Magnēts
Otrdiena, 2022.gada 5.jūlijs / Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jurmalas Rogainings 2020

16.10.2021.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
JR rezultāti I Karte I Bildes FotoMan.lv I Bildes Valdis Paeglis I VideoRogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)


Tautas Rogainings
(3 un 6h)


Pievienojies mums

Afišalg

Gada notikums

Gada lielākais notikums ir stafetes sacensības Venla-Jukola, kuras norisinās Somijā. Plaši pārstāvēts bija arī mūsu klubs! Foto

Viss sākās jau sen. Galvenais komandu sastādītājs Aivars vēroja potenciālos jukolas dalībniekus jau ilgāku laiciņu, vērtēdams un spriezdams, kā vislabāk izmantot viņu potenciālu un prasmes šī gadsimta smagākajā Jukolā(tā runā). Tika nokomplektētas 5 sieviešu komandas un 6 vīriešu komandas. Lieki piebilst, ka Auseklis bija visplašāk pārstāvētais klubs no Latvijas.

Starta šāviens, kurš netika īsti sagaidīts, tika dots sieviešu staftetes - Venla - startam sestdienas dienā. Ausekļa pirmās komandas sastāvā pēc ilgāka pārtraukuma bija atgriezusies Krista Mihailova, kura, pēc rezultātiem spriežot, veica tehniski stabilu distanci, bet pietrūka fiziskās sagatavotības, lai noturētu augsto vietu, kas tika iegūta pirmajā radio kp. Galu galā maiņa tika nodota 149. vietā un distancē varēja doties mūsu jauniešu izlase.

Amanda Zīlišķe rādīja vienmērīgu sniegumu, bet tomēr zaudēja 20 vietas. Otrajā etapā ievērojamu kāpumu(-186 vietas) uzrādīja Inta Mihailova no otrās komandas.

Beāta Zaļaiskalna varēja doties savos piedzīvojumos mežā, esot 169. vietā. Distancē tika pieļautas vairākas būtiskas kļūdas, tomēr tās izdevās daļēji atgūt ar ātrumu - zaudētas tikai 29 vietas. Otrajā komandā Jana Lepiksone turpināja Intas iesākto kāpumu un uzlaboja pozīciju vēl par 145 vietām.

Savu kāpumu rezultātu sarakstā varēja sākt Madara Freimane, atvinnējot iepriekšējos divos etapos zaudēto + vēl vienu vietu. Līdz ar to jaunā un perspektīvā Ausekļa komanda uzlaboja pagājušā gada rezultātu(172.) uz 148. vietu.

Auseklis 2 finišēja 525. vietā, arī uzlabojot pagājušā gada vietu.

Auseklis 3, ar tikai jaunietēm sastāvā, ieguva 836.vietu.

Auseklis 4 - 846. un Auseklis 5 - 980. vairāk nekā 1100 komandu konkurencē.

Jautājums paliek atklāts- vai nākamgad beidzot Ausekļa komandai būs pa spēkam iekļūt pirmajā 100niekā?

 

Tuvojās vakars un tas pats notika ar lielāko brīdi Pasaules orientēšanās sezonā  - Jukolas stafetes startu.

Vairāk nekā 1500 komandas ar kopējo startu devās distancē, ar iedegtiem lukturiem un katra komanda ar saviem mērķiem un apņēmību tos izpildīt, par spīti lietus aukstumam, tumsas biezumam, kalnu stāvumam, akmeņu cietumam un purvu dziļumam, bet vairāk par visu - par spīti vēlmei padoties, necīnīties līdz galam, atslābt kaut uz brīdi apvidū, kurš tādas muļķības nepiedod.

Pirmās komandas sastāvā jau ierasti pirmo etapu veica Guntars Polis, kuram gan šogad pēc laba sākuma nesekoja līdzīgs turpinājums, un stafete otrajam etapam tika nodota kā 824. Jāuzteic Jura Žilko(Auseklis 3) labais sniegums, iznākot 413. vietā. Diemžēl šie bija vienīgie Ausekļa skrējēji, kuri stafetes maiņā ieradās, esot pirmajā 1000niekā. Pārējos vajāja vidažādākās neveiksmes.tr

Otro etapu veica "šefs" Aivars Mihailovs, kurš, likdams lietā savu pieredzi, spēja komandu pacelt par 209. vietām! Valdis Lepiksons no Auseklis 2 ievilka komandu pirmajā tūkstotī, veicot 138 vietu izrāvienu.

Trešais etaps bija uzticēts junioram Zigmāram Gailim, no kura varēja sagaidīt lielāku pienesumu komandai. Pēc trīs etapiem pirmā komanda bija 547. vietā. Alvis Lepiksons otrajā komandā turpināja kāpumu, paceļot komandu uz 777. vietu.

Pārējām konadām tik labi nebija veicies. Bet pirmie trīs ir tie grūtākie, un visi, kuri tos veica, ir pelnījuši cieņu un apbrīnu, jo patiesībā tas ir liels varoņdarbs. To tā pa īstam zina tikai tie, kuri ir bijuši tur ārā, tumsā un lietū, cīnoties par katru vietu un nepadodoties pēc kādas kļūdas.

Atlikušie etapi tika veikti pa gaismu. Ceturtais etaps Intam Ulmani padevās īpaši labi - 159 vietu kāpums, veicot distanci stabili un salīdzinoši precīzi. Ints arī uzrādīja labāko individuālo etapa laiku no visām Ausekļa komandām. Egons Solmanis otrās komandas sastāvā turpināja kāpumu par 119. vietām.

Piektais etaps. Andrim Gailim somu apvidus sagādāja daudz neatminamu uzdevumu, un tāpēc Andris spēja pacelt komandu tikai par deviņām vietām. Pēteris Druķis turpināja otrās komandas pārleicinošo kāpumu ar 101 komandas apsteigšanu.

Sestajā etapā parasti aktuāls ir jautājums par to, vai komanda iekļausies laikā pirms masu starta vai nē, bet šoreiz intriga izpalika - tikai 250 komandas no 1500 iekļāvās. Sestajā etapā vēl viens juniors Edgars Laķis spēja komandu pacelt par 58 vietām uz 323. vietu, lai gan potenciāls bija lielāks.

Septītā etapa skrējējs Daniils Ozoliņš startēja ar iespaidīgu kopējo startu, bet diemžēl zaudēja vairākas vietas vienmērīgi visas distances laikā. Ausekļa komanda finišēja 388. vietā, kas ir par 132 vietām zemāk, nekā pagājušajā gadā.

Otrā komanda ar Daini Krieviņu pēdējā etapā finišēja 588.

Trešā komanda, kurai veiksmīgi stafeti uzsāka Juris Žilko, piedzīvoja vairākus kāpumus un kritumus un pēc Aleksandra Tambovceva skrējiena pabeidza stafeti ar 721. vietu

Piektā komanda finišēja veiksmīgāk par ceturto, pateicoties veiksmīgai komandas darbībai visas stafetes laikā, kopš Valtera nedienām ar lampu pirmajā etapā. Visi komandas dalībnieki ar Raiti Muižnieku pēdējā etapā pelnījuši uzslavas par cīņassparu, kas atnesa 980. vietu.

Ceturtā komanda (pēdējā etapā - Valērijs Stūris) ierindojās 1159. vietā.

Sestā komanda diemžēl trešajā etapā tika diskvalificēta.

Rezumējot stafetes, šogad jāsaka, ka galvenokārt jau grūtības sagādāja nakts etapi, kas šajā, īpaši sarežģītajā apvidū, prasīja augstu meistarību. Turpinājās pēdējos gados ierastā tendence, ka nakts etapos tiek zaudētas vietas un dienā komanda tiek vilkta uz augšu. ļoti labi vērtējams fakts, ka par spīti tam, ka vairāki Ausekļa skrējēji startē ārzemju klubos, izdevās nokomplektēt lielu skaitu komandu. Paldies Aivaram Mihailovam par līdera lomas uzņemšanos!

Par mūsējiem ārzemju klubos.

Marita Freimane skrēja zviedru klubā OK Södertörn 2.etapu. etapā uzrādot 61. laiku, nodeva stafeti kā 36. Komanda finišēja 78.

Mārtiņš Sirmais un Kalvis Mihailovs startēja somu klubā Turun Metsänkävijät un īpaši iespaidīgs bija Mārtiņa sniegums 4.etapā, uzrādot 2. labāko laiku etapā, viņš pacēla komandu no 16. uz 5.vietu. Komanda finišēja kā 15. Kalvis otrās komandas sastāvā skrēja pēdējo etapu un pacēla komandu līdz 59. vietai.

Jānis Tamužs pārstāvēja Zviedrijas klubu OK Älvsjö Örby 2.etapā un etapā uzrādīja 297. laiku. Komanda finišēja bez rezultāta.

 

Tagad fokusā Kāpas trīsdienas Alūksnes apkārtnē jūlija sākumā.

Lai jums veicas!

© www.magnets.lv | Jānis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: vasara
IP: 80.233.228.80 @ 13.07.2010 | 10:42:37
Komentārs: Kur tur kāda dabas vērošana.Skrien mēles pār pleciem,kā jau sportā,tur dabas skaistumu nepamana,galvenais ir ātrāk sasniegt mērķi.Pa kuru laiku vēl dabu vēro?>..atpakaļ


© 2007 - 2022, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu