Magnēts
Otrdiena, 2021.gada 30.novembris / Andrejs, Andrievs, Andris
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

AfišaAusekļa jauniešu nometne Somijā

5 dienas, 8 orientēšanās treniņi, daudz mācības un sauna katru dienu. Iepazīsties ar to, kā mūsējiem gāja orientēšanās nometnē laimīgākajā valstī pasaulē jeb Somijā. 

3. novembrī 5 Ausekļa sportisti, jaunā Ausekļa trenera - Friča Spektora pavadībā, devās uz Somiju, lai aizvadītu intensīvu orientēšanās nometni Somijas mežos. Jau pirmajā dienā pa taisno no lidostas devāmies uz treniņu, kuru sanāca skriet daļēji pa gaismu, daļēji pa tumsu.

Pēc iepazīšanās treniņa devāmies uz mūsu dzīvesvietu, kas atradās meža vidū, ezera malā. Pirmais, kas tika izdarīts atbraucot uz māju - iekurināta sauna. Somijas klimats šajā gada laikā nav tas maigākais - ne reizi vien nometnes laikā nācās ģērbt virsū tās pašas slapjās drebēs, jo gluži fiziski nebija iespējams tās izžāvēt.

Kā jau zinām, sportistiem bija ne tikai jātrenējās nomentē, bet arī jāapmeklē attālinātās mācības. Šī iemesla dēļ, Ausekļa trenerim, Fricim Spektoram, nācās cītīgi izplānot katru treniņu dienu. Darba dienās bija jāplāno vismaz trīs ( vienā dienā sanāca pat četri! ) treniņi, lai katrs no sportistiem spēj skriet pēc iespējas vairāk orientēšanās treniņus kartē, nenokāvējot skolu.

4. novembra diena iesākās agri, jo jau 7:30 devāmies uz mežu, kur aizvadījām treniņu, lai jaunieši paspētu uz mācību dienas sākumu. Nākamais treniņš vienai daļai sportistu bija jau dažas stundas vēlāk - pusdienu pārtraukumā, starp stundām. Bet otra daļa šo pašu treniņu aizvadīja vakarpusē jau tumsas apstākļos. Vakarā vēl daži paspēja pievienoties mūsu komandas kopējai online vingrošanai, ko vadīja trenere Sindija. Vakars, protams, nevar beigties citādāk kā ar saunu, distances analīzi un galda spēlēm.

5. novembra rīts diviem sportistiem atkal iesākās ļoti agri, un tika aizvadīts treniņš līdz ar rītausmu. Pārējie šo burvīgo mežu izbaudīja nedaudz vēlāk, kādā skolas pātraukumā. Pēc rīta treiņiem bija jāturpina kārtīgi mācīties un atjaunoties, jo 18:00 bija kopējais starts nakts orientēšanās treniņam kopā ar diviem spēcīgiem Somijas orientēšanās klubiem. Apvidus bija ļoti skaists - plūdošs un tehnisks. Mūsu ausekļiem gadījās kļūdīties ne reizi vien. Pēc treniņa atkal mūs sagaida relaksēšanās karstajā saunā, un kaut kas jauns - pārsteigums no trenera - popkorns un filma.

 

Sestdiena, 6. novembris, sportistiem tradicionālā veidā iesākās ar agru celšanos un braukšana uz kārtējo treniņu. Šoreiz skriešana bija nedaudz tālāk - stundu gara brauciena attālumā, Tarvasjoki pilsētas apkārtnē. Tur mūs sagaidīja divi intesīvi treniņi - orientēšanās intervāli. Pirmā skriešana bija atkal kopā ar Somijas orietnēšanās klubiem, kas ļāva mūsu spēcīgajiem sportistiem atkal pierādīt, ka somiem vēl ir kur augt :). Mežs, kā jau vienmēr, bija ļoti slapjš, un dažiem nācās vilkt šīs pašas slapjās drēbes arī nākamājā treniņā, kas norisinājās jau pēc 4 stundām. Otru orientēšanās intervālu treniņu sportisti skrēja trīs dažādos veidos: 1. Skrēja visus intervālus ātri; 2. pusi intervālus skrēja ātri, pusi lēnām un mierīgi; 3. visus intervālus skrējā lēnām kā vienu distanci. Kopumā šis treniņš bija viens no favorītiem. Distance bija ļoti tehniska un mainīga - vietām varēja ieskrieties pa ātrākām daļām, kur mazie kalniņi mijās ar purviņiem, vietām atkal sagaidīja lielāki kalni un klintis. Vakars turpinājās ar kārtējo saunu, gardām vakariņām un distances analīzēm. Tā kā nākamā diena ir pēdējā nometnes diena, tad visi kopīgi uzkopām mājiņu. Vakars nobeidzās ar ļoti vērtīgām diskusijām par orientēšanos un izaugsmes iespējām katram individuāli.

Pēdējā nometnes diena, svētdiena, 7. novembris. Rīts iesākās mierīgi un tradicionāli - no rīta vāram putru un piekārtojam pēdējas lietas mājiņā. Brauciens uz pēdējo treniņu Somijā izvērtās piedzīvojumiem pilns: mašīna iestiga dubļos vairākas reizes, tādēļ vairākas reizes nācās to stumt, norāvām aizsargpannu, ar dubļiem sasmērējām apavus, seju, rokas un beigās arī jau kavējām treniņu. Un šādā veidā mūsu pēdējais garais orientēšanās treniņš pārvērtās par stundu garu orientēšanos. Bet diena ar to vēl nebeidzās. Ceļā uz lidsostu viena daļa sportistu centās pieveikt Malminkartano kāpņu (426 pakāpieni, 147m garums, 56m augstuma starpība) rekordu, cenšoties pa tām uzskriet ātrāk par 49,29 sekundēm. Līdz rekordam gan nedaudz pietrūka, labākie uzskrēja 1 minūtē un 9 sekundēs.

Apvidus Somijā ir izaicinošs un lielākajai daļai Ausekļu sportistu šī bija pirmā reize šādā vidē. Šī pieredze noteikti bija ļoti noderīga, un ikviens devās mājup ar ļoti vērtīgu informāciju, ko varēs izmantot nākotnes sacensībās.

Ausekļa jaunieši vēlās pateikt lielu paldies mūsu trenerim Fricim Spektoram par treniņu plānošanu, distanču analīzēšanu, motivēšanu, atbalstīšanu un rūdīšanu Somijas aukstajos un slapjajos laikapstākļos.

Jau 17. novembrī Ausekļa jaunie sportisti dosies nometnē uz Ungāriju un sāks gatavoties Eiropas Jauniešu Orientēšanās čempionātam (EYOC).

P.S. Mums ir izveidots Instagram profils (@auseklisorienteering) un Facebook lapa (@ikauseklisorienteering), kur jau aktīvi liekam un vēl liksim to, kā mums iet dažādās nometnēs, treniņos un sacensībās. Ja interesē - PIESEKO! :)

© www.magnets.lv | Ausekļa jaunieši

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2021, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu