Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaSveikuļu nometnes apskats

Vasaras nometņu cikla pēdējais pasākums orientēšanās meistarības celšanai Tukuma pusē Sveikuļos.

15. augusta vēlā rītā, vilcienā uz Jūrmalas pusi, valdīja pamatīga kņada, ko vairāk varētu dēvēt par troksni. Proti, gandrīz veselu vilciena vagonu bija okupējuši Ausekļi, kuri devās uz kārtējo un pēdējo šīsvasaras sporta treniņnometni. Tā norisinājās Tukumā, viesu mājā „Sveikuļi”. Izkāpjot no vilciena, sagaidīja auksta lietus duša, kas būtībā atainoja 90% no laikapstākļiem, kas bija sagaidāmi nometnē visas nedēļas garumā. Atnākot uz viesu namu, aptuveni 70 bērni tika sadalīti mājiņās un nometne varēja sākties.
Uzreiz pēc atnākšanas varēja paēst garšīgas pusdienas, kurām sekoja pirmais treniņš Sveikuļu orientēšanās poligonā. Jaunieši tika sadalīti pa pāriem un dots uzdevums – jāveic distance divatā, ar noteikumu, ka katrā etapā pāris šķirās (izvēlas dažādus ceļa variantus), satiekas pie kontrolpunkta, tādā veidā secinot, kura ceļa izvēle bija pareizāka. Vēlāk – vakariņas un naktsmiers.

Otrās dienas rīts sākās ar rīta rosmi līdz dīķītim un atpakaļ. Pēc brokastīm nācās gatavoties pirmajam kārtīgajam treniņam, kas veda caur Sveikuļu meža biezokņiem. Savukārt otrajā dienas daļā bija iespēja kārtīgi paskriet pa Āža kalnu. Gan pa stāvām, gan lēzenām nogāzēm. Vakarā pēc skriešanas tehnikas analīzes no kalna lejā, tika paēstas vakariņas un visi devās gulēt.

 
Trešās dienas rīts liecināja par to, ka drēbes īsti nežūst. Tās pat nebija īsti jēga žāvēt, jo mežā viss palika slapjš divu minūšu laikā. Pirmais treniņš atkal veda caur tuvējo Sveikuļu mežu, taču šoreiz tas bija nedaudz citādaks. Bija jāskrien vidēji īsa distance trīs reizes, atgriežoties starta vietā. Pirmās reizes mērķis ir iepazīt distanci, otrās – izvēlēties labāko ceļa variantu etapā, savukārt trešā reize tika veikta bez kartes, uz atmiņu. Kā arī šīs dienas otrais treniņš paliks atmiņā kādu laiku, jo bija atkal jāskraida pa Āža kalnu, tikai ar „zeķi” rokās. Visi tika sadalīti pāros, un katram pārim bija nepieciešama šī „zeķe”, kas būtībā varēja būt jebkāds priekšmets. Vislabāk, protams, izvēlēties kaut ko spilgtu, lai otram komandas biedram to būtu vieglāk pamanīt. Viss sākas kalna virsotnē, kur viens skrējējs nones „zeķi” lejā un noliek kontrolpunkta vietā, kā kontrolpunktu. Pēc tam uzdevums ir skriet atpakaļ un nodot stafeti otram. Šim otram dalībniekam ir jāaizskrien uz kontrolpunkta vietu, jāpaņem priekšmets, jāaiznes uz nākamo vietu un jāskrien atpakaļ, lai nodotu stafeti. Manuprāt, šis treniņš ne tikai ļoti uztrenē fizisko formu, lai skrietu pa kalniem, bet arī attīsta orientēšanās sporta galveno pamatprincipu – ir jāmeklē kontrolpunkta vieta, ne pats kontrolpunkts.
Ceturtā diena nedaudz iepriecināja ar saulīti, taču tas, bija tikai pēcpusdienā. Rīta pusē devāmies uz Āža kalna apvidu, lai skrietu treniņu izmantojot karti, bez ceļiem un takām. Nesalīdzināmi ar dienas otro treniņu, kas bija plānota kā mobilā orientēšanās. Diemžēl nesanāca izmēģināt skrienot runāt pa telefonu, zonas un slikto laikapstākļu dēļ. Taču tas nebūt nenozīmē, ka treniņš izpalika! Zipis aicināja visus paskriet labirintā, kurā bija jāmeklē ne punkti, bet gan burti, saliekot no tiem vārdus. Saliekot trīs vārdus, iesildīšanās beidzās un sākās īstā jautrība. Pēc sadalīšanās pa komandām, bija jāatmin tautasdziesmu vārdi, kuri vēlāk bija jāsaliek arī pareizā secībā. Skraidīšana ap koka stabiem noteikti prasīja lielu veiklību.

Piektā diena bija pēdējā, kas neļāva  priecāties par saulaino laiku, jo neviens īsti pat negribēja taisīties uz māju pusi. Noslēguma treniņš jeb atmiņas distance bija izaicinājums ik vienam. Taču nav īsti forši skriet  un tad pēkšņi saprast, ka īsti neatceries; kur nākamais kontrolpunkts ir… un no kuras puses tam apkārt ir žogs.. un vai man patiešām bija jāskrien cauri šim purvam…, vai es vienkārši esmu stulbs! Daudz jautājumu, maz atbilžu, jo kartes rokās taču nav! Karšu fragmenti ar nākamo etapu bija piesieti pie stacijas. Labi, ka vismaz mežam pa vienu pusi ir lielais ceļš, bet otrā – Sveikuļi, tā kā apmaldīties iespēja bija minimāla. Pēc treniņa mantām jau jābūt sapakotām, pusdienām paēstām. Dodoties uz vilcienu, saule spīdēja un visiem vairāk vai mazāk bija labs noskaņojums, jo jau nākamajās dienās lielākajai daļai viss turpinās pa īstam -  jādodas uz Malienas kausu, bet vēlāk - Rīgas stafetes un Latvijas čempionāts. Nometne kā vienmēr, lai vai kādi laikapstākļi  - ir izdevusies! Var secināt, ka vasariņa cauri, jo jau atsākusies orientēšanās rudens sezona.
 
© www.magnets.lv | Elīna Krēmere

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu