Magnēts
Piektdiena, 2024.gada 24.maijs / Marlēna, Ilvija, Ziedone
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesIgaunijas orientēšanās pieredze

Neliels ieskats no Henrietes Priedītes skata punkta par notikumiem 29 jauno "Ausekļa" orientieristu rudens treniņnometnē Igaunijā Elvas pilsētiņas apkārtnē. Tā norisinājās sadarbībā ar Võru orientēšanās sporta skolas jaunajiem orientieristiem un treneri Sarmīti Sild.

Agri no rīta devāmies uz treniņnometni Igaunijā. Pēc ilga brauciena ar mašīnu nonācām pirmā treniņa vietā. Distance bija interesanta, tik beigās nedaudz sakļūdījos. Mazliet nenolasīju reljefu, kā rezultātā nepaņēmu precīzu virzienu.

Pēc treniņa braucām uz vietu, kur dzīvosim t.i. pie Elvas pilsētiņas, sportistiem domātā treniņu bāzē, vietā, kur atrodas Tartu slēpošanas maratona finišs. Tur paēdām pusdienas un iekārtojāmies istabiņās. Kad atslēdzām mums paredzēto istabiņu, tajā bija tikai divas gultas, bet mēs bijām trīs. Labi, ka bija iespēja samainīties, citādāk mums būtu jāguļ uz maiņām. :)

Uz otro treniņu devāmies ar kājām. Lielie skrēja reljefa kartē, bet mēs orientējāmies ar tradicionālo karti. Skrienot distanci, satiku vairākus lielos, kuri nezināja, kur atrodas. Tā kā pirms nometnes diezgan daudz biju slimojusi, šoreiz skrēju īsāko distanci, kura bija daudz vienkāršāka. Šajā treniņā man bija tikai dažas nelielas kļūdiņas, bet mūsu lielākā kļūda radās dodoties mājās pēc treniņa, kad es un vēl dažas meitenes, kopā ejot uz mājām, aizgājām pretējā virzienā pa nepareizo ceļu un beigās nevarējām saprast, kur atrodamies. Labi, ka nonācām ceļu krustojumā, kurš atradās kartē. Lai arī sarkanais cilvēciņš bija no kartes pazudis, pa visām mums izdevās saprast, kur jāiet.

Vakarā analizējām distances un izstaipījāmies. Diezgan agri aizgājām gulēt.

Otrās dienas pirmais treniņš bija stafetes treniņš vietā, kur norisinājās 2019. gada Pasaules orientēšanās čempionāts pieaugušajiem. Ļoti sarežģīts un interesants apvidus ar 5m horizintālēm. Bija iespējams skriet trīs dažādas distances. Es skrēju īsāko, kur man līdz septītajam kontrolpunktam bija sekotāji. Septīto kontrolpunktu “nomudīju” un dīvainā kārtā šādi man izdevās aizbēgt no pārējām meitenēm. Pēc tam kļūdu nebija.

Otrais treniņš bija sprinta treniņš Tartu pilsētā, kuru rīkoja vietējais orientēšanās klubs. Braucām divos piegājienos, jo braucēju bija vairāk nekā mašīnu. Šajā treniņā, manuprāt, ļoti svarīga bija ceļu izvēle. Tā kā laika nebija daudz un skrienot nesanāca apskatīt apkārtni. Grūti pateikt kā aprakstīt Tartu, būs jābrauc vēlreiz! Vakarā atkal analizējām distances un izstaipījāmies.

 

Trešās dienas pirmais treniņš notika turpat, kur stafetes treniņš. Distancē nedaudz kļūdījos uz dažiem punktiem. Pie trešā punkta satiku Amantu un atlikušo distanci skrēju ar viņu kopā.

Otrais treniņš bija multitehnikas treniņš. Kartē nebija iezīmēti ceļi. Pie trešā punkta satiku Melāniju, pārējo distanci izskrējām kopā. Mēģinājām iziet “čūskiņu”, bet nesanāca. Arī Katrīnas un Madlēnas satikšana mums nepalīdzēja atrisināt “čūskiņas” ceļu.

Pēdējais treniņš bija atmiņas treniņš. Katrā kontrolpunktā bija karte, kurā jāieskatās un pēc tam jāaizskrien līdz nākamajam punktam, prātā atceroties kā jāskrien. Labi, ka pietiek ar vienu reizi ieskatīties kartē, lai tiktu galā. Pēc tam paēdām pusdienas un devāmies mājās.

Atmiņā vislabāk man palikuši apvidi, kuros skrējām. Tie atšķiras no ierastajiem Latvijas apvidiem, kā treneris saka: “Tur bija piecmetrīgais reljefs”. Multitehnikas treniņš ir mana šīs nometnes topa augšā. Šī bija brīnišķīga iespēja pavadīt brīvlaiku, lai iemēģinātu nedaudz citādāku orientēšanās apvidu un kopā ar draugiem jautri pavadītu laiku. Šobrīd treniņnometnē mums topā ir kāršu spēlēs.

  

© www.magnets.lv | Henriete

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds:
IP: 41.138.91.173 @ 07.05.2023 | 12:40:26
Komentārs:..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu