latvijas daudzdienās kopvērtējumā triumfēja spēcīgie Krievijas sportisti Svetlana Poverina un Antons Foļiforovs, savukārt kopvērtējumā no Latvijas pārstāvjiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Linde (Ozons) – 5. vieta. Trīs dienās sportistus sagaidīja trīs dažādas distances, apvidi un pat laika apstākļi, sākot no piektdienas spēcīgās vētras, sestdienas lietusgāzēm, visbeidzot svētdien noskaidrojās un dalībniekus lutināja saulīte. Dalībnieku sastāvs ļoti spēcīgs, uz starta vīriem izgāja pasaules ranga otrais numurs, pašreizējais Pasaules čempions garajā un vidējā distancē Antons Foļiforovs, Lietuvas izlases līderis Jonas Maišelis, spēcīgais Igaunijas pārstāvis Margus Halliks. Viņi trīs arī sadalīja pjedestālu trīs dienu summā, A.Foļiforovam kāpjot uz augstākā pakāpiena, J. Maišelis palika otrais, bet trešais bija M. Halliks.

Dāmām trīs dienu summā pirmo vietu ieguva Krievijas uzlecošā MTBO zvaigzne Svetlana Poverina, otrā – Olga Šipilova-Vinogradova, bet trešo vietu ieņēma Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė no Lietuvas.

Piektdien, sacensību pirmajā dienā, dalībnieki sacentās sprinta distancē, kas aptvēra daļu Smiltenes centra – gan bija jābrauc stāvajās Kalnamuižas nogāzēs, gan jātiek galā ar dzīvojamā rajona labirintiem, visbeidzot finišējot līdzās jaunizbūvētajai promenādei un atpūtas laukumiem pie Tepera ezera. Šajā dienā vislabāk no elites vīriem veicās Lietuvas sportistam Jonasam Maišelim, otro vietu izcīnīja A.Foļiforovs, bet trešais - M. Halliks. Dāmu trijnieku veidoja tikai un vienīgi sportistes no Krievijas - Olga Shipilova-Vinogradova, Svetlana Poverina un Oļa Mihailova. Vidējā distance norisinājās Silvas mežos, finišējot Cērtenes pilskalna apkārtnē, kur vairāki kontrolpunkti tā kārtīgi pārbaudīja sportistus stāvajos nobraucienos un kāpumos. Dienas līderi Antons Foļiforovs un Jonas Maišelis distances otro daļu veica kopā un finišēja sekundi sekundē, taču, protams, ņemot vērā atšķirīgās starta minūtes par 2 minūtēm distancē ātrāks bija A. Foļiforovs. Trešā vieta atkal M. Hallikam, savukārt no vietējiem sportistiem vislabāk veicās Aivim Zetmanim, kurš par spīti slimības sekām un sāpīgam kritienam dienu iepriekš izcīnīja 6. vietu. Sieviešu elites grupā ar vairāk kā divu minūšu pārsvaru uzvarēja Svetlana Poverina, otrajā vietā atstājot otrajā vietā 2014. gada garās distances Pasaules čempioni Olgu Šipilovu-Vinogradovu. Trešā bija Lietuvas sportiste Algirda Zaliauskaite. Trīsdienu noslēdzošā sacīkste bija masu starts – garā distance, kas notika kartē ap Niedrāja ezeru un daļēji Tepera ezeru. Sīva cīņa izvērtās jau no pašiem pirmajiem metriem, taču beigās viss norisinājās, kā daudzi, iespējams, prognozēja un atkal uz pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa Antons Foļiforovs, kurš otrās vietas ieguvēju J. Maišeli apsteidza par vairāk nekā 4 minūtēm. Trešo vietu par ļoti patīkamu pārsteigumu daudziem ieņēma Latvijas sportists Edgars Krūmiņš, kuram tas ir pirmais pjedestāls Pasaules ranga ieskaites sacensībās. Dāmu trijnieks sekojošs: Svetlana Poverina, Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė, bet trešā - Olga Šipilova-Vinogradova. Kopumā Latvijas 3-dienas, kas ir vienas no gaidītākajām un populārākajām velo orientēšanās sacensībām Latvijā, izvērtās interesantas, kvalitatīvas un dalībnieku augsti novērtētas. Gan pašmāju, gan kaimiņvalstu titulētie sportisti ļoti augstu novērtēja apvidu, sacensību organizatorisko līmeni un karšu un distanču kvalitāti.

Smiltenes meži kopumā pulcēja apmēram160 velo orientieristus. Organizatori atzīst, ka daudz kas izdevās pateicoties atsaucīgajiem Smiltenes iedzīvotājiem un pašvaldības pārstāvjiem, īpašu paldies sakot Smiltenes Sporta pārvaldes vadītājam Guntaram Marksam, vietējiem MTB entuziastiem Brakovsku ģimenei un Smiltenes orientēšanās klubam „Azimuts”. Latvijas MTBO daudzdienas notiks arī nākamā gada jūnijā, bet precīzu vietu un laiku organizatori sola atklāt rudens pusē pēc saskaņošanas ar WRE sacensību kalendāru.

Mārtiņš Lasmanis , Latvijas MTBO daudzdienu rīkotājs:
Plānojot sprinta distances nācās arī iestresot, jo pēdējā naktī jau izjūtot labi padarīta darba sajūtu, pēkšņi galvā noklikšķēja “Bāc! Viss pludo! Viss ir ne tā! Distances ir pārāk bīstamas!”. Jo īpaši Smiltenes “portugālē”. Nācās miegu pārcelt uz citām naktīm un mazliet pārplānot distances padarot tās iespējami drošas un dažās vietās paredzot pārvietošanos tikai augšup pa kāpnēm un pašām bīstamākajām nogāzēm. Viss izdevās pat labāk nekā sākotnēji bija cerēts.
 
Arī sestdienas vidējā distance nāca ar savu spriedzīti organizatoru galvās- tika izspēlēti vairāki scenāriji ar nosaukumu “ja nu vētra tomēr nerimsies”. Lai gan kokus tā pagāza cītīgi un distances padarīja braukšanas ziņā daudz grūtākas, lēnākas un bīstamākas, tomēr no rīta negantais klimats pamazām devās plosīties citur. Elites grupām gan vēl tika arī lietus, bet vēlāk startējošo grupu braucēji jau baudīja pat saules starus.
 
Toties svētdien jau kopš paša rīta bija, kaut arī rosīga, bet jau tāda kā svētku sajūta, kas aizsākās ar vairāk kā 150 dalībnieku parādes braucienu uz starta vietu un savu kulmināciju sasniedza apbalvošanas ceremonijas laikā.
Tagad mazliet jāatvelk elpu un jau jāsāk domāt par nākošā gada sacīksti. Baldone, Rīga, Smiltene.... Tagad ļoti prasās sarīkot šos velo-orientēšanās svētkus kādā no Kurzemes brīnišķīgajām pilsētiņām, tādējādi paplašinot un izlīdzsvarojot Latvijas MTBO sacensību ģeogrāfisko sadalījumu.
 

Visi rezultāti, bildes, kartes, GPS sekošana un drīzumā arī video skatāmi ŠEIT.

© www.magnets.lv | Maija Pētermane

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Mārtiņš
IP: 78.84.180.137 @ 29.06.2016 | 08:09:33
Komentārs: Provizoriskie "Latvijas MTBO daudzdienu 2017" datumi ir 9.-11. jūnijs!

Vārds: Mārtiņš
IP: 78.84.180.137 @ 29.06.2016 | 08:06:04
Komentārs: Paldies visiem, kuri pielika roku, lai šis pasākums izdotos!

Vārds: Astrīda
IP: 194.213.9.132 @ 22.06.2016 | 13:34:35
Komentārs: Būtu piedalījusies, ja tajā laikā nebūtu Jukola. Prieks, ka jums tur patiešām labs pasākums ir bijis! Bildes vien ko vērtas :**

Vārds: Raitis
IP: 213.226.141.186 @ 22.06.2016 | 09:27:31
Komentārs: Patiesi labs pasākums! Novēlu nākamgad ieplānot laikus lai nesakrīt ar Jukola vai citiem lieliem pasākumiem. Tas vēl vairāk kuplinātu dalībnieku skaitu. Palies par MTBO daudzdienām!..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu