Magnēts
Piektdiena, 2024.gada 19.aprīlis / Vēsma, Fanija
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesERASMUS treniņnometne Beļģijā un 4 days of Limburg

ERASMUS projektā piedalās 6 valstis. 6 valsts - tas nozīmē vismaz 6 treniņnometnes. Itālijā piedalījāmies, Polijā piedalījāmies, tagad kārta doties uz Beļģiju. Uz nometni pošas 8 mērķtiecīgi jaunieši - Nora, Melānija, Madlēna, Amanta, Madara, Viesturs, Gustavs un Oskars.

Ar beļģu orientēšanās klubu HAMOK iepazināmies 2022.gadā Oocup sacensībās Umea, Zviedrijā. Tobrīd vēl nezinājām, ka pavisam drīz būsim partneri  ERASMUS + Sport projektā lai dalītos savā pieredzē un smeltos idejas no citām valstīm orientēšanās treniņu pieredzē bērniem vecumā no 6 līdz 14 gadiem.  

Jau savlaicīgi lemjam, ka ar 3 dienām Beļģijā būs par maz un piesakamies 4dienu orientēšanās sacensībām 4 days of Limburg orienteering, kas ieplānotas tūlīt pēc nometnes. Interesanti, ka sacensību pirmās 2 dienas skriesim Nīderlandē, bet nākamās Beļģijā. Veicam nelielu izpēti un rezultātā tiek nopirktas 10 biļetes lidojumam uz Eiropas savienības galvaspilsētu - Briseli. 

Swiss o-week laikā atkal satiekamies ar beļģu kluba pārstāvjiem un tur tiek kalti jau pavisam konkrēti plāni. Beļģu treneri piedāvā mūsu klubam iespēju palikt kluba HAMOK izīrētajā brīvdienu mājā un mēs uzreiz piekrītam, jo kopā vienmēr interesantāk. 

9.augusta rītā ielidojam Briselē, paņemam īres mašīnas un dodamies ceļā. Kavēties nav laika, mums ir nometnes plāns un pie tā turēsimies.  Mūs sirsnīgi sagaida, ierāda istabiņas un drīz vien bērni jau draudzīgi sarunājas. Nometnē piedalās arī itāļu gimene no Nirvana Verde kluba, bet viņi šoreiz apmetušies citā pilsētā. Tomēr treniņos visi būsim kopā!

Beļģijā treniņnometņu laikā bērni netiek dalīti pēc vecuma kategorijām, bet gan pēc tehniskās sagatavotības līmeņa. Katram līmenim tiek piešķirta noteikta krāsa: balta - bez orientēšanās iemaņām, dzeltena - jau ir neliela kartes izpratne, atpazīst dažus populārākos objektus, zaļa - prot noorientēt karti, lietot kompasu, lasa kartes apzīmējumus un spēj tos atpazīt dabā, kā arī veikt vienkāršu distanci, kur kontrolpunkti izvietoti blakus taciņām, zila - bērni spēj patstāvīgi veikt vienkāršu distanci jau ar ceļa izvēlēm, var novērtēt attālumu starp orientieriem un brīvi strādāt ar kompasu. Šāda prasība tika izvirzīta arī mums! Lai noteiktu mūsu jauniešu sagatavotības līmeni, savlaicīgi, pirms došanās uz treniņnometni, mums bija katram jāizvēlas atbilstošais līmenis. - baltais,  dzeltenais, zaļais vai zilais. Mūsējie pārliecinoši izvēlējās sev augstāko līmeni. Visu cieņu!

Un tā šodienas plāns:

Dodamies uz 15min. attālo karti Kattenbos-Oost. Plānā divas nodarbības bet vēl pirms tam neliela savstarpējā sapazīšanās ar karšu apzīmējumu, leģendu un terminu palīdzību. Katram tiek izdalītas lapiņas ar bildēm vai nosaukumiem. Tālāk jādodas pie vienaudžiem, jāiepazīstina ar sevi un tad jāpajautā vai nav kāda lapiņa, kas atbilstu kaut kam kas ir jūsu lapiņā. Kad esi visiem atradis "draudzīgo" lapiņu, esi uzvarējis vai veiksmīgi beidzis pirmo uzdevumu. Mūsu vienmēr komunikablais Gustavs ir pirmais ticis galā ar uzdevumu, tomēr, kad jautāju ar cik bērniem iepazinās un atceras vārdus, visi atsmej - tas nav tik viegli!

 

Pirmais treniņš - kartes izpēte. Jaunieši tiek sadalīti pa grupam pēc krāsas līmeņa, katrai grupai ir savs treneris, kurš skrien pa priekšu un pārējiem jāspēj kartē sekot līdzi atrašanās vietai. Mērķis - pierast pie kartes un reljefa, simbolu apgūšana un pamattehnikas pielietošana. Tāda viegla 3-4km iesildīšanas. Atskrienam atpakaļ un tagad jāiezīmē kartē kur skriets. Visumā labi tiekam ar šo vingrinājumu galā.

  

Pirms otrā treniņa visi tiek sadalīti pa pāriem. Mūsējiem, izņemot Noru,  katram pārī tiek pa ātram beļģu puisim. Uzdevums nav sarežģits, bet, šķiet būs kārtīgi jākrien. Treniņa nosaukums - pāra / nepāra numuri. Vienam no pāra ir karte ar kp - 1, 3, 5, 7 utt., otram pāra numuri - 2, 4 , 6, 8 utt. Pirmais vada uz 1kp, otrs seko līdzi un sāk orientēties uz 2 kp tiklīdz sasniegts 1kp , un tā visu distanci. Treniņa mērķis - kartes lasīšanas uzlabošana skrienot ar uzspiestu tempu (no cita skrējēja). Stresa faktors kā papildus apgrūtinājums. Vadošais skrējējs ir pakļauts papildus stresam, lai bez kavēšanās atrastu kp, sekotājs ir pakļauts stresam, jo nekavējoties jāzin kur atrodas, lai turpinātu skrējienu nu jau kā vadošajam skrējējam.

 

Paldies, Melānija, ka liki beļģu puišiem saprast, ka ar latviešu meitenēm jārēķinās! Tomēr, manuprāt, nelielu mazvērtības kompleksa devu šis skrējiens radīja dažos mūsu jauniešos. Mierinājām sevi ar domu, ka tas viņiem labi zināms un izskriets mežš, kā arī tas, ka ar mums spēkojās tikai beļģu puiši, jo meitenes bija citā līmeņa grupā. 

Šodienai trenēties gana, diena bija gara, esam pelnījuši nedaudz atpūtas un vakariņas. 

     

Nometnes otrā diena. No rīta paredzēts kārtīgi patrenēties, lai pēcpusdienā dotos uz akvaparku.

Orientēšanās treniņi ar karti Balendijk mežā. Pirmais treniņš "zvaigznīte", visiem tiek izdalītas kartes, kartē punkti bez kp numuriem, tikai aplīši, bet ir leģendas! Uzdevums tiek dots katram individuāli - piemēram jāskrien uz 34 kp, kuram leģenda ir sētas stūris, sameklējam kartē tādu kontrolpunktu un skrienam līdz punktam. Ja būsi pareizi sapratis leģendu, tad pieskrienot pie punkta, kp numurs atbildīs leģendās norādītajam. Liekas, ka uzdevums vienkāršs, bet leģendu apzīmējumi ir jāzin ļoti labi. Punkts "paņemts", atgriežamies startā un saņemam jaunu uzdevumu (jaunu kp numuru). Turpu šurpu skrienot kilometri tiek sakrāti labi, visi ir iesildījušies, varam pāriet uz nākamo uzdevumu. Šoreiz tie paši kontrolpunkti jāizskrien secīgi kā leģendā. Mūsu "lieliskajam septiņniekam" tie ir 4,7 km, bet Norai nedaudz mazāk. 

 

Trīs lietas labas lietas, trīs treniņi vēl labāk. Pēdējais šodienas pārbaudījums - go4orienteering spēle, kuru pie mums atpazīst pēc oranžajiem konusiem. Spēles pirmsākumi nāk tieši no Beļģijas. Tiek izsludināta sacensība - Beļģija : Latvija. Spēlei ir sešu grūtības pakāpju kartes, punkti tiek ieskaitīti atbilstoši grūtības pakāpei, jeb zvaigznītēm. Ja pareizi izskrieta distance, komanda saņem punktu/(s). Atbalstītāji ir abām komandām, tagad redzēsim kurš spēj tādā stresa situācijā koncentrēties un atnest savai komandai punktus. Kartes var brīvi izvēlēties, bet kurš gan negrib būt komandas varonis un pienest maksimālo punktu skaitu. Dalībnieki pa vienam kā stafetē, veic distanci, nolasa datorā identu un nodod stafeti nākamajam. 

 

Izskatās, ka beļģi šo lietu pieprot daudz labāk kā mūsējie. Punkti krīt tikai beļģu kontā. Būs Latvijā jāpatrenējas, lai nākamreiz varētu konkurēt. Mājinieki pieklājīgi vairs neakcentē savu pārsvaru, lai mūsu jaunieši nesabēdājas:). No Auseklīšiem šoreiz visveiksmīgāk iet Madlēnai un viņa tiek galā ar 6 zvaigznīšu vingrinājumu ar pirmo piegājienu. 

Treniņplāns šodienai ir izpildīts, dodamies dienas atlikušo daļu aktīvi aizvadīt uz ūdens!

Pie Zilvermeer (Sudraba ezera) izbaudām gan piepūšamās atrakcijas, gan peldi, gan nobraucienus pa slidkalniņiem un trubām. Laiks ir ļoti vasarīgs, ūdens temperatūra tikai nedaudz atsvaidzina. 

   

Laiks paiet ļoti ātri, jo te nevienam nav garlaicīgi. Kamēr mēs visi atpūšamies pie ūdens, mājā tiek griezti salāti un ceptas gaļas. Beļģu kluba vecāki rosās. Visi ielūgti uz BBQ vakaru turpat mūsu brīvdienu mājā. Vakars paiet jaukā brīvā atmosfērā pieredzes apmaiņas sarunās un kopīgas nākotnes plānošanā. Interesanti, ka HAMOK klubā viss balstās uz aktīviem vecākiem, regulāri organizēti ikdienas treniņi bērniem nenotiek, satiekas lielākoties brīvdienās uz lielākām vai mazākām sacensībām.

Trešā, nometnes pēdējā diena. Arī šoreiz viss pārdomāti saplānots pa minūtēm. Rīts iesākas ar ievadu kā sagatavoties sacensībām, kā iesildīties un ko darīt pirms starta sacensībās, kā cīnīties ar pirmsstarta stresu, tā teikt, ikviena orientierista rutīna.

   

Pēc kopīgas iesildīšanās seko pirmais treniņā ar karti. Jaunieši atkal tiek sadalīti grupās pēc krāsu līmeņiem un dodamies uz startu. Treniņā visiem intervālu skrējiens. Mērķis - spēt noturēt uzmanību un koncentrēšanos uz kartes lasīšanu skrienot barā. Katrai grupai ir treneris, kas dod uzdevumus un skatās kā tie tiek izpildīti. 

   

Kopējais starts, iedzīšana, meitenes ķer puišus - tiek izspēlētas dažādas metodes treniņa uzstādītā mērķa sasniegšanai. Ar mums ir labākā kluba HAMOK skrējēja - trenere Greet Oeyen. Čīkstēšana netiek pieņemta, treniņš izdodas gana  spēcīgs!

Ir atlicis nometnes pēdējais un emocionālākais treniņš - 3 etapu stafete. Mums ir 7 komandas un visi ir gatavi uzvarēt! Atzīmēšanās ar kompostieriem kontrolkartiņās, kas vienlaicīgi kalpo par stafetes "kociņu". Augumā mazākajiem bija izaicinājums aizsniegties līdz kompostierim lai veiktu atzīmi kontrolkartiņā. 

   

Spraigā cīņā zvar Melānijas, Finn (Hamok) un Jakob (Hamok) komanda. Apsveicam!

Ar to arī mūsu nometne ir galā, bet šķiršanās no draugiem nav uz ilgu laiku. Tiksimies jau pavisam drīz - 4 days of Limburg sacensībās!

Īsumā par sacensībām. 4 starti, pēdējā dienā iedzīšana, tas ir starts pēc pirmo 3 dienu kopvērtējuma. Pirmais startē dalībnieks, kas 3 dienu summā ieņem pirmo vietu, nākamais tik sekundes vai minūtes aiz pirmā cik zaudē 3 dienu summā, utt. Pirmie divi starti Nīderlandē stundas braucienā no mūsu kempinga, sacensību centrs pilsētā ar nosaukumu  Vlierden. Organizatori un lielākā daļa skrējēju ērti iekārtojušies vietējā kafejnīcā. Apvidus nav sarežģīts, atliek vien skriet un nesakļūdīties:).  

   

1.dienas karte, W14 grupas distance, Amantas ceļš. Un labākais rezultāts W14 grupā.

     

Nākamajā dienā skrienam velobraucējiem iecienītā Galgenberg mežā. Skrienot jāuzmanās, lai laicīgi samainītos. Un velobraucēju Nīderlandē ir daudz! Reljefs stipri neizteikts, jo patiesībā kalnu te nav. Šodien jāuzslavē Viesturs, kas piekāpjās tikai vienam konkurentam no kluba HAMOK, un ierindojas augstajā 2.vietā.  

3.diena un 4.diena - skrienam Beļģijā. Mums labi pazīstamais kāpu reljefs. Viegli saorientēties pēc melnajiem punktiņiem kartē - smilšu laukiem. Pārējās atklātās vietas ir milzīgi viršu lauki. Trešajā dienā uz augstākā pakāpiena - Madlēna W12 un Madara W14. Vakarā tiek nopublicētas starta minūtes iedzīšanai. 

 Interesanti, ka šeit sacensībās, leģendās netiek drukātas vecuma grupas, tās nav norādītas ari uz kartēm, tikai distances nr. , piemēram - 7. Ieejot starta koridorā ir saraksts ar vecuma grupām un tām atbilstošo distanču numuriem. 

3.dienas W50 distances (Ievas) karte 3680 m 13 kp. 

4.dienās W14 grupas distance 3770 m 14 kp un Amantas ceļš, kur uz 12 kp tika pazaudēta 1.vieta. Iedzīšanā vietu sadalījums uzreiz redzams, kurš pirmais finišā, tas pirmais, nākamais 2.vieta utt. 

Kā jau iedzīšanā, cīņas ir spraigas, dažs veiksmīgāk, dažs mazāk veiksmīgi tiek galā ar stresu un rezultātā mums ir 6 vietas uz pjedestāla labāko trijniekā:

Nora Branta 3.vieta W10

Madlēna Freimane 2.vieta W12

Gustavs Ļašs 3.vieta M12

Madara Miķelsone 2.vieta W14

Amanta Mikijanska 3.vieta W14

Ieva Freimane 1.vieta W50

   

   

Sacensības ir noslēgušās, visi mainās ar soctīklu  kontaktiem. Mums ir tik daudz jaunu draugu gan no kluba HAMOK, gan OMEGA. Ļoti pozitīva pieredze, ļoti daudz jauku cilvēku visapkārt. Paldies HAMOK, paldies OMEGA, paldies NIRVANA VERDE par kopā būšanu! Nākamā ERASMUS nometne jau pavisam drīz Rīgā, bet februārī jau tiksimies Malagā, kur šoreiz treniņnometni vadīs spāņu klubs COMA.


© www.magnets.lv | Ieva Freimane

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu