Magnēts
Otrdiena, 2023.gada 5.decembris / Sabīne, Sarma, Klaudijs
Jurmalas Rogainings 2020

21.10.2023.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Rezultāti i Karte


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesNedēļa Somijā ar 15 Ausekļiem

15. augusta agrā rītā Ausekļa sportisti devās nometnē uz Somiju, kur kopā aizvadīja 10 kārtīgus treniņus un 2 dienas sacensībās. Iepazīsties sīkāk ar Ausekļa pavadīto nometni Somijā.

Pirmais treniņš nometnē tika zivadīts pa ceļam uz dzīvesvietu, kas bija vairāk kā apvidus iepazīšanās treniņš, lai Ausekļi, kas vēl nav orientējušies Somijā iepazītu apvidu. Pirmā treniņa apvidus bija balts un kalnains mežs ar pāris jaunaudzēm, lielām klintīm un kārtīgiem kalniem.

 

 

Otrais treniņš bija nākamajā dienā, šoreiz tas bija garais multi-tehnikas orientēšanās treniņš. Treniņa doma bija uzlabot vairākas orientēšanās tehnikas elementus un spēt pielāgoties pie mainīgajām prasībām, tas ir, virziens, reljefa lasīšana, koridoru treniņš, iziešana no punkta. Apvidus bija ļoti tehnisks, tādā ziņā, ka tur bija daudz purvi, aizaigušas vietas, nocirsti koki un arī pilnīgi atklātas pelēkās klintis.

 

 

Pēc kārtīgām pusdienām un atpūtas uz ūdens, vakara treniņā devāmies vēl vienā orientēšanās tehnikas treniņā, taču šoreiz bija izņemta veģetācija un ceļi, kas nozīmē, ka nevar zināt, kur būs grūti tikt cauri. Šis treniņs bija ļoti interesantā apvidū, jo bija gan ļoti akmeņainas daļas, gan grūti caurskrienamas vietas.

 

 

Trešdien, 17. augustā, devāmies garākā braucienā uz treniņu kartēm. No rīte bija kvalifikācijas skrējiens, kur katrs startēja savā minūtē. Šis apvidus bija ātrs, bet tajā pašā laikā tehnisks apvidus ar ceļu variantiem. Ātrākos rezultātus uzstādīja Matīss Saulīte no lielajiem un Mārtiņš Cīrulis no jaunākajiem. Pēc pirmā treniņa rezultātiem tika izveidots iedzīšanas starta saraksts otrajam treniņam. Jāpiemin, ka neilgi pirms treniņa sākās negaiss, bet mūsu sportistus tas neapturēja un visi devās mežā pat šādos laikapstākļos. Šajā treniņā notika vairākas pozīciju maiņas, bet Matīsu Saulīti nevienam tā arī neizdevās noķert. 2. vietā finišēja Gustavs Staņa un 3. vietu izcīnija Dāvis Šolmanis.

 

 

Nākamajā rītā devāmies uz vēl vienu tehnikas treniņu ļoti pelēkā, klinšainā kartē, bet vakarā veicām orientēšanās laika testu - bija jāveic īsa tehniska distance 2 reizes. Abas reizes skrienot maksimāli ātri. Otrajā reizē veicot distanci, ikvienam izdevās uzlabot savu laiku un varēja salīdzināt cik daudz laiku sportisti zaudē uz orientēšanos. Laika starpības dažiem bija tiešām pārsteidzoši lielas, tas ‘’atvēra acis’’, cik daudz vēl var iegūt uz orientēšanos.

 

 

Dienu pirms ilgi gaidītajām sacensībām - Nuorten Jukola- pirmo treniņu aizvadījām ļoti skaistā un super ātrā apvidū. Kartē bija viens milzīgs atklāts kalns ar dažām mazām aizaugušām vietām uz kalna. Šis bija mierīgs virziena treniņš, lai izbaudītu vienu no Somijā vislabākajiem apvidiem. Bija tiešām prieks skriet pa šādu skaistu klinti. Vakarā devāmies vieglā skrējienā un tad - atpūta pirms sacensībām.

 

 

Nuorten Jukolas sacensības bija ļoti interesantas un aizraujošas. Ausekļa komandai diemžēl pirmais etaps - Madara, nedaudz satraumējās distances vidū, tāpēc tika zaudētas daudz pozīcijas. Otrajā etapā Edvards noskrēja izcili un pacēla komandu par ļoti daudz pozīcijām. Pēc tam komanda sāka kāpt uz augšu pozīcijās un gandrīz visi nākamie skrējēji pacēla komandas pozīcijas. Nodot stafeti pēdējā etapa skrējējam Gustavam Staņam 39. pozīcija - viņš arī veica teicamu skrējienu un pacēla komandu uz 32. vietu. Pirmo reizi Auseklis piedalījās šādās sacensībās un jāsaka, ka rezultāts ir labs. Lai arī zinam, ka spējām vēl krietni labāk, varam lepoties, ka sasniedzām šo augsto pozīciju un noteikti ieguvām neatkātrojamu pieredzi.

 

 

Treniņš pēc sacensībām bija viegla orientēšanās, tiem kas neskrēja sacensībās nedaudz garāka distance. Fokusējāmies uz punktu paņemšanu. Centāmies pierast pie citādākām kartēm kā bija ierasts nometnē, jo atradāmies citā Somijas reģionā ar citādākiem mežiem.

Svētdienas sacensības bija individuālas sacensības jaunākajiem un stafetes lielākajiem. Apvidus bija diezgan viegls, bet daudzas reljefa formas izkatijās ļoti līdzīgi un vietām ļoti detalizētas nogāzes pārsteidza skrējējus. Individuālajās sacensībās mūsējiem vietas pārsvarā top40 augstajā konkurencē starp vairāk kā simts dalībniekiem grupās. Pēcpusdienā stafetē Auseklim stabils sniegums, bez lielām problēmām un finišā liels gandarījums par paveikto.

Kopumā aizvadīta aizraujoša nometne, iegūta lieliska pieredze un labi pavadīts laiks!

 

 

 

© www.magnets.lv | Gustavs Ribaks

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2023, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu