Magnēts
Piektdiena, 2024.gada 24.maijs / Marlēna, Ilvija, Ziedone
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesERASMUS treniņnometne Polijā - Sudetu kalnos

Bērniem nometnes nevar būt par daudz! Un tā 6 Ausekļa jaunieši - Dārta, Annija, Sofija, Eleonora, Lūcija un Mārtiņš devās uz trešo pēc skaita Erasmus projekta ORI YOU (Orienteering for youth in the EU) treniņnometni. Un to varēja īstenot pateicoties mūsu vecākiem - Inesei un Kristapam, kuri šoreiz bija gan šoferi, gan treneri, gan paši aktīvi piedalījās treniņos.

Pēc Slovēnijas OOcup, devāmies uz Polijas Erasmus nometni, kas notika Sudetu kalnos, netālu no Krkonošsky Nacionālā Parka. Ieradāmies tieši uz pirmo treniņu, ātri saģērbāmies, lai arī mašīnā ilgi sēdējušais ķermenis, īsti negribēja kustēties, bet prāts, zināja, ka vajag.

Jau ieraugot pasākuma teritoriju, bija skaidrs, ka ar draudzēšanos un integrēšanos viss būs labi, jo arī poļu jaunieši spēlē “Kartupeļus”Smile

Pirmajā treniņā bija kartes bez kontrolpunktu numuriem leģendās. Mežā punktu daudz, bet jāņem tikai savējie. Nolasot rezultātu varēja redzēt cik izskrieti savējie, cik svešie kontrolpunkti. Distance vienkārša, taču apvidus no mūsējā atšķirīgs, diezgan zaļš, paprāvs reljefs. Mērogs 1:10000. Daudz mazu iežogotu teritoriju, izrādās tie esot “privātie meži”, kuros saimnieks nevēlas pat meža dzīvnieku ielaist. Mūsējiem veicās labi, dažam nebija kļūdas, dažam pa vienai, divām.

    

Otrais treniņš pēcpusdienā – taku un leģendu treniņš. Nav jāskrien. Ir karte, dabā punkti un leģendas. No takas nedrīkst noiet. Situācija ir jānovērtē no attāluma. Ir jāatzīmē vai ir saliktas pareizās leģendas vai atbilst situācijai dabā. Distance plānota veikt individuāli, bet reāli mežā bērni satikās pie sarežģītākajiem punktiem un tur nu bija komandas darbs! Neizpalika aveņu ēšana pa ceļam, jo aveņu daudz un lielas. Rezultāti labi, vairumā gadījumu tikai dažas kļūdas.

Otrā diena sakās ar lietu un vēju, no rīta grūti saņemties un aut kājas slapjos apavos un līst slapjā mežā. Bet sākot skriet, viss sakārtojas. Šoreiz bija divu veidu kartes 1 – “parastās” tiem, kuriem ir mazāka pieredze un otras - virzienu kartes nedaudz pieredzējušākiem jauniešiem, kurām daļa kartes ir izdzēsta. Jāizskrien cauri starta / finiša punktam zīmējot saulītes. Pēc šīs distances slapjš bija VISS.

Pēcpusdienā bija “talantu konkurss” – citi dziedāja, spēlēja teātri, dejoja, rādīs spēka vingrinājumus, zīmējumus, ko nu kurš. Poļu jaunieši tam bija kārtīgi gatavojušiem. Mēs dziedājām “Joka pēc Alfabēts”. Pēc tam apbalvošana. Mums tika spec-balva.

Pēc "talantu konkursa" - “teorija”. Poļi mums rādija viena puiša uzņemto un paša montēto filmiņu no Slovēnijas OOcup 2019, izpētījām mūsu šī gada kartes, paspriedām par Swiss O-week, poļu 16 grupa meiteņu panākumiem un izvēlēto taktiku Eiropas jauniešu čempionātā - sacensībās, kur viņas ieguva augto 3 vietu. Malaces!

Vakarā - nakts orientēšanās. Piedāvātas 3 dažās distances. Uz startu ejams krietns gabals. Ļoti interesanti skrien naktī - mums neierasts reljefs,  kontrolpunkti ar atstarojošām lentēm! Tā kā ne visiem bija lukturi,  skrējām divatā. 

  

Trešā diena – stafetes. Šī bija visjautrākā diena. Mūs visus sadalīja pa komandām. Bija jauktās komandas 16 / 14 / 12 / 10 grupa. Mūsu komandās tika pa trim poļu bērniem un vienam latviešu bērnam.

   

Neizpalika ari pieaugušo komandas, gan treneri, gan vecāki, gan šoferi, visi tika iesaistīti pasākumā! Poļi bija sagatavojušies - komandām numuri, tērpi ar lentītēm vai vienādi krekli, lai var atpazīt savus komandas biedrus!

Distances sagatavotas dažādām meistarības pakāpēm, atkarībā no katra spējām. Bija jautri, jutām līdzi visiem! Citiem veicās labāk, citiem nē, kāds nostartēja veiksmīgi, kāds nepaņēma pēdējo kontrolpunktu. Emocijas nebija mazākas kā lielajos mačos! Komanda, kurā startēja Annija, izcīnīja 1. vietu, savukārt - komanda, kurā startēja Mārtiņš, ierindojās 2. vietā. Simboliska apbalvošana un laiks posties uz māju pusi. Bērni mainās ar soc tīklu kontaktiem, lieliski pavadīts laiks! Žēl, ka viss tik ātri beidzas! Paldies Polija, Tu biji lieliskaSmile!

Dārta:

Šī nometne bija ļoti interesanta, jauki bērni un treneri. Visi ļoti draudzīgi, izpalīdzīgi un jautri. Labprāt spēlē spēles.Treneri ir laipni, jauki. Distances bija ļoti interesantas. Ļoti patika divi treniņi: 1.treniņā bija punkti bez numuriem un vajadzēja pēc leģendas skatīties vai ir pareizs punkts, to bija ļoti daudz un 2.treniņš taku orientēšanās.

 

Mārtiņš:

Man ļoti patika visas distances, jo mums Latvijā nav šāds apvidus. Nakts treniņā mērogs nebija īsti saprotams, tas radīja nelielu papildus spriedzi un kontrolpunkti bija tādi ļoti maziņi. Stafetes kā jau stafetes, jauktajās komandās, bija ļoti interesantas.

© www.magnets.lv | Inese Miķelsone

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu