Magnēts
Piektdiena, 2022.gada 1.jūlijs / Rimants, Imants, Ingars, Intars
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaXIII Rīgas stafetes ir noslēgušās

13-tās "Rīgas stafetes", radītas klubu stiprināšanai un attīstībai ir noslēgušās.

28. augusta rītā Baldones novada Riekstukalnā aizsākās cīņas par 2016. gada spēcīgākā orientēšanās kluba titulu. 10 dažāda vecuma skrējēji 7 etapos nodemonstrēja savu orientēšanās meistarību, kluba garu un sadarbību.

 
Šoreiz izvēlēts tika Pierīgai netradicionāls apvidus - detalizēts karsta reljefs, jauktu koku mežs, vietām ar pamežu, meža ceļi, takas, vizūru stidziņas un pats Riekstukalns ar daudzajām kalnu slēpošanas trasēm. Distances plānotas ņemot vērā Latvijas orientēšanās klubu patreizējo tehnisko un taktisko varējumu un tā, lai sacensības nezaudētu dinamiskumu. Pirmajā, trešajā un septītajā etapā tika pielietota kontakt - izsēšanas metode, kurā galvenā ideja ir saglabāt dalībniekiem kontaktu ar konkurentiem, bet vienlaikus likt sekot (lasīt) kartē un apvidū. Ne visi tam bija gatavi, arī uzvarētāju komandā IK Auseklis1 pirmajā etapā startējošais Andis Gailis pieļāva kļūdu  - jau pirmajā farstā apmeklējot visus 3 kontrolpunktus un pēc tam smagā cīņā ar konkurentiem un sevi pamazām atkarot metru pēc metra. Sacensību rīkotāji, prognozējot iespējamos uzvarētājus, favorītos pirmām kārtām nosauca klubus, kuros startēja Latvijas izlases dalībnieki Dāvis Dišlers un Artūrs Pauliņš, (vēl šonedēļ šie sportisti Latvijas izlases sastāvā piedalījās Pasaules čempionātā Zviedrijā sprinta distancēs) t.i. OK Ozons un OK Azimuts, tad tradicionāli spēcīgais OK Meridiāns, kuram galvenā problēma optimālā sastāva noteikšanai ikgadus bija un ir lielā kluba sportistu izvēle t.i. kā noteikt kuriem būs gods startēt pirmajā komandā, kā arī OK Kāpa - klubs kurš šogad ir pacēlumā. Stafešu sacensību apbalvojamo pretendentu sešiniekā vēl iekļuva IK Auseklis ar OK Alnis, kura rindas šogad pastiprināja iepriekšējā gadā uzvarētāju komandā IK Auseklis startējošais un uz OK Alnis pārgājušais Alvis Reinsons.
 
 
Tomēr garajā 7 etapu cīņā noteicošais faktors bija visas komandas mērķtiecīgais, nosvērtais un vienmērīgais starts. Šī komandas sadarbība 2016. gadā visveiksmīgākā izdevās nu jau ceturto gadu pēc kārtas  klubam „IK Auseklis” (Andris Gailis, Arnis Grasis, Rihards Gailis, Valts Ulmanis, Magda Cigle, Kārlis Stradiņš, Emīls Lazdāns, Anna Freimane, Laura Lapiņa un Zigmārs Gailis). Šā gada komandā startēja tikai 4 sportisti iepriekšējā gada uzvarētāju komandas sastāva, kā arī komandai nevarēja palīdzēt tās līderis Mārtiņš Sirmais, kurš vēl nebija atgriezies no Pasaules čempionāta Zviedrijā. Otrajā pozīcijā atstājot OK Ozons1 (Jānis Tamužs, Līga Ārniece, Jurģis Krastiņš, Ivars Žagars, Juris Zariņš, Iveta Brūvere, Rodrigo Slaviņš, Elizabete Blūmentāle, Linda Katlapa, Dāvis Dišlers), komandas līderis Dāvis Dišlers pēdējo 7 etapu veica patiesi izcili, paceļot komandu no trešās uz otro un finišā sadeldējot nepilnu 8 minūšu laika deficītu līdz 45 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja OK Azimuts (Artjoms Rekuņenko, Jānis Nulle, Mārtiņš Godiņš, Matīss Slikšjānis, Agnija Caune, Ieva Godiņa, Renārs Kļaviņš, Jānis Biezais, Aldis Lapiņš, Artūrs Pauliņš). Arī šeit visatzīstamāko rezultātu pēdējā etapā uzrādīja Artūrs Pauliņš komandu paceļot no ceturtās uz trešo vietu. Ceturto vietu ieguva spēcīgais OK Meridiāns1 (Agris Peipiņš, Aigars Leiboms, Rihards Knēts, Andris Cāns, Vieda Lūsa, Igors Bužs, Leonarda Baltiņa, Zanda Abzalone, Kristīne Brunere, Oskars Rencis) Šoreiz noslēdzošajā etapā Oskaram Rencim nebija viņa diena, daudzas nelielas kļūdiņas liedza ieņemt vēl sestajā etapā komandā izcīnīto nosacīti drošo otro vietu, kā arī potenciāli komandai pietrūka valsts izlases dalībniece Pasaules čempionātā startējošā Sandra Grosberga. Piekto vietu izcīnija OK Alnis (Endijs Titomers, Ralfs Eižvertiņš, Signe Sirmā, Ilmārs Dukulis, Rihards Krūmiņš, Aivis Šiliņš, Māra Bolšteina, Linda Krūmiņa, Ilona Daģe, Alvis Reinsons). Olimpisko sešinieku noslēdza OK Kāpa (Ainārs Lupiķis, Jānis Peilāns, Kaspars Čerjaks, Sergejs Šadrins, Madara Šinke, Juris Šinke, Roberts Ķirkums, Kendija Aparjode, Indulis Peilāns, Uldis Upītis). Arī OK Kāpa1 komandai savi optimālās komandas iztrūkumi - kluba līdere Laura Vīķe, kura arī vēl nebija atgriezusies no Pasaules čempionāta Zviedrijā.  

 
Tradicionālajā ātruma etapā dāmu konkurencē uzvaru otro gadu pēc kārtas izcīnija Marta Jansona (OK Meridiāns 2), bet kungiem ātrākais šoreiz bija Kalvis Māliņš (OK Mežmalas 2).

Prieks par nosacīti mazajiem klubiem, ka tie, gadu no gada, mobilizē gandrīz visus savus biedrus un draugus. Ja tā spētu dažs labs lielais un vidējais!  Prieks ka šogad bija daudzi līdzjutēji, ne tikai skrējēji. Jūs uzturējāt Stafešu garu! 

Pateicamies visiem klubu līderiem par ieguldīto nenovērtējamo un nepārvērtējamo darbu Latvijas orientēšanās labā. Veiksmi, radošumu un neatalaidību visiem!

Klubu stafešu rezultāti, bildes, video apskatāmi šeit

 

Photomiller sports un organizatoru bildes

 
© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu