Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaMūsu jaunieši uzsākuši gatavošanos jaunajai 2020. gada sezonai!

Skolēnu rudens brīvlaikā norisinājās 2 treniņnometnes. Viena, izlases kandidātiem Ungārijā, otra mūsu tuvākajām rezervēm un jaunajai maiņai tepat Latvijā, Inčukalnā

12 mūsu labākie kluba jaunieši piedalījās Latvijas izlases kandidātu treniņnometnē Ungārijā, lai veiksmīgāk sagatavotos 2020. gada Eiropas jauniešu orientēšanās čempionātam, kurš norisināsies šajā valstī. Pavisam šajā nometnē piedalījās 29 jaunie sportisti no 10 klubiem.

6 dienu laikā itin vasarīgos laika apstākļos centāmies iepazīt gan kartes, gan ļoti kalnaino un gravām bagāto apvidu, gan vietām Latvijai neierasto veģetāciju.
            

Jau piekto gadu pēc kārtas šo treniņnometni kopā ar saviem palīgiem vada mūsu trenere Baiba Smila, bet šo treniņometņu pirmsākumi meklējami vēl pirms 11 gadiem mūsu kluba izpildījumā, kad pamazām pārliecinājām šāda soļa nepieciešamību, lai sekmīgi konkurētu starptautiskajā arēnā.
 

Komentārs no Baibas Smilas:.

Es priecājos, ka šīs nometnes laikā mēs visi spējām mazliet mainīt savu domāšanu un no “manējie, mans klubs, mani audzēkņi” spējām pārtapt par “MĒS- Latvijas izlase”. Visi treneri strādāja ar visiem, un tas ir solis uz priekšu. Ja runājam par izaugsmi, tad tā notika ne tikai jauniešiem, bet mums visiem kopā, arī treneriem. Piebildīšu, ka šī gada EYOC 2019 laikā trīs citu valstu izlases mums veltīja atzinīgus vārdus- “Latvija, jūs esat piemērs mums. Tas, kā jūs darbojaties, ir paraugs mums”. Pēc tam, kad Facebook ieliku foto ar Ungārijā nejauši distances vidū atrastajām “baltajām klintīm”, mans telefons un e-pasts sāka “vibrēt” ar citu valstu treneru jautājumiem par iespēju arī organizēt tur nometni. Man nav žēl, lai tiek arī citām izlasēm - nosūtīju kontaktus un telefonus ātrākai saziņai un ieteicu vietas, kur labāk doties.
       

Atziņas un komentāri no pašiem nometnes dalībniekiem:

Matīss Saulīte: Ieguvu ļoti daudz informācijas par mežu un tā skrienamību dažādās vietās, kā arī lietas, uz kurām vairāk jāpiestrādā. Izlases nometne man patika, jo viss bija ļoti labi. Dzīvošana, gulēšana un ēšana bija arī diezgan laba. Es teiktu, ka nometne ir izdevusies.

Taiga Lazdāne: Ieguvu zināšanas, ka kalnos esmu klimpa. Ļoti jātrenē kalnu izturība un potītes, lai noskrējienos tās izturētu. Kā arī jatrenējās skriet cauri ērkšķiem. Es jūtos ļoti forši, jo butībā ar ikvienu ir kas runājams un visi jaunieši ir superīgi.

Aiga Irbe Blūma: Šajā nometnē būšu ieguvusi izpratni par to, kā jāskrien šajā apvidū, kam jāpievērš uzmanība un kas vēl jātrenē. Nometnē jūtos labi foršo cilvēku un atmosfēras dēļ.

Gustavs Staņa: Sapratu, kā jauzvedas Ungārijas apvidos un uzzināju pie kā jāpiestrādā. Nometnē jutos labi.

Kristīne Berķe: Labi jutos. Ļoti pievērsu uzmanību augstumlīknēm, kas man sanāca. Tas būtu arī tas lielākais ieguvums manuprāt :)

Emīls Lazdāns: Es no šīs nometnes ieguvu to, ka ceļa variants noteiks lielu lomu nākošgad EYOCā. Protams, arī ļoti jātrenē kalni. Es jutos labi, bet man nepatika tas, ka mums nopērk pusdienas, jo es uzskatu, ka labāk ir iet katram pašam uz veikalu un nopirkt, ko pats vēlas. Prasītos vēl kādas 2 dienas klāt.

Līva Cera: Nometnes treniņu laikā kārtīgi izpētīju apvidu, veģetācijas atšķirības un arī sapratu, kā rīkoties skrienot un kādi ceļu varianti kādās situācijās ir vislabākie. Piemēram, vai gravai labāk apskriet labāk apkārt vai iet pāri. Izlases nometnē jutos lieliski.Edvards Zvirgzdiņš: Viss patika, izdevusies nometne.

Laura Berķe: Es jutos labi, līdz man priekšpēdējā dienā palika riktīgi slikta dūša. Es ieguvu to, ka sapratu, ka vairak ir jāpievērš uzmanību augstumlīknēm. To es centos darīt, bet man neizdevās par 100%. Arī sapratu, ka jāpievērš lielāka uzmanība pulsam. Jāskatās uzmanīgi ceļa varianti, jo visbiežāk labākais ir tas, ko es pati nepamanu.

Kārtējā jauniešu (arī junioru) tikšanās notika 23. novembrī. Sākumā norisinājās koptreniņš ar kopējo startu, tad turpinājums ar teoriju IK Auseklis telpās. Nakamā tikšanās 22. decembrī Mežaparkā. Sākums plkst.12 00 (Magnēta 21. kārtas vieta), bet teorija IK Ausekļa telpās.

Otrā treniņnometne norisinājās tepat Latvijā mums jau labi ierastajā Inčukalna pamatskolā. Arī mums šoreiz laika apstākļi bija labvēlīgi, lai 5 dienās varētu meistarību celt gan trenējoties meža distancēs, sporta zālē un peldbaseinā. Pirmo reizi treniņnometnē izmantojām orientēšanās spēli, kuru var izvietot gan sporta zālē, gan brīvā dabā. Lieliska iespēja pārbaudīt savas orientēšanās spējas jebkuram meistarības pakāpes censonim, kā arī treneriem klātesot vērot audzēkņu orientēšanās prasmes un tās pilnveidot.

             

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: toms
IP: 84.237.253.88 @ 07.12.2019 | 11:04:23
Komentārs: Talantu fabrika!

Vārds: Martins
IP: 95.68.67.193 @ 25.11.2019 | 21:54:37
Komentārs: Malači!..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu