Magnēts
Svētdiena, 2024.gada 23.jūnijs / Līga
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesNegaisi, lietus un orientēšanās Slovēnija kalnos

Itālijas kalni apgūti, Šveices augstkalne arī, dodamies uz Slovēnijas kalniem - uz 5dienu sacensībām OOcup 2023 pie Nova Goricas, Itālijas pierobežā. 

Uz OOcup 5-dienu sacensībām Lokvē Slovēnijā Ausekļa kluba biedri ieradās gan no Rīgas, gan no Šveices Swiss O-week, turpinot savu orientēšanās Eiropas turneju. Kopumā esam 26 kluba biedri. Pa ceļam uz šīm sacensībām tika saņemta ziņa, ka starts pirmajā dienā pārcelts no 16.00 pēcpusdienā uz 14.00 drošības apsvērumu dēļ - gaidāms spēcīgs negaiss ar vētru. Tā nu pa ceļam uz sacensībām paredzēto ievērības cienīgo vietu apmeklējumu saraksts tiek nedaudz saīsināts, lai pagūtu laicīgi uz pirmās dienas startu.

Saņemam sacensību centrā visu nepieciešamo – numuru, leģendas visām sacensību dienām uz A4 lapas. Tās pašiem jāsagriež. Noskaidrojam, ka SIAC nedarbosies bezkontakta režīmā. Pirmajā mirklī mūsu kluba dalībniekos šī ziņa izraisīja nelielu satraukumu, ka tikai neaizmirstam kādā no punktiem atzīmēties “iepīkstinot” kp stacijā, bet laiks jau doties uz startu apmēram 2km, kur puse no attāluma ir ejama (kāpjama, rāpjama) pret stāvu kalnu. Mierinājumam noder apziņa, ka finišs būs zemāk. Pērkons jau pamalē ducina, drīz sāk arī līt. Nonākot startā kārtīgi pērkona dārdi, kā jau kalnos varen skaļi. Mūsu kluba jaunākās meitenes pēc katra dārdiena sāk skaļi spiegt. Pamazām izdodas viņas nomierināt un pievērst tradicionālajam pirmstarta iesildīšanās rituālam.

Debesis pamatīgi satumsušas. Tas liek vēl vairāk koncentrēties uzsākot skrējienu un “ielasoties” kartē. Apvidus ļoti šķēršļots, daudz kustīgu akmeņu, klintis un dziļas karsta reljefa ieplakas. Tas viss skaistums izvietojies uz lielu kalnu nogāzēm. Jāpierod pie 5m horizontālēm (Latvijā pārsvarā reljefa šķelums ir 2,5m). Slapjie un slidenie akmeņi reizēm traucē kartes lasīšanu. Gadās arī pa kādam kritienam un līdz ar to virziena kļūdiņai, kas viegli skrējienu ieved paralēlajā situācijā. Apaļās karsta ieplakas krietni apgrūtina virziena noturēšanu. Kopumā apvidus ļoti interesants un gūta katram orientieristam vērtīga pieredze.

W21E distance (1.diena) 4.1 km 18 kp. Distanci veica Madara Freimane

Pēc finiša, lai nolasītu rezultātu, jāiet apmēram 1,5km uz sacensību centru, kur atrodas mūsu automašīnas. Mazliet neierasti, par rezultātu nolasīšanu visu atceļu ejot tas jāpatur prātā, lai, pārspriežot veikumu distancē ar citiem dalībniekiem, galā neiesēstos autiņā un neaizbrauktu nenolasot rezultātu.

 

Uz otrās dienas startu jābrauc ar rīkotāju autobusu. Startā ierodamies laicīgi. Laika apstākļi ļoti patīkami – saule, kādi +25 grādi. Noskaņojums labs. Iepriekšējās dienas veikums izanalizēts. Rīcības plāni skrējienam gatavi. Apvidus līdzīgs iepriekšējai dienai. Dižskabāržu mežs, samērā labu redzamību, jaukās, apaļās karsta ieplakas, kustīgie akmeņi, klintis.... Toties šodien viss ir sauss, pa nakti nožuvis pēc lielā negaisa. Prieks skriet.

W16 & W21A Short distance (2.diena) 3,8 km 17 kp Sindijas ceļa variants

 

Trešās dienas saulainas rīts mūs sagaida ar negaidītu pārsteigumu, vienai no mūsu mašīnām notiek ķibele tās elektronikā, kas rezultējas ar jaudas zudumu braucot kalnā. Jāmeklē servisa pakalpojumi. Bet prioritāte protams mežs.

Uz startu no sacensību centra dodamies ar autobusu. Šoreiz rīkotāji lepni paziņo ka šodien ir jauna, vēl neskrieta karte, bet mums jau viss ir jauns! Apvidus nedaudz vairāk brikšņains kā iepriekšējās dienās un tikpat akmeņains un kalnains. Jau esam pieraduši šiem apstākļiem un spējam sekmīgi konkurēt gan ar vietējiem orientieristiem, gan ar citu valstu pārstāvjiem no kalnu zemēm.

Pēc finiša pārsēdinam mūsu “slimās” mašīnas ekipāžas jauniešus citās mašīnās, lai dotos servisa meklējumos. Ar interneta palīdzību serviss tiek atrasts, bet priekšā gara rinda ar mašīnām, kuras cietušas vētras laikā no lielgraudu krusas. Izdodas pierunāt servisa darbiniekus veikt mašīnas diagnostiku. Rezultātā nepieciešams nomainīt trīs detaļas, kuras jāpasūta. Tas arī tiek darīts.

M21E grupas distance (3.diena) Skrien no Ausekļa Kristaps Epners.

 

Uz ceturtās dienas startu dodamies 1,4km kalnā. Garākās distances, kā sola sacensību rīkotāji, vīsies pa ekstrēmu reljefu (skatiet zemāk karti). Tiesa, ne visa karte bija tik ekstrēma. Lielisks pārbaudījums ikviena orientēšanās spējām. Ne tikai teorētiskā, bet arī fiziskā ziņā šī bija pati grūtākā diena.

M21E distance (4.diena)  Kā teica kartes zīmētājs Zdeneks:  Total brutal!

Šodien Kristapam dzimšanas dienā ekskluzīva distance! Kam vīns vakarā, kam teorija un distanču analīze.

 

Vakarā no sacensību rīkotājiem pienāk jauna draudīga ziņa: tuvojas kārtējā vētra. 5.dienas starti zem jautājuma zīmes. Gaidiet tālākos norādījumus!

Vētru arī sagaidām – naktī. Teltīs dzīvojošie jaunieši pārceļas uz kempinga mājiņām, bet vecāki paliek drosmīgi sargāt savas teltis. Pūtiens bija pamatīgs, arī lietus un pērkona dārdieni, bet teltis veiksmīgi palika savās vietās. Vīnogulāju aizvejš un drosmīgie vecāki tās pasargāja.

5.dienas starts notiks! Daudziem tas ir ļoti nozīmīgs kopvērtējuma ziņā. Ja iekļūst godalgotajās pirmajās trīs vietās, tad nākamā gada sacensībās starts bez maksas.

Dažus tas motivē, dažus tas “sagrauj”.

M21A Short & M16 & M50 grupas distance (5.diena). Robertam "vadātājs". Un pjedestāls iet secen.

 

Mūsu veiksminieki:

M14 Mārtiņš Pužulis 2. vieta;

W10 Felicita Priedīte 2. vieta;

W12 mums viss pjedestāls: 1.v. Dārta Rožukalne, 2.v. Annija Žilinska, 3.v. Madlēna Freimane;

W16 Eleonora Priedīte 1. vieta;

W21short Sindija Širaka 3. vieta;

W50 Jana Lepiksone 2. vieta;

W55 Vija Šiltere 3. vieta.

 

 

 

 

 

 

Jāpiebilst, ka gadu iepriekš šajās sacensībās Zviedrijā mums bija tikai 2 godalgas.

Par lielāko neveiksminieku pēdējā startā kļuva Roberts Brikmanis (nedēļu iepriekš Swiss O-week 1.vietas ieguvējs). Pirms pēdējās dienas starta šķita, ka Robertam 3. vieta ir garantēta. Ir iekrāta vairāku minūšu rezervīte, bet distances sākums izvērtās pagalam neveiksmīgs (skatīt karti).

Jau plānojam doties uz OOCup 2024 Francijā!

 

Iespaids par Slovēniju ļoti atzinīgs: atsaucīgi un strādīgi vietējie iedzīvotāji, sakopta vide gan laukos, gan pilsētās līdz detaļām. Līdzīgi kā tas bija nupat apmeklētajā Šveicē. Visu cieņu Slovēnijai!

© www.magnets.lv |

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu